Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinska
Home Artysta Magdalena Wójcik

Magdalena Wójcik

Magdalena Wójcik OpisWydarzeniaMagdalena Wójcik - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Magdalena Wójcik to urodzona w 1969 roku w Warszawie. Jest absolwentką Warszawskiej Szkoły Baletowej. W 1992 ukończyła również warszawską Państwową Wyższą Szkołę Telewizyjną.

Rozwój kariery Magdaleny Wójcik

Magdalena Wójcik można było zobaczyć w musicalu Janusza Józefowicza Metro. Od 1992 roku regularnie bierze udział w spektaklach Teatru Telewizji. W 1992 za rolę Gerdy w spektaklu Pelikan Augusta Strindberga zdobyła nagrodę na X Ogólnopolskim Przeglądzie Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi.

 

W tym samym roku związała się zawodowo z Teatrem Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie. W 1993 roku wyróżniono ją nagrodą dla młodej aktorki na XVII Ogólnopolskich Konfrontacjach Teatralnych Klasyka Polska za rolę Amelii w Mazepie Juliusza Słowackiego w reżyserii Gustawa Holoubka.

 

Debiut aktorski Magdaleny Wójcik miał miejsce w 1984 roku. Zagrała wtedy epizodyczną rolę Marianeczki w polsko-bułgarskim filmie Przeklęte oko proroka. W 1985 roku wystąpiła w filmie Andrzeja Wajdy Kronika wypadków miłosnych. Następnie zagrała Hankę, miłość Franka Rakoczego, w Kolorach kochania, Lusię Drukowską w Schodami w górę, schodami w dół , Agnieszkę w V.I.P. czy Agatę w Kawalerskim życiu na obczyźnie. Szerszą popularność zyskała dzięki zagraniu ról w serialach takich jak Klan czy Pierwsza Miłość.

Magdalena Wójcik spektakle 2023

Magdalena Wójcik jest aktorką, która występuje zarówno w teatrze jak i w filmie. Spektakle 2023 z udziałem aktorki to między innymi komedia Seks miłość i podatki w reżyserii Tomasza Dutkiewicza. Na scenie oprócz niej będzie można zobaczyć między innymi Mikołaja Krawczyka czy Weronikę Książkiewicz.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, GNU Licencja Wolnej Dokumentacji 

Wydarzenia

Magdalena Wójcik - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Magdalena Wójcik ?

Miejscowości, w których Magdalena Wójcik wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Gdynia, Kielce, Wrocław, Kraków.

Fani lubią też

Zobacz też