Pitbull

PitbullSzczegółyOpisWydarzeniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
42 lata
data urodzenia:
15.01.1981
miejsce urodzenia:
Miami, USA
dyscyplina:
raper, piosenkarz, producent muzyczny, autor tekstów
social media:

Opis

Pitbull czyli Armando Christian Pérez to amerykański wokalista i raper pochodzenia kubańskiego. Urodził się w 1981 roku w Miami. Jego kariera rozpoczęła się w 2002 roku od nagrania piosenki w albumie Lil Jona - „Kings of Crunk”. Dwa lata później wydał debiutancki album „M.I.A.M.I.”. Płyta zdobyła status złotej i znalazła się na 14 miejscu listy Billboard 200. Album z 2009 roku - „Rebelution”, nagrany z udziałem wykonawców takich jak Akon czy Ke$ha był zmianą na muzykę pop i klubową. Pochodzi z niego utwór „I Know You Want Me”, który trafił na szczyty amerykańskich i światowych list przebojów. Podobnie było w 2011 roku z hitem powstałym we współpracy z Jennifer Lopez - „On the Floor”. Dotarła ona na 3. miejsce listy Billboard Hot 100. 


Jego ostatnim hitem był „Timber” z 2013 roku, nagrany w duecie z Ke$hą. Wpadająca w ucho melodia i połączenie harmonijki z elektroniką było przepisem na sukces – pierwsze miejsce na liście Billboard Hot 100 oraz szóste miejsce wśród najlepiej sprzedających się piosenek roku. 
W 2016 roku Pitbull otrzymał nagrodę Grammy za album „Dale”. Ostatnia płyta artysty - „Climate Change” pochodzi z 2017 roku.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też