Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Maria Dejmek

Maria Dejmek

Sprawdź wydarzenia
Maria DejmekSzczegółyOpisWydarzeniaMaria Dejmek - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

dyscyplina:
Aktorka teatralna, filmowa, serialowa i dubbingowa
social media:

Opis

Maria Dejmek to urodzona w 1988 roku aktorka filmowa i teatralna, która zyskała popularność dzięki roli Natalii Zwoleńskiej w serialu "Barwy szczęścia". Jest znana także z ról dubbingowych. Prywatnie żona i mama synka o imieniu Gustaw urodzonego w 2019 roku. 

Maria Dejmek: pochodzenie i wykształcenie

Maria Dejmek urodziła się 3 lipca 1988 roku. Należy do rodziny artystycznej. Jest wnuczką aktorki Danuty Mniewskiej, a także reżysera teatralnego oraz aktora Kazimierza Dejmka. Jej matka Ewa Taraszkiewicz-Dejmek to aktorka i reżyserka, a ojciec Piotr Dejmek był producentem oraz aktorem. Maria Dejmek aktorstwem zainteresowała się od dziecka. Często występowała w przedstawieniach szkolnych. Szybko zaczęła też grać w produkcjach telewizyjnych. Studiowała na krakowskiej PWST, co było oczywistym wyborem, zważywszy na jej zainteresowanie grą na scenie od lat dziecięcych. Została absolwentką szkoły w 2011 roku.

Maria Dejmek: kino i telewizja

Na scenie Maria Dejmek zaczęła występować już jako dziecko. W 1996 roku pojawiła się w filmie "Matka swojej matki", jako dziewczynka z domu dziecka. W 2003 roku po raz pierwszy pojawiła się w serialu "Na Wspólnej" jako Sandra Mucha. W 2008 roku zagrała w "Żołnierzach wyklętych" oraz "Facetach do wzięcia" (jako Anna Kacperek). Rok później wystąpiła w serialu "Siostry" (jako Julita Filipek) oraz filmie "Randka w ciemno" (jako hostessa). W 2010 roku pojawiła się jako Maja w etiudzie szkolnej pt.: "Szelest". W latach 2010-2011 występowała w serialu "Prosto w serce".

W 2011 pojawiła się w kilku rolach. Zagrała dziennikarkę w serialu "Wiadomości z drugiej ręki" oraz wystąpiła w filmie "W imieniu diabła". Zagrała także w "Ojcu Mateuszu" (jako Bożena Igras), "Na dobre i na złe" (jako Ala) i "Komisarzu Alexie" (jako Ewa). W 2012 roku aktorka wystąpiła w filmie "Sęp", serialu "Nad rozlewiskiem" (jako Ania Śmiechowicz) i filmie "Krew z krwi" (jako ekspedientka). W 2012 roku aktorka po raz pierwszy pojawiła się na ekranie w roli Natalii Zwoleńskiej w serialu "Barwy szczęścia". W 2013 roku zagrała w filmie "Zasady gry".

W 2014 roku aktorka wystąpiła jako Justyna w serialu "Komisarz Alex". Rok później zagrała pielęgniarkę w serialu "Rodzinka.pl". Pojawiła się również w serialu "Powiedz tak!" jako asystentka Jureckiego. W 2016 roku Maria Dejmek po raz kolejny wystąpiła w serialu "Rodzinka.pl" w roli stomatologa, jako dziennikarka w serialu "Ranczu" oraz jako reporterka w "Drugiej szansie". W 2018 roku aktorka wystąpiła w filmie "Plagi Breslau" jako Agnieszka Lenarcik. W 2019 roku zagrała rolę łączniczki Asi w filmie "Marek Edelman ...i była miłość w getcie".

W 2020 roku aktorka zaczęła grać w serialu "Osaczony" w roli Natalii. W 2021 zagrała w serialu "Komisarz Mama" rolę Gabrieli Piaseckiej, a także w serialu "Brzydula 2" rolę Weroniki. 

Maria Dejmek: dubbing

Aktorka pojawiła się także w serialach dubbingowych. Podkładała głos w takich produkcjach jak "Clifforg - wielki czerwony pies" (jako Jetta), "Victoria znaczy zwycięstwo" (jako Ponnie), "Pszczółka Maja" oraz "Atomówki" (jako księżniczka Forsiasta). 

Maria Dejmek: teatr

Aktorka występuje również w spektaklach teatralnych. Zadebiutowała w Narodowym Teatrze Starym im. H. Modrzejewskiej w Krakowie. Zagrała rolę Pani Salaminy w spektaklu "Czekając na Turka". Wcieliła się również w rolę Nonny w warszawskim Teatrze Capitol w spektaklu pt.: "Gąska". Zagrała również w "Baden-Baden". Jej spektakl dyplomowy to "Babel 2". Aktorka otrzymała za niego Nagrodę Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznawaną na XXIX Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi.

Maria Dejmek: ciekawostki

Od 2019 roku aktorka jest mamą syna Gustawa. Maria Dejmek zna trzy języki obce. Poza tym ma na swoim koncie kilka umiejętności, które przydają się nie tylko w życiu codziennym, ale również na scenie. Posiada prawo jazdy, potrafi pływać, tańczyć, śpiewać oraz stepować. Lubi pić kawę z mlekiem ryżowym albo owsianym z dodatkiem pół łyżeczki miodu, którą sama sobie przyrządza. Aktorka docenia każdy dzień i jest wdzięczna za to, co ma w życiu.

 

Zobacz też: Michał Żebrowski, Dominika Gwit, Jan Wieczorkowski, Michał Milowicz, Jakub Józefowicz, Elżbieta Romanowska, Bartłomiej Topa, Karolina Chapko, Olga Bołądź, Radosław Pazura, Brygida Turowska, Sylwester Maciejewski, Robert Rozmus, Piotr Borowski, Mateusz Jakubiec, Krzysztof Zarzecki, Hanna Śleszyńska, Kacper Kuszewski, Izabela Kuna, Michalina Sosna,

 

Wydarzenia

Maria Dejmek - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Maria Dejmek?

Miejscowości, w których Maria Dejmek wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Poznań, Kraków.

Kiedy urodziła się Maria Dejmek?
Maria Dejmek przyszła na świat 3 lipca 1988 roku.
Jaką szkołę ukończyła aktorka?
Maria Dejmek ukończyła PWST w Krakowie.
Jakie są najbardziej znane role aktorki?
Zyskała popularność dzięki roli Natalii Zwoleńskiej w serialu "Barwy szczęścia".
Czym poza aktorstwem interesuje się Maria Dejmek?
Poza aktorstwem interesuje się psychologią, głównie rodzinną i dziecięcą.
Jakie języki obce zna Maria Dejmek?
Aktorka włada trzema językami. Biegle posługuje się językiem angielskim. Zna także podstawy niemieckiego i hiszpańskiego.

Fani lubią też

Zobacz też