Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Fafaq

FafaqOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Fafaq (ang. Fu…ing Annoying Frequently Asked Questions) to pseudonim Mateusza Borowicza, DJ-a z Ostrowa Wielkopolskiego, który od kilku lat działa również pod pseudonimem Matthew Hill. Swoją przygodę z muzyką elektroniczną rozpoczął w wieku 14 lat od szeroko pojętej muzyki elektronicznej – od techno począwszy, na trance skończywszy. Wśród największych muzycznych inspiracji artysty warto wymienić m.in. Armina van Buurena czy Matta Dareya – artystów, sprzedających setki tysięcy biletów na wydarzenia EDM na całym świecie.

Młodzieńcza fascynacja dźwiękami przerodziła się w nieustanną chęć pogłębiania wiedzy, zarówno od strony muzycznej, jak i technicznej. Jak większość rozpoczynających swoją karierę DJ-ów, Fafaq korzystał z najbardziej znanych w branży programów muzycznych. Ambicja i nieustająca chęć samodoskonalenia sprawiły, że Fafaq nie poprzestał na grze na szczeblu hobbystycznym. Wiele praktyki, sumienność oraz samozaparcie przełożyły się na wiele godzin ćwiczeń i nauki, które pozwoliły mu uzyskać nieprzeciętne umiejętności zarówno na płaszczyźnie komponowania utworów, jak i grania setów podczas wydarzeń na żywo.

Z kim współpracował Fafaq?

Muzyk z Ostrowa Wielkopolskiego współpracował w minionych latach z wieloma artystami, reprezentującymi nie tylko szeroko pojętą muzykę elektroniczną. Wśród najbardziej znanych artystów warto wymienić m.in. holenderskiego DJ’a o pseudonimie R3HAB, duetu Firebeatz (również pochodzącego z tego kraju), jak również Mateusza Dziewulskiego, polskiego producenta występującego pod pseudonimem Skytech, który brał udział przy produkcji wielu utworów Fafaq.

Fafaq – koncerty artysty w ubiegłych latach

Artysta rozpoczął swoją profesjonalną karierę na lokalnych scenach – wśród pierwszych klubów, w których wystąpił Mateusz Borowicz, znajdował się m.in. znany klub Protector w Ostrowie Wielkopolskim, który zakończył działalność w 2012 roku. Po występach na szczeblu lokalnym, artysta wziął udział w dużych eventach muzyki elektronicznej, takich jak kilka edycji Sunrise Festival w Kołobrzegu czy Independance.

Jakie gatunki muzyczne są najbardziej zbliżone do stylu, jaki reprezentuje Fafaq? Bilety na koncerty cieszyły się szczególnym powodzeniem wśród osób, gustujących w kierunkach spod szyldu progressive, uplifting czy energy, jak również charakterystycznego, ciężkiego brzmienia spod znaku tech trance. DJ z Ostrowa Wielkopolskiego prowadził również cotygodniową audycję w specjalizujących się w klimatach EDM radio Revolusic.

Fafaq – koncerty 2022

Czy w najbliższej przyszłości będziemy mieli okazję usłyszeć na żywo sety od Fafaq? Bilety na koncert artysty w ramach Mamry Festival 2022 w Węgorzewie oraz Warsaw Erasmus Festival Warm Up w Warszawie z pewnością trafią do licznych fanów muzyki elektronicznej. Na szczególną uwagę zasługuje zwłaszcza pierwszy z wymienionych eventów – na Scenie Mamry będziemy mogli zobaczyć m.in. Smolastego, Gromeego, KaeNa, Kubańczyka oraz Viki Gabor.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie albumy wydał dotychczas Fafaq?
Fafaq nie wydał do tej pory żadnego pełnego albumu. W dyskografii artysty znajduje się jednak dużo singli, spośród których największą popularnością cieszą się „Sir Duke”, „Devotion – 2020 Remix” czy „Tiger – Radio Edit”.
Jaką muzykę tworzy Fafaq?
Fafaq tworzy muzykę zbliżoną do nurtu progressive, energy oraz uplifting, sięga również po brzmienia tech trance. Twórczość artysty inspirowana jest m.in. Arminem van Buurenem oraz Mattem Dareyem.
Kiedy zaczęła się kariera Fafaq?
Fafaq rozpoczął przygodę z tworzeniem muzyki w wieku 14 lat. Jego pierwsze występy przed publicznością odbywały się w klubie Protector w jego rodzinnym mieście Ostrowie Wielkopolskim.

Fani lubią też

Zobacz też