Yard Act

Yard Act

Yard Act to brytyjski zespół pochodzący z Leeds, który tworzy muzykę z pogranicza post-punka i indie rocka. Choć zadebiutował dopiero w 2019 roku, to już ma na swoim koncie pierwszą, debiutancką płytę. W swoich utworach członkowie bandu mówią o ważnych tematach, takich jak polityka czy kapitalizm. Sprzeciwiają się nierównościom społecznym, dlatego ich muzyka z roku na rok staje się coraz bardziej popularna.

Historia Yard Act

Yard Act powstał w 2019 roku w Leeds w Wielkiej Brytanii. Aktualnie w skład zespołu wchodzą:

 • James Smith (wokalista i autor tekstów);
 • Ryan Needham (basista);
 • Sam Shjipstone (gitarzysta);
 • Jay Russell (perkusista).

Wcześniej w bandzie grali także:

 • Sammy Robinson (gitarzysta);
 • George Townend (perkusista).

Jak powstał Yard Act? Wszystko zaczęło się od Jamesa Smitha i Ryana Needhama. Obaj artyści byli członkami zespołów z Leeds. Pierwszy z nich grał w Post War Glamour Girls, natomiast drugi w Menace Beach. W pewnym momencie oba bandy postanowiły nagrać wspólną płytę, a muzycy na tyle się polubili, że wkrótce zamieszkali razem w Meanwood.

 

Następnie zrekrutowali Sammy'ego Robinsona oraz George'a Townenda i zaczęli wspólnie nagrywać w ramach Yard Act. Najpierw światło dzienne ujrzały cztery single. Następnie zespół wypuścił debiutancką płytę "The Overload".

 

W swoich utworach Yard Act sprzeciwia się zastanemu porządkowi i schematom. Neguje powszechnie obowiązujące prawa i system, który daje człowiekowi nadzieję, aby potem bardzo szybko mu ją odebrać. Choć w piosenkach pojawiają się odniesienia do polityki, to zespół w wywiadach przyznaje, że się nią nie interesuje. Dla bandu natomiast ważni są ludzie, na których decyzje polityczne wpływają, dlatego nie może jej zabraknąć w twórczości Yard Act.

Yard Act - dorobek muzyczny

Yard Act ma na swoim koncie jeden album studyjny. Powstał on na początku 2022 roku i nosi tytuł "The Overload". Na krążku znalazło się 11 utworów i są to:

 • "The Overload";
 • "Dead House";
 • "Payday";
 • "Rich";
 • "The Incident";
 • "Witness (Can I Get A?)";
 • "Land Of The Blind";
 • "Quarantine The Sticks";
 • "Tall Poppines";
 • "Pour Another";
 • "100% Endurance".

Płyta zyskała popularność dzięki ważnym tematom, które poruszył Yard Act. Na krążku nie brakowało m.in. kilku słów o Brexicie, czyli jednej z najbardziej polaryzujących kwestii ostatnich lat w Wielkiej Brytanii. Album zyskał uznanie nie tylko wśród publiczności, ale także środowiska muzycznego. Zespół znalazł się na liście BBC Sound of 2022 roku. Otrzymał także tytuł "Najlepszego Nowego Artysty 2021" od magazynu Paste oraz Międzynarodową Nagrodę Muzyczną Festiwalu Reeperbahn od Anchor.

Występy i koncerty Yard Act

Yard Act występuje w całej Europie. Zespół daje nie tylko koncerty solowe, ale także często jest zapraszany na festiwale muzyczne. Do tej pory wziął udział w takich wydarzeniach jak m.in. Wide Awake Festival w Londynie, Sound City Festival w Liverpoolu, Coachella Valley Music and Arts Festival w Indio w USA, The Great Western Festival w Glasgow, Mutation Festival w Brighton, Dot To Dot Festrival w Nottingham, Reeperbahn Festival w Hamburgu w Niemczech, Wide Eye Festival w Leicester czy End of the Road Festival w południowej Wielkiej Brytanii.

 

Jeśli chcesz na żywo usłyszeć zespół, który gra na wielu międzynarodowych festiwalach, nie musisz szukać daleko. Yard Act zapowiedział, że w 2022 roku pojawi się w Polsce. Grupa weźmie udział w OFF Festival, który odbędzie się 5-7 sierpnia w Katowicach. Bilety na to wydarzenie wciąż są jeszcze dostępne.

Z kim współpracuje Yard Act?

Zespół Yard Act tworzy głównie w ramach swojej grupy. Nie kolaboruje z innymi artystami, ponieważ ich pełne przekazu teksty potrafią się przebić do szerszej publiczności bez konieczności sygnowania znanym nazwiskiem. To nie oznacza jednak, że zupełnie z nikim nie współpracuje. W 2022 roku Yard Act ogłosił, że rozpoczyna wspólną pracę z organizacją charytatywną Mind, która zajmuje się zdrowiem psychicznym. W ramach kolaboracji został stworzony wiersz, który promował Tydzień Świadomości Zdrowia Psychicznego.

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Yard Act: Erika de Casier, DIIV, Crows, Iggy Pop, $NOT, Kacperczyk, Dry Cleaning, Altin Gün, Bikini Kill, Bedoes , Arooj Aftab, Squid, Natalie Bergman, DJ Seinfeld, Mdou Moctar, Alyona Alyona, The Armed, Pierre Bourne, Papa Dance, shygirl, Q (Steven Marsden), Jaubi, Metronomy, Duchy, Lex Amor, Mura Masa, Ela Minus, Yves Tumor & Its Band, WaluśKraksaKryzys, Myd, Central Cee, Rina Sawayama, Prospa, ROMY, Molchat Doma,

 

Yard Act - Często zadawane pytania

 • Aktualnie zespół Yard Act tworzy 4 artystów. Są to: James Smith (wokalista i autor tekstów), Ryan Needham (basista), Sam Shjipstone (gitarzysta) i Jay Russell (perkusista). Wcześniej w bandzie grali także Sammy Robinson (gitarzysta) i George Townend (perkusista).
 • Zespół Yard Act pochodzi z Leeds z Wielkiej Brytanii.
 • Zespół Yard Act powstał w 2019 roku, a więc w 2022 roku będzie obchodzić 3. rocznicę powstania.
 • Najnowsza i jednocześnie debiutancka płyta Yard Act nosi tytuł "The Overload" i powstała w 2022 roku.
 • Yard Act nie tworzy wspólnie utworów muzycznych z innymi artystami. Na uwagę jednak zasługuje współpraca zespołu z z organizacją charytatywną Mind, która zajmuje się zdrowiem psychicznym. W ramach kolaboracji został stworzony wiersz, który promował Tydzień Świadomości Zdrowia Psychicznego.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Yard Act
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/