Newsletter

Na czasie

drift-masterswe-will-rock-youopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Bartłomiej Topa 

Bartłomiej Topa 

Bartłomiej Topa OpisWydarzeniaBartłomiej Topa  - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Bartłomiej Topa to urodzony w 1967 roku w Nowym Targu – polski aktor filmowy i teatralny oraz producent filmowy. W 1991 roku ukończył studia na wydziale aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi.

Rozwój kariery aktorskiej Bartłomieja Topy

Bartłomiej Topa swoją karierę rozpoczynał w teatrze, gdzie za rolę w przedstawieniu "Ryszard III" otrzymał nagrodę na  IX Ogólnopolskim Przedstawieniu Spektakli Dyplomowych Szkół Teatralnych w Łodzi. W latach 90' aktor pojawił się w kilku produkcjach, m.in. w głośnym filmie "Trzy kolory: Biały".

 

Dużą popularność zyskał grając  min. w serialach „Głęboka Woda” reż. Magda Łazarkiewicz,  „Paradoks”  reż. Greg Zgliński, „Czas honoru” rez. Michał Rossa, „Oficer” reż. Maciej Dejczer, „Wataha” dla HBO, „Krew z krwi” w reż Jana Komasy i Kasi Adamik i ostatnio w „Drugiej szansie” w reż. Michała Gazdy.

 

Uznanie środowiska filmowego, dziennikarskiego oraz publiczności  zdobył grając w produkcji  Wojtka Smarzowskiego "Wesele"( nagrody na Festiwalu Filmowym i Artystycznym „Lato Filmów” w Toruniu )  , "Dom zły" oraz „Drogówka”( za główną rolę męską otrzymał Polska Nagrodę Filmową „Orły 2013”).

 

Można było go oglądać na ekranach kin w filmie pt. „Kebab i Horoskop, w którym  grał jedną z tytułowych ról , „Obce niebo” Dariusza Gajewskiego, „Król życia” Jerzego Zielińskiego oraz wielokrotnie nagradzanej  „Karbali” w reż. Krzysztofa Łukaszewicza ( nagroda dla najlepszego aktora na OFF CAMERA FESTIWAL 2016). Ostatnie produkcje kinowe z udziałem Aktora to film Mariusza Gawrysia „Sługi Boże” oraz „Po prostu przyjaźń” Filipa Zylbera.  

 

Bartłomiej Topa grał również w Teatrze Polonia w sztuce „Happy now”w reż. Adama Sajnuka oraz w Teatrze Imka w „Triathlon story czyli chłopaki z żelaza”.

Bartłomiej Topa i dubbing

Bartłomiej Topa zajmuje się również dubbingiem. Jego głos można było usłyszeć w takich produkcjach jak między innymi Pamiętnik księżniczki 2: Królewskie zaręczyny czy Alicja w Krainie Czarów (Skazeusz)

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone
Ludzie Inteligentni

Ludzie Inteligentni

02.06-13.10.2023

Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk i inne

Dobrze się kłamie

Dobrze się kłamie

02.06-08.10.2023

Bielsko-Biała, Bydgoszcz, Częstochowa i inne

Niezwyciężony

Niezwyciężony

06.06-10.11.2023

Warszawa

Kolacja dla głupca

Kolacja dla głupca

11.06-14.12.2023

Katowice, Warszawa

Bartłomiej Topa  - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Bartłomiej Topa ?

Miejscowości, w których Bartłomiej Topa  wystąpi w najbliższym czasie: Wrocław, Zabrze, Kielce, Opole, Łódź, Warszawa, Toruń, Kraków, Częstochowa, Poznań, Białystok, Bydgoszcz, Katowice, Rzeszów, Radom, Gdańsk, Bielsko-Biała, Dąbrowa Górnicza.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn