Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

DIIV

DIIVOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

DIIV to zespół indie rock, pochodzący z Nowego Jorku w Stanach Zjednoczonych. Został założony w 2011 roku. Słynie z eklektycznej, mocnej muzyki, do tworzenia której czerpie inspirację od grup muzycznych, takich jak Krautrock, C86 i Nirvana.

 

DIIV – o zespole

Ludzie twierdzą, że w obecnych czasach muzykę tworzą głównie artyści solowi – jest to rzekomo tańsze i daje więcej możliwości artystycznych. Zespół DIIV jest jednak doskonałym dowodem na to, że członkowie grup muzycznych mogą rozpoczynać jako samodzielne jednostki, aby potem rozwijać się wspólnie z innymi muzykami w projektach tworzonych razem. Zachary Cole Smith rozpoczynał karierę jako Dive – stanowiło to nazwę dla jego solowych utworów, które umieszczał wówczas na SoundCloud.

 

Niedługo czas po tym, jak Dive rozpoczął karierę – zaczął zdobywać uznanie publiczności. Opowiedział o swojej pasji przyjaciołom ze sceny indie i zdecydował się założyć z nimi zespół. Od samego początku dużo koncertowali, co skutkowało podpisaniem kontraktu z wytwórnią Captured Tracks w 2012 roku. W tym czasie frontman zespołu, Zachary Cole Smith, zmienił nazwę zespołu z Dive na DIIV (którą wymawia się w ten sam sposób). Wyraził tym samym swój szacunek do belgijskiej, industrialnej grupy muzycznej, która tworzyła w latach 90. i nazywała się dokładnie tak samo.

Ich debiutancki album Oshin ukazał się w czerwcu 2012 roku i od razu stał się hitowy. Dzięki niemu DIIV zyskał ogromną po obu stronach Atlantyku – grał w londyńskim Alexandra Palace z The Vaccines i wyjechał w trasę koncertową po Wschodnim Wybrzeżu, jako support Japandroids. Album Oshin znalazł się na listach przebojów Stereogum, Pitchfork i NME. Zespół nie przestawał nagrywać – drugą płytę, zatytułowaną Is the Is Are, wydał 2016 roku, a trzecią – Deceiver – w 2019.

 

DIIV – koncerty

Koncerty DIIV odbywają się na całym świecie. Wydarzenia przyciągają publiczność spragnioną doskonałej zabawy. Zespół pojawił się w wielu krajach, na niemal każdym kontynencie, m.in. w Australii, Ameryce Północnej, Południowej i w państwach europejskich: Wielkiej Brytanii, Niemczech, Francji, Danii, Hiszpanii, Szwecji, Szwajcarii, Holandii, Czechach, i innych. Pojawiali się na festiwalach muzycznych Portland Rose Festival: What Was Sound, The Weezer Cruise, Pitchfork Music Festival w Stanach Zjednoczonych, St Jerome's Laneway Festival w Singapurze, Hipnosis Festival w Meksyku, Field Trip Music & Arts Festival w Kanadzie, Brooklyn Sweden Stockholm.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie albumy wydał dotychczas DIIV?
DIIV wydał dotychczas albumy Oshin (2012), Is the Is Are (2016), Deceiver (2019).
Jaką muzykę tworzy DIIV?
DIIV tworzy muzykę indie rock, dream pop, shoegaze, post-punk.
Kiedy zaczęła się kariera DIIV?
Kariera DIIV rozpoczęła się w 2011 roku.

Fani lubią też

Zobacz też