Mdou Moctar

Mdou Moctar

Mahamadou Souleymane, znany pod pseudonimem jako Mdou Moctar, to urodzony w 1984 lub 1986 roku autor tekstów i muzyk z Agadezu w Nigrze, który wykonuje nowoczesne adaptacje muzyki gitarowej Tuaregów. Pierwszy raz zwrócono na niego uwagę dzięki reklamie sieci telefonów komórkowych w Afryce Zachodniej. Muzyk wydał 5 solowych albumów, wykonując utwory w języku Tuaregów. Gra na assouf i takambie.

 

Mdou Moctar - muzyka

Mdou Moctar urodził się w Tchintabaraden - nigeryjskiej wiosce, dorastał w Arlit. Od dzieciństwa pragnął grać na gitarze. To nie podobało się jego rodzinie, która nie akceptowała muzyki elektrycznej. Zbudował więc własny instrument, używając jako strun kabli rowerowych.

 

Pierwszy album Mdou MoctaraAnar, artysta wyprodukował w 2008 roku. Nie był jednak wydany oficjalnie, ale utwory zyskały dużą popularność w Sahelu, gdzie usłyszeć je można było w sieciach sprzedających muzykę na telefony komórkowe. Kolejnymi płytami, wydanymi przez muzyka były Akounak Tedalat Taha Tazoughai (2015), Sousoume Tamachek (2017), Ilana: The Creator (2019), Afrique Victime (2021). Piąty z nich, czyi Ilana: The Creator był pierwszym, który muzyk nagrał z pełnym zespołem. Happy Mag umieścił do na liście 25 najlepszych psychodelicznych albumów rockowych 2010 roku, na 13. miejscu.

 

Oprócz działalności w sektorze muzycznym, Mdou Moctar zajmuje się równolegle karierą aktorską. Zagrał w filmie krótkometrażowym I Sing the Desert Electric w 2013 roku, główną rolę w Akounak Tedalat Taha Tazoughai z 2015 roku, a w 2022 roku pojawił się w teledysku Fender (brand) Sessions. Wykonał wówczas utwory ze albumu Afrique Victime: Afrique Victime, Ya Habibti i Chismiten.

 

Oprócz działalności w sektorze muzycznym, Mdou Moctar zajmuje się równolegle karierą aktorską. Zagrał w filmie krótkometrażowym I Sing the Desert Electric w 2013 roku, główną rolę w Akounak Tedalat Taha Tazoughai z 2015 roku, a w 2022 roku pojawił się w teledysku Fender (brand) Sessions. Wykonał wówczas utwory ze albumu Afrique Victime: Afrique Victime, Ya Habibti i Chismiten.

 

Mdou Moctar - koncerty

Gdzie do tej pory pojawił się Mdou Moctar? Koncerty artysty odbywają się na całym świecie i gromadzą tłumy fanów muzyka. Mdou zwiedził już niemalże cały świat – Stany Zjednoczone, Kanadę, państwa europejskie: Niemcy, Danię, Francję, Belgię, Holandię, Hiszpanię, Portugalię, Wielką Brytanię, Amerykę Południową – m.in. w Meksyk. Występował na wielu festiwalach muzycznych: Hopscotch Music Festival, New Orleans Jazz & Heritage Festival, Solid Sound Festival, By The Lake Festival, Fuzz Club Eindhoven, Bonnaroo Music & Arts Festival i wielu innych.

 

 

Mdou Moctar – koncerty 2022

Jakie plany na najbliższą przyszłość ma Mdou Moctar? Koncerty 2022 zapowiadają się doskonale! Artysta znów wyruszy na podbój Europy – zagra w Niemczech, Holandii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Szwecji, Belgii, Szwajcarii, Stanach Zjednoczonych, w Kanadzie i wielu innych. Pojawi się na Am Schluss Festival w Szwajcarii, This Ain't No Picnic 2022 w USA, Green Man Festival w Wielkiej Brytanii i Pori Jazz w Finlandii.

 

Mdou Moctar – koncerty

Mdou Moctar w Polsce! Nietuzinkowy artysta pojawi się na OFF Festival Katowice w Dolinie Trzech Stawów. Wystąpi na scenie obok Iggy Pop, Molchat Doma, Rina Sawayama, Metronomy, Altin Gün, DJ Seinfeld presents MIRRORS: LIVE!, Yves Tumor & Its Band, Yard Act, Natalie Bergman, Dry Cleaning, Q, Erika de Casier, Pi’erre Bourne, The Armed, Squid i innych. Bilety na wydarzenie to rezerwacja miejsca I jedyna gwarancja możliwości wzięcia udziału w koncercie Mdou Moctar!

Mdou Moctar - Często zadawane pytania

  • Mdou Moctar wydał do tej pory albumy Anar (2008), Akounak Tedalat Taha Tazoughai (2015), Sousoume Tamachek (2017), Ilana: The Creator (2019), Afrique Victime (2021).
  • Mdou Moctar tworzy muzykę rock, blues, assouf.
  • Kariera Mdou Moctar zaczęła się w 2008 roku.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Mdou Moctar
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/