Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Topky

TopkySzczegółyOpisWydarzeniaTopky - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

dyscyplina:
Zespół disco-polo
social media:

Opis

Topky to utworzona w 2021 roku polska grupa muzyczna, specjalizująca się w gatunku disco-polo. Głównymi postaciami zespołu są dwie utalentowane wokalistki - Angelika Żmijewska oraz Paula Karpowicz.

Jak to się zaczęło?

Skąd w ogóle wziął się zespół Topky? Otóż Paula i Angelika występowały najpierw w innej grupie disco-polo – Top Girls (od 2016 roku, wraz z Justyną Lubas).

Dziewczyny wspólnymi siłami wydały w 2018 roku album o nazwie „Zakochana”, a do tego na rynku ukazały się takie hity, jak: „Mleczko”, „Jakbyś mnie zechciał” czy też „Co w sercu masz”.

Kariera Pauli, Angeliki oraz Justyny nabierała rozpędu, lecz w 2021 roku Żmijewska i Karpowicz zdecydowały się na wystartowanie z nowym projektem – Topky. Szybko okazało się, że był to strzał w dziesiątkę. Dziewczyny ponownie osiągnęły sukces i stały się jednym z najbardziej rozpoznawalnych zespołów disco-polo w kraju.

„Szpile” oraz „Znów spina”

Już w 2021 roku panie postawiły na ciężką pracę, m.in. poprzez stworzenie wpadających w ucho kawałków „Szpile” i „Znów spina”. Angelika i Paula pokazały, że znalazły swoje miejsce na ziemi (w branży muzycznej) i doskonale wykorzystują swój potencjał.

Kolejne utwory i współprace z cenionymi artystami

Na powyższych utworach oczywiście się nie skończyło, ponieważ zespół Topky stale pracował nad wydaniem kolejnych numerów. W związku z tym na rynku pojawiły się tak znakomite kawałki, jak:

  • „Dzban”,
  • „Czy można kochać tak”,
  • „Bez wad”,
  • „Pokora”,
  • „Niebo”.

Oszałamiająca kariera Pauli i Angeliki nie umknęła uwadze innych artystów, dlatego też panie nawiązały liczne współprace, m.in. przy kawałkach „Dawaj mi pyska” (z Łobuzami), „Jeden Taniec Jedna Noc” (plus Miły Pan oraz Defis) czy też „Zatańcz ze mną” (plus Ronnie Ferrari).

Śmiało można rzec, że muzyka zespołu Topky jest dopracowana, energiczna, skoczna i żywiołowa. Wszystko to sprawia, że fani chętnie puszczają ją na domówkach i bawią się przy niej na imprezach klubowych. Dodatkowo Angelika i Paula mają świetny kontakt z publicznością i są uważane za niezwykle sympatyczne artystki disco-polo.

Koncerty

Angelika i Paula wystąpiły dla swoich fanów m.in. w Łomży. Za każdym razem zostawiają na scenie całe swoje serce oraz mnóstwo pozytywnej energii. Wokalistki troszczą się o to, aby każdy odnalazł na koncercie odpowiedni numer dla siebie i dobrze się przy nim bawił, zabierając ze sobą do domu wspaniałe wspomnienia.

Wydarzenia

Topky - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Topky?

Miejscowości, w których Topky wystąpi w najbliższym czasie: Gądecz, Opole.

Kiedy założono zespół Topky?
Zespół Topky założono w 2021 roku. Jest to grupa tworząca żywiołową muzykę disco-polo.
Kto wchodzi w skład zespołu Topky?
W zespole Topky znajdują się dwie wspaniałe polskie wokalistki disco-polo – Angelika Żmijewska oraz Paula Karpowicz. Wcześniej występowały one w innym popularnym zespole disco-polo - Top Girls (wraz z Justyną Lubas).
Jakimi utworami może się pochwalić zespół Topky?
Grupa Topky występuje na polskiej scenie muzycznej zaledwie od kilku lat, ale w tym czasie wydała już kilka energicznych numerów. W tym gronie należy wymienić przede wszystkim takie kawałki, jak: „Dzban”, „Szpile”, „Niebo”, „Pokora”, „Czy można kochać tak” czy też „Znów spina”. Dochodzą do tego utwory stworzone z innymi artystami – „Jeden Taniec Jedna Noc” (Miły Pan i Defis), „Dawaj mi pyska” (Łobuzy) oraz „Zatańcz ze mną” (Ronnie Ferrari).
Z kim współpracowała już grupa Topky?
Grupa muzyczna Topky współpracowała już z kilkoma artystami i zespołami, wśród których znaleźli się Defis, Łobuzy, Ronnie Ferrari i Miły Pan.

Fani lubią też

Zobacz też