Wiktor Zborowski

Wiktor Zborowski

Wiktor Zborowski to jeden z najpopularniejszych aktorów polskiej sceny. Gra role teatralne, filmowe i dubbingowe, wyróżnia do głęboki, mocny głos i wzrost – 197 cm. Wiktor Zborowski ma aktorstwo we krwi. Dziadkowie artysty poznali się na deskach sceny teatralnej. Ponadto, jego wujkiem był – Jan Kobuszewski, a ciocią – Hanna Zembrzuska.

 

Wiktor Zborowski – biografia

Wiktor Zborowski urodził się w Warszawie, 10 stycznia 1951 roku. Ukończył Liceum Ogólnokształcące nr XI im. Mikołaja Reja oraz Państwową Wyższą Szkołę Teatralną. Pierwszy raz na ekranie można było podziwiać go w "Czterdziestolatku" – kultowym polskim serialu komediowym, gdzie wcielił się w rolę zabawnego inżyniera.

 

Wiktor Zborowski w Polsce grywał w wielu warszawskich teatrach: Narodowym, Ateneum, Kwadrat, w teatrze muzycznym Roma. Współpracował m.in. z Adamem Hanuszkiewiczem, Januszem Warmińskim, Gustawem Holoubkiem.

 

Wiktor Zborowski – produkcje kinowe

Aktora można podziwiać w wielu produkcjach kinowych. Zagrał m.in. w filmach "CK Dezerterzy" (1985), "Kogel Mogel" (1988), "Galimatias, czyli Kogel Mogel 2" (1989), w "Kuchni polskiej" (1991-1993), "Goodbye Rockefeller" (1993) czy też "O dwóch takich co nic nie ukradli" (1999). Zborowski wystąpił również w "Ogniem i mieczem" (1999) w reżyserii Jerzego Hoffmana, gdzie zagrał Longinusa Podbipiętę, a także w filmie "Stara baśń: Kiedy słońce było bogiem", również w reżyserii Jerzego Hoffmana. Wystąpił tam w roli Wikinga Tłumacza.

Wiktor Zborowski pojawiał się także w serialach telewizyjnych: "Klan" (1997), "Przeprowadzki" (2000-2001), "13 posterunek" (2000), a także "Kryminalni" (2004-2005).

 

Wiktor Zborowski – role dubbingowe

Wiktor Zborowski ma na koncie również wiele ról dubbingowych. Użyczył głosu postaciom w produkcjach takich jak: "Asterix i Obelix kontra Cezar (1999), a także "Asterix i Obelix: Misja Kleopatra" (2002), "Dzwonnik z Notre Dame" (1996), w obu częściach "Króla Lwa" (1994 oraz 1998).

 

Wiktor Zborowski – spektakle

W jakich rolach teatralnych wystąpił Wiktor Zborowski? Spektakle, w których zagrał to m.in. "Balladyna" Juliusza Słowackiego, w reżyserii Adama Hanuszkiewicza (1974), gdzie pojawił się w roli Chochlika, "Igraszki z diabłem" Jana Dyrdy w opracowaniu Tomasza Grochoczyńskiego (1984) – tu wystąpił w roli Ojca Scholastikusa oraz "Samobójcy" Nikołaja Erdmana (reż. Andrzej Rozhin, 1988), gdzie zagrał Kałabuszkina.

 

Spektakle Wiktora Zborowskiego, w których zagrał znaczące role, to również "Burza" w inscenizacji Krzysztofa Zaleskiego (1991), "Noc listopadowa" Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Jerzego Grzegorzewskiego (1997) oraz "Zemsta" Aleksandra Fredry, w opracowaniu Gustawa Holoubka (1990).

 

Gdzie jeszcze można było podziwiać Wiktora Zborowskiego? Spektakle w Teatrze Polonia cieszyły się dużym zainteresowaniem. Aktor pojawił się w sztuce "Bóg" Woody’ego Allena w reżyserii Krystyny Jandy, "Pod mocnym Aniołem" Jerzego Pilcha (2011) oraz w przedstawieniu "Shitz" Hanocha Levina.

 

Ostatnimi czasy Wiktor Zborowski wystąpił w projekcie teatralnym "Młynarski Obowiązkowo!" w reżyserii Jacka Bończyka, obok Arkadiusza Brykalskiego, Magdaleny Kumorek, Anny Sroki-Hryń, Klementyny Umer, Stanisławy Celińskiej, Piotra Fronczewskiego, Janusza Gajosa, Krzysztofa Kowalewskiego, Piotra Machalicy, Mariana Opani, Krzysztofa Tyńca. Można było go zobaczyć również w Teatrze 6. Piętro, na scenie z Katarzyną Pakosińską, Piotrem Bukartykiem, Jackiem Fedorowiczem, Tomaszem Jachimkiem, Krzysztofem Daukszewiczem, Marianem Opanią i Joanną Kołaczkowską.

 

Wiktor Zborowski – spektakle 2022

Gdzie wystąpi niebawem Wiktor Zborowski? Spektakl 2022 "Miłość w Saybrook" w Teatrze 6. piętro już niebawem! Przedstawienie w reżyserii Eugeniusza Korina opowiada o ludzkich uczuciach i miłosnych problemach. To komedia z serią ciętych żartów, dowcipów i muzycznych wstawek, przepełniona groteską i elementem kryminalnym. Bilety na wydarzenie to gwarancja możliwości uczestnictwa w spektaklu Wiktora Zborowskiego i innych!

 

 

Zobacz też: Łukasz Nowicki, Agnieszka Grochowska, Marcin Dorociński, Anna Ilczuk, Maja Ostaszewska, Artur Barciś, Magdalena Lamparska, Karolina Chapko, Małgorzata Ostrowska - Królikowska, Tomasz Oświeciński, Elżbieta Okupska, Michał Ziembicki, Sławomir Zapała, Jakub Gąsowski, Tomasz Kozłowicz, Dominika Ostałowska, Dominika Kryszczyńska, Grażyna Barszczewska, Jarosław Gajewski, Paweł Góral,

 

Wiktor Zborowski - Często zadawane pytania

  • W najbliższym czasie Wiktor Zborowski wystąpi w: Warszawie
  • Wiktor Zborowski znany jest z ról filmowych, teatralnych i dubbingowych. To jeden z najpopularniejszych polskich aktorów.
  • Twórczość Wiktora Zborowskiego można poznać w teatrze, m.in. w Teatrze 6. Piętro, gdzie często pojawia się na scenie. Gra w wielu polskich filmach i serialach telewizyjnych.
  • Kariera Wiktora Zborowskiego zaczęła się w 1969 roku.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Wiktor Zborowski
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Wiktor Zborowski BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Warszawa
14.12
sprawdzanie dostępności
od 75 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Warszawa
15.12
sprawdzanie dostępności
od 75 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Warszawa
01.02.2023
sprawdzanie dostępności
od 75 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Warszawa
23.05.2023
sprawdzanie dostępności
od 75 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Warszawa
24.05.2023
sprawdzanie dostępności
od 75 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Warszawa
01.06.2023
sprawdzanie dostępności
od 75 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Data
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Aktualne wydarzenia tego artysty

Zakończone

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/