Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemtaylor-swift-resale-sellsunrise-festivalfame-mma
Home Artysta Baby Lasagna

Baby Lasagna

Sprawdź wydarzenia
Baby LasagnaSzczegółyOpisWydarzeniaBaby Lasagna - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
29 lat
data urodzenia:
05.07.1995
miejsce urodzenia:
Umag, Chorwacja
dyscyplina:
Piosenkarz rockowy, gitarzysta i producent muzyczny
social media:

Opis

Baby Lasagna (Marko Purisić) to urodzony 5 lipca 1995 roku w chorwackim mieście Umag piosenkarz rockowy, gitarzysta oraz producent muzyczny. Wielką popularność przyniósł mu udany występ na 68. Konkursie Piosenki Eurowizji – w 2024 roku.

Muzyczne początki

Oczywiście start w tak dużym przedsięwzięciu nie był dla piosenkarza pierwszym muzycznym doświadczeniem w jego artystycznym życiu. Na rynku działa już od około 2011 roku. Na samym początku najwięcej czasu poświęcił na szlifowanie swojego talentu w grze na gitarze. Występował w chorwackim zespole Manntra (industrial metal i folk-rock), z którego odszedł w 2016 roku. Zdecydował się na uruchomienie innych projektów muzycznych, ale po dwóch latach powrócił do chorwackiej kapeli i występował w niej aż do 2022 roku.

Popularne utwory

Jeszcze przed występem na Eurowizji Baby Lasagna opublikował kilka innych utworów, w tym m.in.:

  • „IG Boy”,
  • „Don’t Hate Yourself, But Don’t Love Yourself Too Much”.

Co prawda piosenkarz nie mógł jeszcze wtedy liczyć na międzynarodową popularność, ale jego zaangażowanie w realizowanie kolejnych muzycznych przedsięwzięć prowadziło do tego, iż wkrótce usłyszy o nim praktycznie całe artystyczne środowisko. Tak też się stało po 68. Konkursie Piosenki Eurowizji.

Eurowizja 2024

Jak już zostało wspomniane, Baby Lasagna wystąpił na Eurowizji 2024. Jako reprezentant Chorwacji poradził sobie znakomicie, ponieważ w ostatecznym zestawieniu zajął wysoką 2. lokatę. Zwycięstwo zapisała na swoim koncie Szwajcaria (Nemo), natomiast na trzecim miejscu sklasyfikowana została Ukraina (Alyona Alyona i Jerry Heil). Reprezentantka Polski – Luna – odpadła natomiast w półfinałowych zmaganiach (z numerem „The Tower”).

Baby Lasagna na 68. Konkursie Piosenki Eurowizji zaprezentował publiczności i słuchaczom utwór o nazwie „Rim Tim Tagi Dim”. Pozwoliło mu to na zebranie bardzo pozytywnych recenzji.

Wydarzenia

Baby Lasagna z nowym singlem. Pokazał się w zaskakującym wcieleniu

19.07.2024

MuzykaPop

Baby Lasagna z nowym singlem. Pokazał się w zaskakującym wcieleniu

Baby Lasagna - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Baby Lasagna?

Miejscowości, w których Baby Lasagna wystąpi w najbliższym czasie: Wrocław, Warszawa, Kraków, Poznań.

Gdzie i kiedy urodził się Baby Lasagna oraz czym się zajmuje?
Baby Lasagna, a tak właściwie Marko Purisić, to popularny piosenkarz rockowy, gitarzysta i producent muzyczny, który urodził się 5 lipca 1995 roku w Chorwacji, w mieście Umag. W przeszłości występował w folk-rockowym i industrial metalowym zespole Manntra (najpierw w latach 2011-2016, a potem w latach 2018-2022).
Jakie kawałki ma na swoim koncie Baby Lasagna?
Najpopularniejsze kawałki w muzycznym dorobku Marko Purisicia to z całą pewnością: „Rim Tim Tagi Dim”, „IG Boy” oraz „Don’t Hate Yourself, But Don’t Love Yourself Too Much”.
Dzięki jakiemu muzycznemu przedsięwzięciu Baby Lasagna zdobył międzynarodową popularność?
Baby Lasagna zdobył międzynarodową rozpoznawalność głównie za sprawą swojego udanego występu na 68. Konkursie Piosenki Eurowizji w 2024 roku. To właśnie tam reprezentował Chorwację i zajął bardzo wysokie 2. miejsce. Na Eurowizji wystąpił z kawałkiem „Rim Tim Tagi Dim”. Wyżej od niego sklasyfikowana została jedynie Szwajcaria (Nemo), natomiast podium uzupełniła Ukraina (Alyona Alyona oraz Jerry Heil). Reprezentująca Polskę Luna (z numerem „The Tower”) odpadła z kolei w półfinale.

Fani lubią też

Zobacz też