Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemaudioriverfame-mmasun-festival

Bedoes

Sprawdź wydarzenia
BedoesSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
26 lat
data urodzenia:
21.04.1998
miejsce urodzenia:
Bydgoszcz
dyscyplina:
polski raper, autor tekstów
social media:

Opis

Borys Przybylski (pseudonim - Bedoes) to pochodzący z Bydgoszczy raper, autor tekstów oraz założyciel zespołu o nazwie 2115 Gang. Urodził się 21 kwietnia 1998 roku. Gatunkami muzycznymi, które reprezentuje są hip-hop, pop-rap oraz trap. Współpracuje z wytwórnią muzyczną SBM Label. Współtworzył z muzykami, do których należą m.in. Taco Hemingway, Białas, Quebonafide, Solar czy Young Multi. 

Początki kariery 

Swoje pierwsze utwory zaczął pisać już w 13 roku życia. Mając 15 lat zaprezentował mixtape'y, do których należą "FR$HTILLIDIX", "Gucci Watch", "Anubis's Throne", "Ganesha's Blessing" oraz "Najgrubszy z najmłodszych". W wieku 16 lat zrezygnował z dalszej edukacji, kończąc ją na etapie gimnazjalnym. Od tego momentu postanowił rozwijać się muzycznie. Swój pierwszy kawałek - "Hometown" wypuścił pod pseudonimem Przybysz. Nick ten pochodził od jego nazwiska. Swój obecny pseudonim - "Bedoes", przyjął dopiero później. Dzięki współpracy z Lankiem wydał swój pierwszy minialbum - "2114". Jeszcze w tym samym roku wydał kolejny mixtape - "TBK" w nakładzie zaledwie 50 sztuk. Co ciekawe — później krążek ten znalazł się na liście Najdroższych i najtrudniej dostępnych płyt w polskim rapie. Po wydaniu następnego mixtape'a - "Squadshits", nawiązał współpracę z SB Maffija

 

Jego pierwszy album studyjny - "Aby śmierć miała znaczenie", ukazał się w lutym 2017 roku, po czym trafił na 1 miejsce listy OLiS. Sprzedano go w 3 tysiącach egzemplarzy. Utwory, które się na nim znalazły, zostały bardzo dobrze przyjęte zarówno przez krytyków, jak i słuchaczy. Single "Gang, gang, gang" oraz "Biały i młody" znalazły się na 1 miejscu listy Hip-hop. W 2018 roku, Bedoes postanowił wydać kolejny album - "Kwiat polskiej młodzieży", który również znalazł się na 1 miejscu listy OLiS. Sprzedano go w aż 30 tys. egzemplarzach, co pozwoliło mu uzyskać status platynowej płyty. 2018 rok był dla Bedoesa rokiem nagród — został laureatem w kategorii Debiut Roku, a jego utwór "Gustaw" uznano Singlem roku.  

 

W 2019 roku Borys nagrał kolejny kawałek, który przez długi czas gościł na listach przebojów. Jest nim utwór "Górą Ty", który powstał we współpracy Bedoesa z Gromee oraz Golec uOrkiestrą. Piosenka zajęła 2 miejsce na liście Airplay, a także 1 miejsce w wielu rozgłośniach radiowych. 19 października 2019 roku, Bedoes opublikował utwór - "Jesteś ładniejsza niż na zdjęciach (na zawsze)". Artysta przygotował tę piosenkę jako niespodziankę dla swojej dziewczyny i opublikował ją w urodziny swojej wybranki. Niedługo potem raper wydał trzeci już album - "Opowieści z Doliny Smoków", który dzięki sprzedaży w ponad 90 tys. egzemplarzy, zyskał status aż potrójnej platynowej płyty. Jeszcze w tym samym dniu, Bedoes wypuścił minialbum - "2119", nagrany z Lankiem

 

Jego utwór "05:05" nominowano w kategorii Przebój roku do nagrody Fryderyka 2019. Piosenka "1998 (mam to we krwi)" pokazuje dojrzałość artysty, zarówno pod kątem muzycznym, jak i prywatnym. W 2021 roku, Bedoes wydał swój czwarty i jak na razie najnowszy album - "Rewolucja Romantyczna". Sprzedano go w ponad 60 tys. egzemplarzy, co pozwoliło mu uzyskać status podwójnej platynowej płyty. Na Gali Popkillera 2022 zdobył aż dwie nagrody. Pierwszą przyznała mu publiczność uznając go Raperem roku. Drugą natomiast otrzymał w kategorii Najlepszy kontakt z fanami.

 

Koncerty Bedoesa to za każdym razem duże wydarzenia, które przyciągają jego fanów z całej Polski. Artysta ze sceny przekazuje dużo pozytywnej energii swojej publiczności. Jego koncerty organizowane są w całej Polsce.

Dorobek artysty

Albumy zrealizowane we współpracy z SB Maffija oraz Step Hurt:

  • "Aby śmierć miała znaczenie" - 17 lutego 2017 (produkcja — Kubi Producent) 

Albumy zrealizowane we współpracy z SBM Label:

  • "Kwiat polskiej młodzieży" - 30 listopada 2018 (produkcja — Kubi Producent)
  • "Opowieści z Doliny Smoków" - 29 listopada 2019 (produkcja — Lanek)
  • "Rewolucja romantyczna" - 15 stycznia 2021 (produkcja — Lanek) 

Minialbumy:

  • "2114" - 17 stycznia 2014 (produkcja — Lanek)
  • "2119" - 29 listopada 2019 (produkcja — Lanek) 

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Bedoes: Julia Wieniawa, Taco Hemingway, Central Cee, Erika de Casier, Parcels, Kacperczyk, shygirl, WaluśKraksaKryzys, White 2115, Bikini Kill, Pi'erre Bourne, Future, DJ Seinfeld, Young Leosia, $NOT, Crows, Natalie Bergman, Lex Amor, Rina Sawayama, Jan - rapowanie, Rosalie, Arooj Aftab, Dry Cleaning, Ela Minus, Mura Masa, Kinny Zimmer, Myd, Metronomy, Iggy Pop, Alyona Alyona, Molchat Doma, Lewis Capaldi, Papa Dance, The Armed, Ava Max, Yves Tumor & Its Band, ROMY, Q (Steven Marsden), Yard Act, Duchy, Anne-Marie, Altin Gün, OKI, Jaubi, Mdou Moctar, Prospa, Halsey, DIIV, Mimi Webb, Squid,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jak ma na imię?
Bedoes ma na imię Borys.
Jaki ma wzrost?
Jego wzrost to 187 cm.
Jak się nazywa najnowsza płyta?
Rewolucja romantyczna — wydana w 2021 roku.
Z kim występuje?
Do artystów, z jakimi występuje, należą m.in. z Białas, Lanek, Kuqe 2115, Beteo, Kubi Producent, White 2115, Kinny Zimmer, Solar, ReTo.
Z kim współpracuje?
Do artystów, z którymi współpracował należą Quebonafide, Białas, Taco Hemingway, Lanek, Solar, Blacha oraz Young Multi.
Jak się nazywa jego konto na Instagramie?
Jego nazwa to @bedoes2115.
Czy udzielił kiedyś zagranicznego wywiadu?
Tak, Bedoes wystąpił w audycji The World Hip Hop Show prowadzonej przez londyńskie radio — Westside.

Fani lubią też

Zobacz też