Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Rina Sawayama

Rina Sawayama

Rina SawayamaOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Rina Sawayama to urodzona 16 sierpnia 1990 w Japonii piosenkarka, autorka tekstów, aktorka i modelka, która mieszka obecnie w Londynie. W 2020 roku podpisała kontrakt z Dirty Hit i wydała debiutancki album Sawayama, który zdobył uznanie krytyków.

Rina Sawayama – muzyka

Sawayama studiowała psychologię, politykę i socjologię na Magdalene College w Cambridge. Spełnienie odnalazła jednak w modelingu i muzyce. Jeszcze na studiach występowała w hip-hopowej grupie Lazy Lion. Ukończyła szkołę wyższą z dyplomem nauk politycznych. W 2020 roku prowadziła kurs online na Uniwersytecie Oksfordzkim.

 

Rina Sawayama karierę solową rozpoczęła w 2013 roku, wydając singiel Sleeping in Waking, W tym samym roku usłyszeć można było jej kolejny singiel Terror. Występowała wówczas jako Riina.

 

W 2017 roku ukazały się single Riny Sawayamy – Alterlife i Tunnel Vision, nagrane z Shamirem, jak również jej debiutancka EPka Rina. Pitchfork wyróżnił płytę artystki na liście najlepszych albumów popowych i R&B roku.

 

Rina Sawayama w 2020 roku podpisała kontrakt z Dirty Hit i wydała single STFU! oraz Comme des Garçons (Like the Boys). Jej debiutancki album, Sawayama, wydany został w 2020 roku. W 2021, w duecie z Eltonem Johnem, nagrała cover utworu Chosen Family. W 2022 roku wydała drugi album Hold The Girl.

Rina Sawayama – kariera modelki

Sawayama rozwija się również jako modelka. Podpisała kontrakt z Anti-Agency oraz Elite Model Management. W 2017 roku brała udział w jesienno-zimowej kampanii Versus x Versace oraz Missguided Jourdana Dunna. W 2021 roku miała okazję współpracować z Balmain.

 

W 2016 roku artystka nawiązała relację biznesową z Johnem Yuvi, tajwańskim artystą wizualnym. Wspólnie stworzyli serię krytykującą azjatyckie standardy piękna i sprzeciwiając się uprzedmiatawianiu kobiet. Pracowała także z Nicolą Formichetti dla firmy MAC x Nikopanda. Formichetti był także reżyserem teledysku do piosenki Ordinary Superstar. 

 

Rina Sawayama znalazła się na liście The Guardian „18 for 18” oraz Dazed „100 osób kształtujących kulturę w 2017 roku”. W swojej działalności artystycznej inspiruje się latami 90. i 2000: Christiną Aguilerą, Avril Lavigne, Hikaru Utada, Britney Spears, Evanescence, Lady Gagą, NSYNC, Limp Bizkit, Taylor Swift, Beyoncé, Kylie Minogue i wieloma innymi

Rina Sawayama - koncerty

W 2018 roku Sawayama wyruszyła w trasę koncertową Ordinary Superstar Tour po Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W 2019 roku wystąpiła w Wielkiej Brytanii jako support podczas trasy Charli XCX. Pojawiła się również na LadyLand Festival 2019 w Stanach Zjednoczonych. Wystąpiła na Colourboxx Music Festival 2022 w Wielkiej Brytanii, Primavera Sound Festival Weekend w Hiszpanii oraz Coachella Valley Music and Arts Festival w Stanach Zjednoczonych.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie albumy wydał dotychczas Rina Sawayama?
Rina Sawayama wydała dotychczas albumy "Sawayama" (2020) i "Hold The Girl" (2022).
Jaką muzykę tworzy Rina Sawayama?
Rina Sawayama tworzy muzykę pop, R&B, electropop, rock i alternative pop.
Kiedy zaczęła się kariera Riny Sawayama?
Kariera Riny Sawayamy zaczęła się w 2013 roku – wydała wówczas singiel Sleeping in Waking.

Fani lubią też

Zobacz też