Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Mateusz Jakubiec

Mateusz Jakubiec

Mateusz JakubiecOpisWydarzeniaMateusz Jakubiec - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Mateusz Jakubiec to urodzony 7 lutego 1993 w Mikołowie polski aktor musicalowy, a także piosenkarz. W 2012 ukończył III Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Batorego w Chorzowie. Już w tamtym czasie ujawnił się jego talent aktorski. Udało mu się wówczas zrealizować kilka spektakli, w tym jeden autorski. Za autorski projekt został uhonorowany Grand Prix XXII Festiwalu Teatralnego w Chorzowie. Od 2012 roku nieprzerwanie związany jest z Teatrem Buffo. Na deskach tego teatru grywa głównie w musicalach, takich jak: "Metro" czy "Romeo i Julia". Rok 2012 był dla Mateusza Jakubca niezwykle łaskawy, udało mu się bowiem również zostać uczestnikiem trzeciej edycji programu "Bitwa na głosy", gdzie śpiewał w drużynie Piotra Rubika.

Mateusz Jakubiec - kariera

W 2015 roku natomiast zmienił odrobinę swoje plany i poszedł w stronę muzyki popularnej. Dołączył do boysbandu NEO jako jeden z wokalistów. Tego też roku wziął udział w programie Polsatu "Twoja twarz brzmi znajomo". W 2016 roku skręcił w stronę działalności w sieci i w serwisie YouTube zaczął prowadzić własny kanał "JaJakubiec". Dużą popularność w sieci zyskała jego parodia Magdy Gessler. W 2018 otrzymał rolę Gustawa Poleskiego w widowisku "Wolność we krwi".

W 2019 roku zaczął studiować na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, gdzie wybrał wydział wokalno-aktorski. W 2021 roku otrzymał rolę smutku w spektaklu "Kamień" w Teatrze Narodowym w Warszawie.

Mateusz Jakubiec - spektakle

Mateusz Jakubiec w ciągu swojej kariery aktorskiej na deskach teatru Studia Buffo zagrał w kilku znanych spektaklach: 

 • "Metro"
 • "Romeo i Julia"
 • "Polita"
 • "Piotruś Pan"
 • "Wieczór Rosyjski 2"
 • "Wieczór Francuski"
 • "Wieczór Latynoski"
 • "Hity Buffo"
 • "Tyle Miłości"

Mateusz Jakubiec - filmografia

Filmografia Mateusza Jakubca nie jest zbyt okazała, lecz jak dotąd udało mu się wystąpić w kilku produkcjach w których udzielił swojego głosu w dubbingu:

 • "Iniemamocni 2"
 • "High School Musical: Serial"
 • "Tajne Stowarzyszenie Królewskich Sióstr i Braci"

Wydarzenia

Mateusz Jakubiec - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Mateusz Jakubiec?

Miejscowości, w których Mateusz Jakubiec wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Czy Mateusz Jakubiec jest aktorem dubbingowym?
Mateusz Jakubiec jest aktorem dubbingowym. Użyczył on swojego głosu postaci Redmana w roku 2019 do produkcji "High School Musical: Serial".
Jaki spektakl stał się debiutem na deskach teatru dla Mateusza Jakubca?
Debiutem teatralnym Mateusza Jakubca był musical zatytułowany "Metro". Aktor zagrał w nim w roku 2012 na scenie teatralnej Studia Buffo.
Jakie liceum ukończył Mateusz Jakubiec?
Mateusz Jakubiec jest absolwentem III Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Batorego w Chorzowie. Połączył wówczas naukę z edukacją, biorąc udział w kilku spektaklach teatralnych.

Fani lubią też

Zobacz też