Na czasie

voucher-kinowy-heliosjuwenalia-politechniki-lubelskiejrzeszowskie-juwenaliaopener-festivalagnieszka-chylinskasun-festival
Home Artysta Erol Alkan

Erol Alkan

Erol AlkanOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Czy poniedziałkowe imprezy mogą odnieść frekwencyjny sukces? Zapewne większość z was odpowie, że nie. Londyński DJ i producent Erol Alkan jest jednak najlepszym dowodem, że jest to możliwe!

Jego autorska impreza "Trash" w londyńskim klubie The End okazała się nie tylko sukcesem, ale dziś uważana jest za jedną z najważniejszych nocy w klubowych dziejach Wysp Brytyjskich. Wtedy Erol sięgał po brzmienia określane terminem nu rave, lubił też electroclash.

Grał (i tworzył jako Kurtis Rush) bootlegi i mashupy, ale pociągało go też techno i acid house. Szybko zaczął odnosić coraz większe sukcesy. W 2006 roku prestiżowy magazyn Mixmag przyznał mu nagrodę dla najlepszego DJ-a. Zaproponowano mu audycję w BBC 6 Music, którą prowadził przez 7 lat. Został rezydentem jednej z najbardziej prestiżowych brytyjskich imprez - Bugged Out.

Jego DJ-ski miks w ramach serii Fabriclive brytyjski DJ Mag uznał za najlepszy miks 2014 roku. Erol zyskał też wielką renomę jako producent - nagrywał m.in. albumy Mystery Jets, Late of The Pier, a ostatnio pracował w studiu z Duran Duran. Stworzył też dziesiątki remiksów - m.in. dla Klaxons, Alter Ego, Daft Punk, The Chemical Brothers, MGMT, Justice i Metronomy.

Anglik prowadzi też własną wytwórnię płytową - Phantasy Sound. To jedna z najciekawszych oficyn wydających electro, techno i house.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też