Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivalprojekt-warszawaagnieszka-chylinskajuwenalia-politechniki-lubelskiej
Home Artysta Štefan Vojčák

Štefan Vojčák

Štefan VojčákSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
34 lata
data urodzenia:
02.04.1990
miejsce urodzenia:
Bratysława, Słowacja
dyscyplina:
MMA

Opis

Štefan Vojčák (Mutant) to urodzony 2 kwietnia 1990 roku w Bratysławie słowacki zawodnik MMA, rywalizujący w wadze ciężkiej. Štefan ściśle współpracuje z klubem sportowym Octagon Fighting Academy, w którym regularnie podnosi swoje umiejętności sportowe i szkoli technikę.

Aktualnie Vojčák toczy swoje walki dla federacji KSW, lecz w przeszłości miłośnicy sportów walki mogli go zobaczyć m.in. na galach:

  • RFA,
  • GMC,
  • czy też UAE Warriors.

Słowacki fighter to zawodnik z bardzo dużym doświadczeniem, który w trakcie swojej dotychczasowej kariery rywalizował już z mniej utytułowanymi rywalami, jak i tymi, którzy w oktagonie toczą walki od wielu długich miesięcy.

Zawodowe początki Štefana Vojčáka

Zawodowy debiut Słowaka przypadł na 11 września 2021 roku. Wtedy to naprzeciw niego stanął Evgeniy Golub. Trudno było przypuszczać, że ten pojedynek zakończy się już po 29 sekundach od usłyszenia sygnału startowego. Štefan nie chciał jednak czekać na zaskakujące ruchy rywala i sam ruszył do ataku, imponująco pokonując Goluba i pokazując przy tym swoją sportową klasę. Jego kolejnym rywalem w klatce był Laszlo Kiss. Ta walka została zorganizowana już w 2022 roku i ponownie to Štefan wyszedł z niej zwycięsko. Tym razem pojedynek trwał nieco dłużej, ponieważ został zakończony po blisko dwóch minutach (1:33). 16 lipca 2022 roku Štefan stoczył swój trzeci zawodowy pojedynek w MMA. Jego rywalem był Stefan Stanković. Wydawać mogłoby się, że ta rywalizacja przebiegnie nieco inaczej, niż dwa poprzednie pojedynki Słowaka, ale Vojčák po raz kolejny pokazał swój ofensywny styl i zakończył walkę po 27 sekundach.

Dalsza kariera

Po trzech ekspresowo wygranych walkach Słowak uchodził wśród publiczności za prawdziwego walczaka i fightera z krwi i kości. Nie było w tym ani grama przesady. 6 sierpnia 2022 roku na gali GMC 28 zorganizowano jego walkę z Dritanem Barjamajem. Jaki był jej rezultat? Czwarte zwycięstwo Słowaka, czwarte w 1. rundzie. Te spektakularne wyniki przełożyły się oczywiście na coraz to nowsze oferty współpracy i ciekawe kontrakty. Słowak postanowił jednak dać sobie jeszcze trochę czasu na większe wyzwania i pojawił się na gali RFA 6, na której to pokonał Iona Grigore.

Później była jeszcze walka z Sofiane Boukichou na UAE Warriors 36. Vojčák zapisał na swoim koncie już szóste zawodowe zwycięstwo, a jego pewność siebie i wiara we własne umiejętności stale rosły. W końcu kibice zaczęli się domagać, aby słowacki zawodnik podpisał kontrakt z renomowaną federacją sportów walki. Znalazło to odzwierciedlenie w rzeczywistości, ponieważ Štefan stał się zawodnikiem federacji KSW.

Debiut w KSW

Debiut Słowaka w KSW nie przebiegł jednak po jego myśli. Po sześciu oszałamiających zwycięstwach, słowacki zawodnik myślał oczywiście o siódmym zwycięstwie w oktagonie. 15 lipca 2023 roku podczas KSW 84 zaplanowano jego walkę z wymagającym rywalem – był nim Darko Stosić. Niestety Słowak w tej rywalizacji musiał uznać wyższość Stosicia, który w 3. rundzie nie pozostawił żadnych złudzeń, kto powinien opuszczać oktagon z podniesioną ręką.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Gdzie i kiedy urodził się Štefan Vojčák?
Štefan Vojčák to słowacki zawodnik MMA, który toczy swoje walki w kategorii ciężkiej. Urodzony 2 kwietnia 1990 roku w Bratysławie.
Z jakimi federacjami i klubami sportowymi współpracuje Štefan Vojčák?
Štefan Vojčák współpracuje przede wszystkim z klubem sportowym Octagon Fighting Academy. Jest też zawodnikiem federacji KSW, chociaż w przeszłości regularnie pojawiał się na galach UAE Warriors, RFA i GMC.
Jakim pseudonimem w oktagonie posługuje się Štefan Vojčák?
Štefan Vojčák jest znany pod pseudonimem Mutant.
Z kim Štefan Vojčák stoczył swoją pierwszą zawodową walkę w MMA?
Debiutancka zawodowa walka słowackiego zawodnika w MMA została stoczona 11 września 2021 roku. Jego rywalem był Evgeniy Golub. Słowak szybko ją wygrał, ponieważ triumfował już w 29 sekundzie pojedynku.

Fani lubią też

Zobacz też