Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemaudioriverfame-mmasun-festival
Home Artysta Artur Barciś

Artur Barciś

Sprawdź wydarzenia
Artur BarciśSzczegółyOpisWydarzeniaArtur Barciś - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
67 lat
data urodzenia:
12.08.1956
miejsce urodzenia:
Kokawa
dyscyplina:
aktor, reżyser
social media:

Opis

Artur Barciś to aktor filmowy, telewizyjny, dubbingowy, teatralny, a także scenarzysta i reżyser niezwykle znany i ceniony przez Polaków. Urodził się w Kokawie - wsi położonej w województwie śląskim, dokładnie 12 sierpnia 1956 roku. Zyskał ogromną popularność i sympatię widzów, dzięki występom w programie telewizyjnym "Okienko Pankracego", a także serialowi "Miodowe lata", w którym wcielił się w postać Tadeusza Norka oraz dzięki wspaniałemu serialowi "Ranczo", gdzie zagrał Arkadiusza Czerepacha. Oczywiście to nie wszystkie role tego genialnego aktora! Bardzo często mogliśmy oglądać go u boku Cezarego Żaka, z którym aktor przyjaźni się prywatnie. Obaj grali wspólnie w serialach "Miodowe Lata", "Ranczo" i "Halo Hans!".

Artur Barciś - życiorys

Artur Barciś ukończył Liceum Ogólnokształcące w Rudnikach, a także Państwową Wyższą Szkołę Filmową, Telewizyjną i Teatralną im. Leona Schillera (PWSFTviT) w 1979 roku. Znany z występów w Teatrze na Targówku w latach 1979-1981, a także w Teatrze Narodowym w latach 1982-1984. Od 1984 roku gra w Teatrze Ateneum w Warszawie.

Wystąpił w wielu popularnych spektaklach, jak np. "Balkon" jako Rewolucjonista w 1985 roku w reżyserii Andrzeja Pawłowskiego czy spektaklu z 2012 roku "Mayday" w reżyserii Krystyny Jandy jako Stanley Gardner. Zajmuje się reżyserowaniem spektakli teatralnych np. "Trzy razy Piaf" (2000), "Kofta" (2001), "Taka noc się nie powtórzy nigdy" (2001), "Szaleć nienagannie" (2004), "Kochać" (2012).  

Jego popularność rozpoczęła się dzięki programowi "Okienko Pankracego" i "Miodowe lata". To aktor, który doskonale wypada zarówno w rolach komediowych, jak i dramatycznych. Nie sposób wymienić wszystkich filmów, seriali czy spektakli, w których zagrał, jednak jest kilka takich, które zapadły widzom w pamięć.

Debiutował w 1978 roku w filmie Jerzego Hoffmana "Do krwi ostatniej". W 1981 roku wystąpił w filmie "Człowiek z żelaza" Andrzeja Wajdy. Jego doskonała gra aktorska sprawiła, że w tym samym roku zagrał w znanym i cenionym do dziś filmie "Znachor". W 1982 roku grał w filmie Janusza Dymka "Odlot", wystąpił także w "Wiernej rzece".

Kolejne lata to coraz większe i znaczące role. W 1984 roku zagrał w filmie "Bez końca", a w latach 1987-1988 w kilku epizodach "Dekalogu" Kieślowskiego. 

Lata 80-te to występy w wielu popularnych serialach jak: "Lato leśnych ludzi" (motocyklista Piwko), "Siedem życzeń" (jako Bolesław Luba - nauczyciel polskiego), "Pan na Żuławach" (jako Stefan Leszczak), "Zmiennicy" (jako Wiesio Ceglarek), "Tulipan" (jako Zbyszek). Przez całą swoją karierę Artur Barciś miał zaszczyt dostawać role u wielkich reżyserów, co świadczy o jego wielkim talencie i umiejętnościach.

Zagrał w "Wielkim tygodniu" Andrzeja Wajdy, w  "Rozmowach kontrolowanych" Sylwestra Chęcińskiego i wielu innych. W 2006 roku zagrał ojca w filmie "Wstyd” Piotra Matwiejczyka, natomiast w 2007 roku w filmie "Ranczo Wilkowyje". W 2017 roku zagrał w filmie "Sztuka kochania", w 2019 roku zagrał samego siebie w filmie "Czadowy film", a w 2022 roku zagrał rolę w filmie "Miłość na pierwszą stronę" w reżyserii Marii Sadowskiej.

W 2001 roku był reżyserem odcinka serialu "Kocham Klarę".

W 2010 roku wziął udział w 11. edycji programu emitowanego w TVN "Taniec z gwiazdami" razem z Pauliną Biernat wytańczył 7. miejsce. Zrezygnował z powodu kontuzji nogi.

Warto wiedzieć, że Artur Barciś podkładał głos do wielu bajek, takich jak "Flinstonowie", "Kacze opowieści", "Auta", "Chip i Dale: Brygada RR", "Asterix i Obelix kontra Cezar", "Psie serce", "Kroniki Myrtany: Archolos" i wiele innych. W latach 2012-2018 grał rolę teścia Marka Mostowiaka w "M jak Miłość" 

Ciekawostki

  • kibicuje klubowi piłki nożnej Raków Częstochowa;
  • jest autorem książek: "Rozmowy bez retuszu" i  "Aktor musi grać, by żyć";
  • występował w kabaretowym serialu "Ucho Prezesa";
  • w 1980 roku otrzymał I nagrodę na III Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu;
  • ma żonę Beatę oraz syna Franciszka.

Źródło zdjęcia: PAP

Wydarzenia

Artur Barciś - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Artur Barciś?

Miejscowości, w których Artur Barciś wystąpi w najbliższym czasie: Poznań, Wrocław, Łódź, Częstochowa, Warszawa, Dąbrowa Górnicza, Katowice, Radom, Lublin, Pabianice, Dębica, Jasionka, Inowrocław, Pruszków, Opole, Stalowa Wola, Kraków.

Kim jest Artur Barciś?
Artur Barciś to aktor filmowy, telewizyjny, dubbingowy, teatralny, a także scenarzysta i reżyser.
Artur Barciś urodził się w Kokawie 12 sierpnia 1956 roku.
Artur Barciś urodził się w Kokawie 12 sierpnia 1956 roku.
Skąd popularność Artura Barcisia?
Artur Barciś zyskał popularność dzięki występom w programie telewizyjnym "Okienko Pankracego" oraz w serialu komediowym "Miodowe Lato" oraz "Ranczo".
Z kim najczęściej występuje Artur Barciś?
Artur Barciś najczęściej występuje razem z Cezarym Żakiem, z którym zagrał w serialu "Miodowe Lata", "Ranczo" i "Halo Hans! (czyli nie ze mną te numery!)". Często grywał również z Katarzyną Żak, żoną Cezarego Żaka np. rola w "Miodowych Latach" i "Ranczo".
W jakich filmach zagrał Artur Barciś?
Artur Barciś jest aktorem, którego możemy oglądać w wielu filmach jak: "Znachor", "Do krwi ostatniej", "Wstyd", "Rozmowy kontrolowane" i wiele innych.

Fani lubią też

Zobacz też