Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Yard Act

Yard Act

Yard ActOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Yard Act to brytyjski zespół pochodzący z Leeds, który tworzy muzykę z pogranicza post-punka i indie rocka. Choć zadebiutował dopiero w 2019 roku, to już ma na swoim koncie pierwszą, debiutancką płytę. W swoich utworach członkowie bandu mówią o ważnych tematach, takich jak polityka czy kapitalizm. Sprzeciwiają się nierównościom społecznym, dlatego ich muzyka z roku na rok staje się coraz bardziej popularna.

Historia Yard Act

Yard Act powstał w 2019 roku w Leeds w Wielkiej Brytanii. Aktualnie w skład zespołu wchodzą:

 • James Smith (wokalista i autor tekstów);
 • Ryan Needham (basista);
 • Sam Shjipstone (gitarzysta);
 • Jay Russell (perkusista).

Wcześniej w bandzie grali także:

 • Sammy Robinson (gitarzysta);
 • George Townend (perkusista).

Jak powstał Yard Act? Wszystko zaczęło się od Jamesa Smitha i Ryana Needhama. Obaj artyści byli członkami zespołów z Leeds. Pierwszy z nich grał w Post War Glamour Girls, natomiast drugi w Menace Beach. W pewnym momencie oba bandy postanowiły nagrać wspólną płytę, a muzycy na tyle się polubili, że wkrótce zamieszkali razem w Meanwood.

 

Następnie zrekrutowali Sammy'ego Robinsona oraz George'a Townenda i zaczęli wspólnie nagrywać w ramach Yard Act. Najpierw światło dzienne ujrzały cztery single. Następnie zespół wypuścił debiutancką płytę "The Overload".

 

W swoich utworach Yard Act sprzeciwia się zastanemu porządkowi i schematom. Neguje powszechnie obowiązujące prawa i system, który daje człowiekowi nadzieję, aby potem bardzo szybko mu ją odebrać. Choć w piosenkach pojawiają się odniesienia do polityki, to zespół w wywiadach przyznaje, że się nią nie interesuje. Dla bandu natomiast ważni są ludzie, na których decyzje polityczne wpływają, dlatego nie może jej zabraknąć w twórczości Yard Act.

Yard Act - dorobek muzyczny

Yard Act ma na swoim koncie jeden album studyjny. Powstał on na początku 2022 roku i nosi tytuł "The Overload". Na krążku znalazło się 11 utworów i są to:

 • "The Overload";
 • "Dead House";
 • "Payday";
 • "Rich";
 • "The Incident";
 • "Witness (Can I Get A?)";
 • "Land Of The Blind";
 • "Quarantine The Sticks";
 • "Tall Poppines";
 • "Pour Another";
 • "100% Endurance".

Płyta zyskała popularność dzięki ważnym tematom, które poruszył Yard Act. Na krążku nie brakowało m.in. kilku słów o Brexicie, czyli jednej z najbardziej polaryzujących kwestii ostatnich lat w Wielkiej Brytanii. Album zyskał uznanie nie tylko wśród publiczności, ale także środowiska muzycznego. Zespół znalazł się na liście BBC Sound of 2022 roku. Otrzymał także tytuł "Najlepszego Nowego Artysty 2021" od magazynu Paste oraz Międzynarodową Nagrodę Muzyczną Festiwalu Reeperbahn od Anchor.

Z kim współpracuje Yard Act?

Zespół Yard Act tworzy głównie w ramach swojej grupy. Nie kolaboruje z innymi artystami, ponieważ ich pełne przekazu teksty potrafią się przebić do szerszej publiczności bez konieczności sygnowania znanym nazwiskiem. To nie oznacza jednak, że zupełnie z nikim nie współpracuje. W 2022 roku Yard Act ogłosił, że rozpoczyna wspólną pracę z organizacją charytatywną Mind, która zajmuje się zdrowiem psychicznym. W ramach kolaboracji został stworzony wiersz, który promował Tydzień Świadomości Zdrowia Psychicznego.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Yard Act: Erika de Casier, DIIV, Crows, Iggy Pop, $NOT, Kacperczyk, Dry Cleaning, Altin Gün, Bikini Kill, Bedoes , Arooj Aftab, Squid, Natalie Bergman, DJ Seinfeld, Mdou Moctar, Alyona Alyona, The Armed, Pierre Bourne, Papa Dance, shygirl, Q (Steven Marsden), Jaubi, Metronomy, Duchy, Lex Amor, Mura Masa, Ela Minus, Yves Tumor & Its Band, WaluśKraksaKryzys, Myd, Central Cee, Rina Sawayama, Prospa, ROMY, Molchat Doma,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kto wchodzi w skład zespołu Yard Act?
Aktualnie zespół Yard Act tworzy 4 artystów. Są to: James Smith (wokalista i autor tekstów), Ryan Needham (basista), Sam Shjipstone (gitarzysta) i Jay Russell (perkusista). Wcześniej w bandzie grali także Sammy Robinson (gitarzysta) i George Townend (perkusista).
Skąd pochodzi zespół Yard Act?
Zespół Yard Act pochodzi z Leeds z Wielkiej Brytanii.
Ile lat ma zespół Yard Act?
Zespół Yard Act powstał w 2019 roku, a więc w 2022 roku będzie obchodzić 3. rocznicę powstania.
Jak nazywa się najnowsza płyta zespołu Yard Act?
Najnowsza i jednocześnie debiutancka płyta Yard Act nosi tytuł "The Overload" i powstała w 2022 roku.
Z kim współpracuje zespół Yard Act?
Yard Act nie tworzy wspólnie utworów muzycznych z innymi artystami. Na uwagę jednak zasługuje współpraca zespołu z z organizacją charytatywną Mind, która zajmuje się zdrowiem psychicznym. W ramach kolaboracji został stworzony wiersz, który promował Tydzień Świadomości Zdrowia Psychicznego.

Fani lubią też

Zobacz też