Bedoes

Bedoes

Borys Przybylski (pseudonim - Bedoes) to pochodzący z Bydgoszczy raper, autor tekstów oraz założyciel zespołu o nazwie 2115 Gang. Urodził się 21 kwietnia 1998 roku. Gatunkami muzycznymi, które reprezentuje są hip-hop, pop-rap oraz trap. Współpracuje z wytwórnią muzyczną SBM Label. Współtworzył z muzykami, do których należą m.in. Taco Hemingway, Białas, Quebonafide, Solar czy Young Multi. 

 

Początki kariery 

Swoje pierwsze utwory zaczął pisać już w 13 roku życia. Mając 15 lat zaprezentował mixtape'y, do których należą "FR$HTILLIDIX", "Gucci Watch", "Anubis's Throne", "Ganesha's Blessing" oraz "Najgrubszy z najmłodszych". W wieku 16 lat zrezygnował z dalszej edukacji, kończąc ją na etapie gimnazjalnym. Od tego momentu postanowił rozwijać się muzycznie. Swój pierwszy kawałek - "Hometown" wypuścił pod pseudonimem Przybysz. Nick ten pochodził od jego nazwiska. Swój obecny pseudonim - "Bedoes", przyjął dopiero później. Dzięki współpracy z Lankiem wydał swój pierwszy minialbum - "2114". Jeszcze w tym samym roku wydał kolejny mixtape - "TBK" w nakładzie zaledwie 50 sztuk. Co ciekawe — później krążek ten znalazł się na liście Najdroższych i najtrudniej dostępnych płyt w polskim rapie. Po wydaniu następnego mixtape'a - "Squadshits", nawiązał współpracę z SB Maffija

 

Jego pierwszy album studyjny - "Aby śmierć miała znaczenie", ukazał się w lutym 2017 roku, po czym trafił na 1 miejsce listy OLiS. Sprzedano go w 3 tysiącach egzemplarzy. Utwory, które się na nim znalazły, zostały bardzo dobrze przyjęte zarówno przez krytyków, jak i słuchaczy. Single "Gang, gang, gang" oraz "Biały i młody" znalazły się na 1 miejscu listy Hip-hop. W 2018 roku, Bedoes postanowił wydać kolejny album - "Kwiat polskiej młodzieży", który również znalazł się na 1 miejscu listy OLiS. Sprzedano go w aż 30 tys. egzemplarzach, co pozwoliło mu uzyskać status platynowej płyty. 2018 rok był dla Bedoesa rokiem nagród — został laureatem w kategorii Debiut Roku, a jego utwór "Gustaw" uznano Singlem roku.  

 

W 2019 roku Borys nagrał kolejny kawałek, który przez długi czas gościł na listach przebojów. Jest nim utwór "Górą Ty", który powstał we współpracy Bedoesa z Gromee oraz Golec uOrkiestrą. Piosenka zajęła 2 miejsce na liście Airplay, a także 1 miejsce w wielu rozgłośniach radiowych. 19 października 2019 roku, Bedoes opublikował utwór - "Jesteś ładniejsza niż na zdjęciach (na zawsze)". Artysta przygotował tę piosenkę jako niespodziankę dla swojej dziewczyny i opublikował ją w urodziny swojej wybranki. Niedługo potem raper wydał trzeci już album - "Opowieści z Doliny Smoków", który dzięki sprzedaży w ponad 90 tys. egzemplarzy, zyskał status aż potrójnej platynowej płyty. Jeszcze w tym samym dniu, Bedoes wypuścił minialbum - "2119", nagrany z Lankiem

 

Jego utwór "05:05" nominowano w kategorii Przebój roku do nagrody Fryderyka 2019. Piosenka "1998 (mam to we krwi)" pokazuje dojrzałość artysty, zarówno pod kątem muzycznym, jak i prywatnym. W 2021 roku, Bedoes wydał swój czwarty i jak na razie najnowszy album - "Rewolucja Romantyczna". Sprzedano go w ponad 60 tys. egzemplarzy, co pozwoliło mu uzyskać status podwójnej platynowej płyty. Na Gali Popkillera 2022 zdobył aż dwie nagrody. Pierwszą przyznała mu publiczność uznając go Raperem roku. Drugą natomiast otrzymał w kategorii Najlepszy kontakt z fanami.

 

Koncerty Bedoesa to za każdym razem duże wydarzenia, które przyciągają jego fanów z całej Polski. Artysta ze sceny przekazuje dużo pozytywnej energii swojej publiczności. Jego koncerty organizowane są w całej Polsce.

Dorobek artysty

Albumy zrealizowane we współpracy z SB Maffija oraz Step Hurt:

 • "Aby śmierć miała znaczenie" - 17 lutego 2017 (produkcja — Kubi Producent) 

Albumy zrealizowane we współpracy z SBM Label:

 • "Kwiat polskiej młodzieży" - 30 listopada 2018 (produkcja — Kubi Producent)
 • "Opowieści z Doliny Smoków" - 29 listopada 2019 (produkcja — Lanek)
 • "Rewolucja romantyczna" - 15 stycznia 2021 (produkcja — Lanek) 

Minialbumy:

 • "2114" - 17 stycznia 2014 (produkcja — Lanek)
 • "2119" - 29 listopada 2019 (produkcja — Lanek) 

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Bedoes: Julia Wieniawa, Taco Hemingway, Central Cee, Erika de Casier, Parcels, Kacperczyk, shygirl, WaluśKraksaKryzys, White 2115, Bikini Kill, Pierre Bourne, Future, DJ Seinfeld, Young Leosia, $NOT, Crows, Natalie Bergman, Lex Amor, Rina Sawayama, Jan - rapowanie, Rosalie, Arooj Aftab, Dry Cleaning, Ela Minus, Mura Masa, Kinny Zimmer, Myd, Metronomy, Iggy Pop, Alyona Alyona, Molchat Doma, Lewis Capaldi, Papa Dance, The Armed, Ava Max, Yves Tumor & Its Band, ROMY, Q (Steven Marsden), Yard Act, Duchy, Anne-Marie, Altin Gün, OKI, Jaubi, Mdou Moctar, Prospa, Halsey, DIIV, Mimi Webb, Squid,

 

Bedoes - Często zadawane pytania

 • Bedoes ma na imię Borys.
 • Jego wzrost to 187 cm.
 • Rewolucja romantyczna — wydana w 2021 roku.
 • Do artystów, z jakimi występuje, należą m.in. z Białas, Lanek, Kuqe 2115, Beteo, Kubi Producent, White 2115, Kinny Zimmer, Solar, ReTo.
 • Do artystów, z którymi współpracował należą Quebonafide, Białas, Taco Hemingway, Lanek, Solar, Blacha oraz Young Multi.
 • Jego nazwa to @bedoes2115.
 • Tak, Bedoes wystąpił w audycji The World Hip Hop Show prowadzonej przez londyńskie radio — Westside.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Bedoes
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/