Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Pi’erre Bourne

Pi’erre Bourne

Pi’erre BourneOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Jordan Timothy Jenks, znany jako Pi'erre Bourne, to urodzony w 1993 roku amerykański raper i producent muzyczny. Popularność przyniosły mu single Magnolia, nagrany z Playboi Carti i Gummo, który stworzył z 6ix9ine. Uplasowały się na 29. i 12. miejscu listy Billboard Hot 100 w USA.

 

Pi’erre Bourne – muzyka

Pi’erre Nourne urodził się w stanie Kansas, dorastał jednak w Południowej Karolinie, w rodzinie wojskowej. Wakacje spędzał w Queens, gdzie zaczął interesować się hip-hopem, tworzonym przez artystów ze Wschodniego Wybrzeża – G-Unit i Dipset. Spokrewniony jest z Mobile Malachi, muzykiem z Belizean Kriol Reggae, a także Papoose. Do rozpoczęcia tworzenia własnych bitów zainspirował go wujek raper Dwight, który udostępniał mu własny komputer.

 

W wieku 18 lat Pi’erre Bourne przeniósł się do Atlanty, gdzie studiował inżynierię dźwięku w SAT Institute. Rozpoczął również współpracę z DJ Burn One. W 2015 roku związał się z wytwórnią Epic Records, a rok później – był producentem dla Young Nudy i Trippie Redd. Drogę do sławy utorował mu hit Magnolia, wydany w 2017 roku. Pi’erre Bourne pomagał m.in. w stworzeniu albumu Kanye Westa Jesus Is King oraz Ye i pracował przy singlu Travisa Scotta – Watch. Artysta wydał również własny krążek - The Life of Pi'erre 4 (2019).

 

W 2019 roku Pi'erre Bourne i Young Nudy wydali wspólny mixtape – Sli'merre, składający się 12 utworów. Wystąpili na nim 21 Savage, DaBaby Meghan Tree Stallion, Lil Uzi Vert. Wszystkie utwory z krążka trafiły na 1. miejsce na liście All Genres Apple Music.

W marcu 2021 roku Pi’erre Bourne zdobył nagrodę Grammy za produkcję albumu Kanye Westa, Jesus is King. W 2021 roku wydał drugi studyjny album The Life of Pi'erre 5 przy współpracy z Interscope. Pojawili się na nim Lil Uzi Vert, Playboi Carti i Sharc.

 

Pi’erre Bourne inspiruje się takimi wykonawcami jak Wiz Khalifa, Gucci Mane, J Dilla, Young Jeezy, Pharrell Williams, Kanye West i Timbaland. Artysta chce pracować jako producent, tworząc jednocześnie własne kawałki rapowe.

 

Pierre Bourne – koncerty

Koncerty Pi’erre Bourne cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Muzyk występuje na całym świecie. Pojawił się m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Francji, Wielkiej Brytanii, Niemczech, Włoszech, Szwajcarii, Finlandii i wielu innych. Pi’erre Bourne w Polsce pojawił się w 2020 roku w Warszawie, gdzie zagrał w klubie Hybrydy. Uczestniczył również w wielu festiwalach muzycznych: Rolling Loud Festival 2017 w Mountain View i San Bernadrino w USA, Lyrical Lemonade Summer Smash 2021 w Chicago, Rolling Loud NYC 2021, Thursday 07 December 2017 w Miami i innych.

 

 

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie albumy wydał dotychczas Pi'erre Bourne?
Pi’erre Bourne wydał dotychczas albumy Life of Pi’erre 4 (2019) oraz Life of Pi’erre 5 (2021).
Jaką muzykę tworzy Pi'erre Bourne?
Pi’erre Bourne tworzy muzykę hip-hop oraz trap.
Kiedy zaczęła się kariera Pi'erre Bourne?
Kariera Pi’erre Bourne zaczęła się w 2010 roku.

Fani lubią też

Zobacz też