Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Yves Tumor

Yves Tumor

Yves TumorOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Sean Bowie, działający pod pseudonimem Yves Tumor, to muzyk i producent muzyki eksperymentalnej. Urodził się w Stanach Zjednoczonych, dokładnie w Miami na Florydzie. Obecnie mieszka we Włoszech – w Turynie.

Yves Tumor – muzyka

Yves Tumor tworzy muzykę od 16. roku życia – chciał wówczas uciec nieco od konserwatywnego otoczenia. Nauczył się grać na klawiszach, gitarze, basie i perkusji. Dorastał w Tennessee, w wieku 20 lat przeprowadził się do San Diego, a następnie do Los Angeles. W 2012 roku poznał Mykki Blanco, z którym koncertował po Europie i Azji przez ponad 2 lata.

 

Początkowo artysta nagrywał pod pseudonimem Teams. Jego muzyka określana była jako post-chillwave. Jako Yves Tumor zadebiutował w 2015 roku, wydając EPki dla wytwórni klubowej Janus oraz Blanco Dogfood MG. W tym samym roku ukazał się jego pierwszy album When Man Fails You. Kolejnymi jego płytami były Serpent Music (2016), wydana z PAN Records, Safe in The Hands of Love (2018) z Warp Records oraz Heaven to a Tortured Mind, (2020) roku, nagrodzony wyróżnieniem Album Tygodnia przez The Guardian.

 

Twórczość Yves Tumora porównywana była do muzyki Deana Blunta i Jamesa Ferraro, z którym współpracował, a jego najnowsza płyta – Heaven to a Tortured Mind – inspirowana jest muzyką Prince’a i Davida Bowie. Artysta wsłuchuje się również w Throbbing Gristle, których hipnotyczne, trance’owe wibracje wywołują na nim niezwykłe wrażenie, a także Genesis P-Orridge.

 

Yves Tumor to jeden z najbardziej oryginalnych i ciekawych artystów z Nowego Jorku. Jego specjalizacją jest muzyka eksperymentalna, która może przypaść do gustu słuchaczom na całym świecie, bez względu na wiek. To powiew świeżości na scenie, a także zupełnie nowe spojrzenie na dźwięki. Jego twórczość opiera się na psychorocku, pop, z dodatkiem abstrakcji i chaosu. Yves Tumor to twórca wielu popularnych kawałków – Lifetime, Gospel for a New Century, Noid, Applaud czy też Kerosene!

Yves Tumor – koncerty

Koncerty Yves Tumor to wydarzenia, na które czeka każdy fan muzyka. Pojawił się w wielu miejscach na świecie – m.in. w Stanach Zjednoczonych, w Kanadzie, w Europie – w Holandii, Francji, Niemczech, Hiszpanii, Portugalii, a także w Japonii, Meksyku i wielu innych. Grał na różnych festiwalach muzycznych – bilety na wydarzenia sprzedawały się jak świeże bułeczki: Pitchfork Midwinter, AFROPUNK Festival, Outside Lands Music & Arts Festival w Stanach Zjednoczonych, All Points East w Wielkiej Brytanii, Red Bull Music Festival: Electronic Closing Party w Norwegii, Santa Teresa Music & Arts Festival w Norwegii i wielu innych.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie albumy wydał dotychczas Yves Tumor?
Yves Tumor wydał albumy When Man Fails You (2015), Serpent Music (2016), Safe in the Hands of Love (2018), Heaven to a Tortured Mind (2020).
Jaką muzykę tworzy Yves Tumor?
Yves Tumor tworzy muzykę w stylu electronic, experimental i rock.
Kiedy zaczęła się kariera Yves Tumor?
Kariera Yves Tumor zaczęła się w 2010 roku.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn