Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppershans-zimmergala-kswsting

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Michał Bajor

Michał Bajor

Michał BajorOpisWydarzeniaMichał Bajor - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Michał Bajor to aktor i piosenkarz. Urodził się w 1957 roku w Głuchołazach, a dorastał w Opolu, gdzie zadebiutował  w 1970 roku w eliminacjach do Festiwalu Piosenki Polskiej.  Trzy lata później zwyciężył na Festiwalu Piosenki Radzieckiej w Zielonej Górze. W 1975 roku wystąpił w filmie „Wieczór u Abdona” Agnieszki Holland. W 1980 roku ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Rozwój kariery Michała Bajora 

Michał Bajor popularność zdobył dzięki roli Nerona w filmie „Quo vadis” Jerzego Kawalerowicza z 2001 roku. Wraz z karierą aktorską rozwijał się także jako wokalista. Swój debiutancki album pod tytułem „Nowe Piosenki” wydał w 1988 roku.

Od 2007 roku niemal wszystkie płyty Michała Bajora pokrywały się złotem bądź platyną. Tę dobrą passę rozpoczął album „Inna Bajka”, na którym znalazły się piosenki do muzyki między innymi Pawła Stankiewicza i Piotra Rubika oraz do słów Wojciecha Młynarskiego czy Jonasza Kofty. W 2011 roku Bajor wydał niezwykle ciekawą płytę „Od Piaf do Garou”, na której znalazły się słynne francuskie piosenki takie jak „Nathalie” czy „La Boheme”.

 

W 2015 roku ukazał się dziewiętnasty album artysty pod tytułem „Moja miłość”. Zawiera covery przebojów takich jak „Prześliczna wiolonczelistka” czy „Och, życie kocham cię nad życie”, a także duety z Alicją Majewską i Anią Wyszkoni. Ostatni, dwudziesty album Michała Bajora - „Od Kofty…do Korcza” pochodzi z 2017 roku.

Koncerty Michała Bajora 

Obecnie artysta promuje wydawnictwo, koncertując po całej Polsce. Koncerty Michała Bajora cieszą się wielką popularnością w całej Polsce i dają możliwość wysłuchania przebojów ponownie, tym razem wykonanych na żywo.

 

Źródło zdjęcia; Wikipedia, fot. Ala Siedlok, CC-BY-SA 3.0

 

 

Wydarzenia

Michał Bajor - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Michał Bajor?

Miejscowości, w których Michał Bajor wystąpi w najbliższym czasie: Wrocław, Gdynia, Gniezno, Kalisz, Włocławek, Płock, Rzeszów, Kraków, Bielsko-Biała.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn