Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemaudioriverfame-mmasun-festival
Home Artysta Michał Żurawski

Michał Żurawski

Sprawdź wydarzenia
Michał ŻurawskiSzczegółyOpisWydarzeniaMichał Żurawski - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
45 lat
data urodzenia:
02.07.1979
miejsce urodzenia:
Zabrze
dyscyplina:
Aktor filmowy, serialowy, teatralny i dubbingowy

Opis

Michał Żurawski to urodzony 2 lipca 1979 roku w Zabrzu polski aktor występujący w teatrze, telewizji i filmie. Jest znany również z ról w filmach dubbingowanych. Widzowie znają go z takich produkcji jak filmy: "Czarny", "Karbala" oraz "Bodo", a także seriale "Kruk", "Kod genetyczny" oraz "Chyłka". Prywatnie Michał Żurawski od 2010 roku jest mężem aktorki Romy Gąsiorowskiej.

Michał Żurawski: pochodzenie i wykształcenie

Michał Żurawski urodził się w Zabrzu 2 lipca 1979 roku. Jego ojciec Janusz był zapaśnikiem. Ma młodszego brata Piotra, który także został aktorem. Michał Żurawski uczęszczał do IV Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Chorzowie, które ukończył w 1998 roku. W trakcie nauki w szkole średniej brał udział w przedstawieniach teatralnych i kabaretach pokazywanych w Tygodniach Kulturalnych organizowanych przez szkołę. Początkowo aktor planował studia na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, ale zmienił zdanie i podjął studia w Akademii Teatralnej w Warszawie. Ukończył ją w 2002 roku. Prywatnie jest mężem aktorki Romy Gąsiorowskiej. Aktor ma trójkę dzieci. Syna Klemensa oraz córkę Jadwigę razem z Romą Gąsiorowską oraz syna Leona z poprzedniego związku.

Michał Żurawski: kino i telewizja

Od 2002 roku aktor pojawia się w filmach i serialach. W 2002 roku wystąpił w serialu "Na dobre i na złe", a w 2003 był członkiem krakowskiej brygady antyterrorystycznej w "Zaginionej". Wystąpił jako Skaar w "Sercu gór" oraz jako policjant w "Rh+". W 2004 roku zagrał Pawła w "Dziupli Cezara"

W 2005 roku wystąpił w "Odzie do radości" jako ochroniarz Waldek, "Kryminalnych" jako Sebastian Czajka oraz w "Egzaminie z życia" jako Rafał Jachoda. W serialu "Magda M." w latach 2006-2007 aktor występował w roli psychoterapeuty Andrzeja Grabskiego. Był również architektem Dominikiem w "Królowych śródmieścia". W "Fali zbrodni" zagrał Marka Surmacza, w "Odwróconych" Jana Zagórskiego", a w "Ekipie" Artura. 

W 2008 roku pojawił się jako Paweł w "Związku na odległość", podkomisarz Robert Nimski w "Pitbullu" i ochroniarz w "Małej wielkiej miłości"

W 2009 roku podjął się roli Wojciecha w filmie "Taras Bulba", wystąpił jako Henryk Latejner w "Sprawiedliwych", Jerzy Rozwadowski w "Ojcu Mateuszu", Bartek w "Lunatykach", Alek Nawrocki w "Londyńczykach 2", podoficer w "Janosiku: Prawdziwej historii" oraz policjant w serialu "39 i pół"

W latach 2010-2011 grał rolę podkomisarza Łukasza w "Ludziach Chudego". Wystąpił jako Aleksander Sribielnikow w filmie "1920. Wojna i miłość". W 2011 aktor pojawił się na ekranie jako Bortnik w filmie "W ciemności" oraz Travolta w "Być jak Kazimierz Deyna". Kolejno pojawił się w rolach Tomka w "Kac Wawa", Antoine Duchampa w "Przepisie na życie", Szymona Rozbickiego w "Prawie Agaty", Marcina w "Głębokiej wodzie", Adama Jabłońskiego w "Czasie honoru", Dario w "Strażakach", Marka w "Kochaj", agenta Reri w "Bodo", Tomasza Molaka w "Ultraviolecie", Andrzeja w "Dzikich Różach", Piotra Marczaka w "Drugiej szansie", Dawida Szlezyngiera w serialu "Chyłka - Zaginięcie", Czarka w "Nieznajomych", Jacka Starzyńskiego w "Kodzie genetycznym", Jakuba Szapiro w "Królu", komisarza Adama Kruka w "Kruku", Adama Pateroka w filmie "Strzępy", Brunona w "Szczęścia chodzą parami" oraz Tadeusza w "Chrzcinach".

Michał Żurawski: dubbing

Michał Żurawski przez lata pojawiał się również w rolach dubbingowych. Wystąpił jako Karol w "Powstaniu Warszawskim". Podkładał głos takim postaciom jak Korg w "Thor: Ragnarok", Lando Calrissian w "Han Solo: Gwiezdne wojny - historie", ponownie Korg w "Avengers: Koniec gry" oraz Ivan w "Jedynym i niepowtarzalnym Ivanie". Po raz kolejny wystąpił w roli Korga w filmie "Thor: Miłość i grom".

Michał Żurawski: teatr

Kariera Michała Żurawskiego to nie tylko kino i telewizja, ale również teatr. Od lat występuje na scenie teatru. Pojawił się w takich sztukach jak: "Sen nocy letniej" (jako Dziubek), "A wódki nie starczy" (jako Mister Pip), "Made in China" (jako Paddy), "Niskie łąki" (jako Carlos), "Macbeth" (jako Macduff), "Wiara, nadzieja, miłość" (jako Nadpreparator/Nadinspektor), "Heroina" (jako Robert), "Lovv" (jako Hakan Hakanson), Maestro (jako Dick), "Merlin. Inna historia" (jako Septimus), "Trzeba zabić starszą panią" (jako Slobodan Harvey), "Zmierzch długiego dnia" (jako Jamie Tyrone), "Baby Doll" (jako Silva Vaccaro), "Udając ofiarę" (jako Sysojew) oraz "Big Bang" (jako Janek).   

Michał Żurawski: ciekawostki

Aktor wystąpił w teledysku do piosenki "Najnowszy Klip" Dawida Podsiadły, a także w kampanii społecznej przeciwko działaniom zbrojnym w Syrii. W 2016 roku wziął udział w pierwszej edycji programu "Azja Express", który wygrał razem z Ludwikiem Borkowskim.

 

 

Zobacz też: Borys Szyc, Magdalena Waligórska, Edyta Olszówka, Rafał Cieszyński, Maja Ostaszewska, Agnieszka Więdłocha, Olaf Lubaszenko, Ewa Kasprzyk, Mateusz Damięcki, Joanna Koroniewska, Elżbieta Jodłowska, Jan Jankowski, Aneta Todorczuk, Piotr Skarga, Izabela Kuna, Filip Pławiak, Magdalena Smalara, Katarzyna Kozyra, Izabela Pawletko, Maciej Wilewski,

 

Wydarzenia

Michał Żurawski - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Michał Żurawski?

Miejscowości, w których Michał Żurawski wystąpi w najbliższym czasie: Kraków, Warszawa, Poznań, Chorzów, Wrocław, Gdynia.

Kiedy urodził się Michał Żurawski?
Michał Żurawski urodził się 2 lipca 1979 roku.
Skąd pochodzi Michał Żurawski?
Aktor pochodzi z Zabrza.
Jaką szkołę ukończył aktor?
Michał Żurawski jest absolwentem Akademii Teatralnej w Warszawie.
Jakie są najbardziej znane role Michała Żurawskiego?
Aktor jest znany z ról w takich filmach jak "Czarny", "Karbala", czy "Bodo". Występował też w serialach "Kruk", "Kod genetyczny" oraz "Chyłka".
Z kim jest związany Michał Żurawski?
Aktor od 2010 roku jest mężem aktorki Romy Gąsiorowskiej.

Fani lubią też

Zobacz też