DIIV

DIIV

DIIV to zespół indie rock, pochodzący z Nowego Jorku w Stanach Zjednoczonych. Został założony w 2011 roku. Słynie z eklektycznej, mocnej muzyki, do tworzenia której czerpie inspirację od grup muzycznych, takich jak Krautrock, C86 i Nirvana.

 

DIIV – o zespole

Ludzie twierdzą, że w obecnych czasach muzykę tworzą głównie artyści solowi – jest to rzekomo tańsze i daje więcej możliwości artystycznych. Zespół DIIV jest jednak doskonałym dowodem na to, że członkowie grup muzycznych mogą rozpoczynać jako samodzielne jednostki, aby potem rozwijać się wspólnie z innymi muzykami w projektach tworzonych razem. Zachary Cole Smith rozpoczynał karierę jako Dive – stanowiło to nazwę dla jego solowych utworów, które umieszczał wówczas na SoundCloud.

 

Niedługo czas po tym, jak Dive rozpoczął karierę – zaczął zdobywać uznanie publiczności. Opowiedział o swojej pasji przyjaciołom ze sceny indie i zdecydował się założyć z nimi zespół. Od samego początku dużo koncertowali, co skutkowało podpisaniem kontraktu z wytwórnią Captured Tracks w 2012 roku. W tym czasie frontman zespołu, Zachary Cole Smith, zmienił nazwę zespołu z Dive na DIIV (którą wymawia się w ten sam sposób). Wyraził tym samym swój szacunek do belgijskiej, industrialnej grupy muzycznej, która tworzyła w latach 90. i nazywała się dokładnie tak samo.

Ich debiutancki album Oshin ukazał się w czerwcu 2012 roku i od razu stał się hitowy. Dzięki niemu DIIV zyskał ogromną po obu stronach Atlantyku – grał w londyńskim Alexandra Palace z The Vaccines i wyjechał w trasę koncertową po Wschodnim Wybrzeżu, jako support Japandroids. Album Oshin znalazł się na listach przebojów Stereogum, Pitchfork i NME. Zespół nie przestawał nagrywać – drugą płytę, zatytułowaną Is the Is Are, wydał 2016 roku, a trzecią – Deceiver – w 2019.

 

DIIV – koncerty

Koncerty DIIV odbywają się na całym świecie. Wydarzenia przyciągają publiczność spragnioną doskonałej zabawy. Zespół pojawił się w wielu krajach, na niemal każdym kontynencie, m.in. w Australii, Ameryce Północnej, Południowej i w państwach europejskich: Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Danii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Holandii, Czechach, i innych. Pojawiali się na festiwalach muzycznych Portland Rose Festival: What Was Sound, The Weezer Cruise, Pitchfork Music Festival w Stanach Zjednoczonych, St Jerome's Laneway Festival w Singapurze, Hipnosis Festival w Meksyku, Field Trip Music & Arts Festival w Kanadzie, Brooklyn Sweden Stockholm.

 

DIIV – koncerty 2022

Gdzie w najbliższym czasie pojawi się zespół DIIV? Koncerty 2022 mają odbyć się w Niemczech, Szwajcarii, Turcji, Luksemburgu, Belgii a także w USA. Wystąpią na kilku festiwalach muzycznych. Wśród nich wymienić warto Abysmal Fest w Stanach Zjednoczonych, Maifeld Derby w Niemczech, All Together Now w Irlandii.

 

DIIV w Polsce

Zespół DIIV w Polsce! Artyści z Nowego Jorku już niedługo pojawią się w Dolinie Trzech Stawów na OFF Festival Katowice. Wystąpią na scenie obok muzyków, takich jak Metronomy, Iggy Pop, Altin Gün, Rina Sawayama, Q, Molchat Doma, Yves Tumor & Its Band, DJ Seinfeld presents MIRRORS: LIVE!, Dry Cleaning, Yard Act, Natalie Bergman, Bikini Kills, Squid, Mdou Moctar, Erika de Casier, The Armed i innych. Jesteś fanem tej grupy muzycznej? Nie możesz przegapić tego wydarzenia! Aby móc uczestniczyć w koncercie DIIV i innych – musisz posiadać ważny bilet!

DIIV - Często zadawane pytania

  • DIIV wydał dotychczas albumy Oshin (2012), Is the Is Are (2016), Deceiver (2019).
  • DIIV tworzy muzykę indie rock, dream pop, shoegaze, post-punk.
  • Kariera DIIV rozpoczęła się w 2011 roku.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

DIIV
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/