Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskakswopener-festivaldawid-podsiadlovan-gogh
Home Artysta Elżbieta Okupska

Elżbieta Okupska

Elżbieta OkupskaOpisWydarzeniaElżbieta Okupska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Elżbieta Okupska to urodzona 1953 roku w Koszalinie polska aktorka teatralna i filmowa. Jest laureatką wrocławskiego Przeglądu Piosenki Aktorskiej.

Rozwój kariery aktorskiej Elżbiety Okupskiej

Elżbieta Okupska w 1986 roku związała się w mieszczącym się w Chorzowie Teatrem Rozrywki. W 1995 pierwszy raz przedstawiła swój recital pt. Uczciwe życie, w którym znalazły się utwory Bertolda Brechta. W późniejszym czasie znalazły się one na płycie Okupska śpiewa Brechta.

W 1997 roku aktorka zdobyła wyróżnienie indywidualne za rolę w przedstawieniu Niedźwiedź, Oświadczyny, który prezentowany był na VI Konkursie Teatrów Ogródkowych.

Elżbieta Okupska zagrała w filmach takich jak Angelus Lecha Majewskiego czy Biała Sukienka Michała Kwiecińskiego. Jest również aktorką teatralną, wystąpiła w takich spektaklach teatralnych jak między innymi Skrzypek na dachu, Jesus Christ Superstar, czy Krzyk według Jacka Kaczmarskiego.

Elżbieta Okupska spektakle

Elżbieta Okupska jest aktorką zarówno teatralną jak i filmową. Spektakle 2023 z udziałem aktorki to między innymi komedia Klimkaterium...i już w reżyserii Cezarego Domagały. To historia o wyjątkowych kobietach, które zmagają się z trudnym okresem w życiu. Spektakl jest połączeniem kabaretu, musicalu i farsy, w którym przyjaciółki mimo wszystko świetnie się bawią. Do duża dawka humoru i najlepszej gry aktorskiej. Spektakl będzie można zobaczyć w wielu polskich miastach. Na scenie oprócz aktorki wystąpią między innymi Grażyna Zielińska czy Ewa Złotowska.

Źródło zdjęcia: PAP

Wydarzenia

Elżbieta Okupska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Elżbieta Okupska?

Miejscowości, w których Elżbieta Okupska wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Inowrocław, Łódź, Konin, Chrzanów, Andrychów, Gdynia, Łaziska Górne, Sanok, Stalowa Wola, Marki, Zambrów, Tczew, Kutno, Bytom, Grodzisk Mazowiecki, Legnica, Gniezno, Toruń, Bolesławiec.

Fani lubią też

Zobacz też