Spięty

Spięty

Pod pseudonimem artystycznym Spięty, kryje się Hubert Dobaczewski. Artysta urodził się w 1974 roku i z wykształcenia jest magistrem ekonomii. Pracuje jako muzyk, wokalista, kompozytor oraz autor tekstów. Jest członkiem grupy Lao Che, a także prowadzi karierę solową.

Kariera artystyczna Huberta Dobaczewskiego

Kariera muzyczna Huberta Dobaczewskiego rozpoczęła się od gry w grupach muzycznych Hope I oraz Aberration. Niedługo później zaczął występować z zespołem hip-hopowym Koli. Współpraca trwała od 1998 do 2003 roku. Nagrali wtedy płytę pt. "Szemrany". Spięty napisał wszystkie teksty piosenek, które się na niej znalazły. 

 

W 1999 roku rozpoczął równolegle karierę w zespole Lao Che. Jest w nim wokalistą oraz gitarzystą. Wraz z zespołem nagrał takie albumy, jak:

 • "Wiedza o społeczeństwie",
 • "Gusła",
 • "Dzieciom",
 • "Powstanie Warszawskie",
 • "Soundtrack",
 • "Gospel",
 • "Prąd stały/Prąd zmienny".

Także w przypadku tych płyt, Hubert Dobaczewski jest autorem wszystkich tekstów piosenek. 

 

Od roku 2006 gościnnie śpiewał z różnymi zespołami. Zaczęło się od grudnia 2006, gdy podczas koncertu zespołu Armia zaśpiewał piosenkę "Opowieść zimowa". W 2007 roku wystąpił w pożegnalnej trasie grupy Pidżama Porno. Zaśpiewał z członkami zespołu dwa własne utwory zatytułowane "Chłopcy idą na wojnę" oraz "Wieczność". 

 

Również zespół Strachy na Lachy zaprosił go do gościnnych występów. W latach 2008-2009 zaśpiewał z nimi piosenki "Fabryka" oraz "Wiatr". Miał okazję występować także z grupą Frutti di Mare, a w 2009 zaśpiewał także podczas nagrywania płyty "Sulphur Phuture", która należy do Rafała "Praczasa" Kołacińskiego. 2011 rok zaowocował współpracą nad projektem R.U.T.A., którego zwieńczeniem jest płyta "Gore"

 

Hubert Dobaczewski rozpoczął solową karierę w 2009, gdy 16 listopada wypuścił swój pierwszy album "Antyszanty". Został on wydany przez Antenę Krzyku, Opensources. Pierwszy singiel, którego mogli posłuchać fani artysty, nosił tytuł "Ma czas karma". 

Dyskografia Spiętego

W 2009 roku wydany został album "Antyszanty". Płyta zajęła 14 miejsce na liście najlepiej sprzedających się albumów w 2009 roku w Polsce. Najnowsza płyta Spiętego została wypuszczona 16 kwietnia 2021 roku. Nosi tytuł "Black Mental" i została wydana pod skrzydłami wytwórni Mystic Production. Płyta ta została przyjęta przez fanów jeszcze lepiej i zajęła 6 miejsce na liście najlepiej sprzedających się albumów w 2021 roku.

 

W 2009 roku Hubert Dobaczewski wypuścił singiel "Ma czar karma", który zajął 10 miejsce na Liście Przebojów Programu Trzeciego. Dwa lata później wypuścił piosenkę "Kobiety nam wybaczą" wraz z Wojciechem Waglewskim, Lechem Janerką i Leszkiem Możdżerem w ramach Męskiego Grania 2011. utwór zajął 27 miejsce na Liście Przebojów Programu Trzeciego. W 2021 w ramach albumu "Black Mental" powstał singiel "Trybuna Małpoludu", który nie był notowany na tejże liście przebojów. 

Wywiady Spiętego

W 2021 roku Spięty rozmawiał z dziennikarzami podczas wywiadu. Wypowiadał się wtedy na temat zmian zachodzących na świecie. Ma on wiele przemyśleń, które mówią m.in. o tym, że świat robi 3 kroki do przodu, ale jednocześnie cofa się o 2. Mimo wszystko artysta cieszy się, że uczestniczy w tych zmianach i może się do nich dołożyć. 

 

Pytany o najnowszą płytę, opowiada, że nie jest to dzieło społeczno-polityczne. Owszem, odnosi się do tego, co dzieje się dookoła nas, ale nie chodzi mu o konkretną sytuację w Polsce. Twierdzi, że nie da się żyć niezależnie od polityki, ponieważ wpływa ona na całe społeczeństwo. Utwory na płycie odzwierciedlają właśnie ten stan. Zapytany o dyskryminację na świecie, odpowiada, że nie możemy generalizować wszystkiego i musimy zobaczyć świat we wszystkich barwach, nie tylko fatalistycznych.

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Spięty: Artur Rojek, Miuosh, Szczyl, Krzysztof Zalewski, Błażej Król, Fisz Emade Tworzywo, Kwiat Jabłoni,

 

Spięty - Często zadawane pytania

 • W najbliższym czasie Spięty wystąpi w: Łodzi, Gdańsku, Szczecinie
 • Tak, artysta potrafi grać na gitarze.
 • Tak. Z rąk Bronisława Komorowskiego (ówczesnego prezydenta Polski) otrzymał Srebrny Krzyż Zasługi. Wydarzenie miało miejsce 30 lipca 2012 roku i odbyło się w Parku Wolności w Muzeum Powstania Warszawskiego. Spięty dostał nagrodę za upamiętnianie i popularyzację Powstania Warszawskiego.
 • Tak, będziemy mogli usłyszeć go podczas festiwalu Pol'and'Rock 4 sierpnia 2022 roku na małej scenie.
 • Tak, artysta sam wrzuca posty. Informuje o nowych koncertach oraz wrzuca relacje z tych, które już się odbyły.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Spięty
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj

Spięty BILETY

Pokaż listę wydarzeń Pokaż w formie kalendarza
Szczecin
sprawdzanie dostępności
od 180 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Gdańsk
sprawdzanie dostępności
od 160 PLN

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Łódź
05.11.2023
niedziela, 18:00
Klub Wytwórnia
bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
Data
Miejsce
Tytuł

wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}


wejście od {{performance.EntryStartDate.format('HH:mm')}}
sprawdzanie dostępności
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
od {{performance.PriceFrom}} {{performance.Currency}} kup bilet

bilety tymczasowo niedostępne
zapisz się do fan alertu
sprzedaż zakończona
Zajawka!

Aktualne wydarzenia tego artysty

Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/