Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Julia Kamińska

Julia Kamińska

Julia KamińskaSzczegółyOpisWydarzeniaJulia Kamińska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
36 lat
data urodzenia:
13.11.1987
miejsce urodzenia:
Gdańsk
dyscyplina:
aktorka, scenarzystka, piosenkarka
social media:

Opis

Julia Kamińska, a właściwie Julia Małgorzata Kamińska to polska aktorka, piosenkarka, scenarzystka i germanistka. Urodziła się w Gdańsku 13 listopada 1987 roku. Niezwykle utalentowana i popularna w naszym kraju. Znana z głównej roli Urszuli Cieplak w serialu TVN "Brzydula" i "Brzydula 2", w których wystąpiła u boku Filipa Bobka. Możemy oglądać ją w wielu filmach,. serialach, a także posłuchać jej wielu piosenek. Grywa w tatrach oraz użyczyła głosu w dubbingu wielu bajek. Pisze scenariusze do wielu polskich seriali. Jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych aktorek młodego pokolenia.

 

Życiorys Julii Kamińskiej 

Julia Kamińska to absolwentka germanistyki na Uniwersytecie Gdańskim. Szerszej widowni dała się poznać poprzez rolę serialowej Urszuli Cieplak w serialu TVN "Brzydula" w latach 2008-2009. Choć jej kariera rozpoczęła się dużo wcześniej, kiedy w 2004 roku zagrała w serialu dla młodych widzów "Magiczne drzewo". Do serialu tego nagrała również piosenkę tytułową, własną wersję piosenki "Tyle słońca w całym mieście" Anny Jantar oraz napisała scenariusz do wielu odcinków. Warto wiedzieć, że za rolę tą została nagrodzona Telekamerą Tele Tygodnia 2010 w kategorii aktorka. Ze względu na niesamowitą rolę w jaką się wcieliła, była również nominowana do Wiktora w kategorii "największe odkrycie telewizyjne".

 

Warto wiedzieć, że w 2010 roku znalazła się na liście miesięcznika Forbes "100 najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu”. Dzięki swojej popularności rozpoczęła grę w teatrze Komedia i nagrała swój utwór "Każdy chciałby tak mieć" do filmu "Zaplątani". Brała również udział w 11. edycji programu "Taniec z Gwiazdami", który wygrała razem z Rafałem Maserakiem. Grała również w wielu innych serialach jak "Na dobre i na złe", "Singielka", "Na wspólnej" oraz "Brzydula 2". Co istotne, Julia Kamińska pisała scenariusze do serialu "Pierwsza miłość" oraz "Singielka".

 

Głos Julii Kamińskiej możemy usłyszeć w wielu popularnych bajkach jak: "Zaplątani", w trzech częściach "Jak wytresować smoka", "Balerina", "Toy Story 4", "Zwierzogród" i wielu innych.

 

Fani kojarzą ją również z głównej roli w komedii romantycznej, w której zagrała w 2018 roku, "Narzeczony na niby", gdzie zagrała główną rolę u boku Piotra Stramowskiego, Tomasza Karolaka i Soni Bohosiewicz, a także z filmu "Wkręceni", "Jak zostać gwiazdą". Wszyscy jednak doskonale wiedzą, że największą popularność przyniosła jej jednak świetna rola w serialu "Brzydula". 

 

W 2022 roku została jurorką talent show "Mask Singer", który był emitowany na antenie TVN.

Filmy

 • 2005 - "Pełną parą" jako Agnieszka Niwińska;
 • 2005 - "Towar" jako dziewczyna w łazience;
 • 2007 - "W stepie szerokim" jako fanka;
 • 2009 - "Mniejsze zło" jako poetka;
 • 2009 - "Zero" jako pracownica restauracji;
 • 2010 - "Zimowa córka" jako Danuta;
 • 2012 - "Być jak Kazimierz Deyna" jako kujonka;
 • 2012 - "Panienki z Park Avenue" jako Natalia;
 • 2012 - "Swing" jako Agnieszka;
 • 2013 - "Heavy Mental" jako smutna pani;
 • 2014 - "Wkręceni" jako pokojówka;
 • 2018 - "Narzeczony na niby" jako Karina;
 • 2020 - "Jak zostać gwiazdą" jako Ewa Dykty.

Kariera muzyczna Julii Kamińskiej

Julia Kamińska to niezwykle utalentowana i zdolna aktorka, piosenkarka i scenarzysta. Nie tylko grywa w filmach i serialach czy pisze scenariusze, ale również śpiewa. Do serialu "Brzydula" nagrała piosenkę tytułową, własną wersję piosenki "Tyle słońca w całym mieście" Anny Jantar, jednak to nie wszystko. Wśród innych piosenkę należy wskazać utwór "Każdy chciałby tak mieć" do filmu "Zaplątani". Śpiewała również w filmie "Zimowa córka" oraz wydała utwór "Kiedy ja", który został wykorzystany w serialu "Brzydula 2". Warto wiedzieć, że Julia Kamińska założyła swój zespół w 2015 roku Julia i Nieprzyjemni, którego została wokalistką. W czerwcu 2022 roku wydała singel "Żal mi" ze Skubasem. Singiel ten jest zapowiedzią jej debiutanckiego albumu.

Ciekawostki o Julii Kamińskiej

 • ubiegała się o rolę Ani w filmie "Los numeros", jednak ostatecznie w rolę tę wcieliła się Justyna Schneider;
 • chętnie angażuje się w kampanie na rzecz ochrony zwierząt, a także przeciwko zakazie aborcji i przeciw reformie sądownictwa;
 • była w związku z Piotrem Jaskiem - polskim scenarzystą, poetą i prozaikiem.

 

Zobacz też: Krystyna Janda, Janusz Chabior, Andrzej Grabowski, Agata Załęcka, Małgorzata Foremniak, Anita Sokołowska, Olga Borys, Cezary Żak, Piotr Gąsowski, Bartosz Żukowski, Karolina Nowakowska, Artur Chamski, Bogdan Kalus, Waldemar Obłoza, Magdalena Popławska, Michał Ziembicki, Agnieszka Warchulska, Piotr Ligienza, Maciej Miecznikowski, Anna Smołowik,

 

Wydarzenia

Julia Kamińska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Julia Kamińska?

Miejscowości, w których Julia Kamińska wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

W którym roku urodziła się Julia Kamińska?
Julia Kamińska urodziła się w Gdańsku 13 listopada 1987 roku.
W jakich serialach zagrała Julia Kamińska?
Aktorka zagrała w serialu "Brzydula", "Na dobre i na złe", "Na wspólnej", "Singielka" i wiele innych.
W jakim filmie możemy oglądać Julię Kamińską?
Julia Kamińska zagrała w wielu znanych polskich filmach, jednak największą popularność przyniosła jej rola Kariny u boku Piotra Stramowskiego w filmie "Narzeczony na niby".
Jaka rola przyniosła jej największą popularność?
Popularność Julii Kamińskiej przyniosła rola Uli Cieplak w "Brzyduli" w serialu emitowanym na antenie TVN.
Z kim najczęściej występuje Julia Kamińska?
Julia Kamińska występuje często u boku Filipa Bobka, Małgorzaty Sochy, Łukasza Garlickiego, Marka Włodarczyka i wielu innych.

Fani lubią też

Zobacz też