Największa platforma sprzedaży biletów. Ceny mogą się nieznacznie różnić od cen organizatora.

Na czasie

voucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemfestivaland-by-the-mfame-mmasunrise-festival
Home Artysta Michał Bajor

Michał Bajor

Sprawdź wydarzenia
Michał BajorSzczegółyOpisWydarzeniaMichał Bajor - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
67 lat
data urodzenia:
13.06.1957
miejsce urodzenia:
Głuchołazy
dyscyplina:
Piosenkarz (ballada, piosenka aktorska, pop), aktor (filmowy, teatralny) i kompozytor
social media:

Opis

Michał Bajor to człowiek wielu talentów, który podejmuje się przeróżnych wyzwań i ról, dzięki czemu cały czas może się rozwijać i spełniać zarówno na scenie muzycznej, jak i aktorskiej. Michał urodził się 13 czerwca 1957 roku w Głuchołazach. Jest piosenkarzem, aktorem oraz kompozytorem, a z muzyką związał się od najmłodszych lat szkolnych. Świetnie gra na fortepianie i specjalizuje się w balladach, muzyce pop oraz piosence aktorskiej. Uznawany za jednego z najsympatyczniejszych artystów w kraju. Kojarzony z niezwykłą charyzmą, wysoką kulturą osobistą, profesjonalizmem oraz elegancją. 

Michał Bajor - krótka historia

Pierwsze przygody z muzyką u Michała rozpoczęły się w okolicach 1970 roku. Już wtedy wykazywał się sporym talentem, co pozwoliło mu triumfować na krajowych konkursach. Tym samym szybko przebił się do polskiej czołówki muzyki pop i zaczął występować na najważniejszych festiwalach w Polsce. W 1975 roku zaczęła się natomiast jego kariera aktorska. Michał starał się połączyć ze sobą obie pasje, co wyszło mu nad wyraz dobrze. Publiczność kojarzy go nie tylko jako wspaniałego muzyka, ale też aktora. Ma swoich fanów wśród młodszych, jak i dużo starszych odbiorców. Kojarzony m.in. z takimi wydawnictwami, jak: Agencja Artystyczna MTJ, Polskie Nagrania Muza oraz Sony Music Entertainment Poland. Michał w trakcie swojej wieloletniej kariery muzycznej koncertował już w takich miastach, jak: Warszawa, Bolesławiec, Radom, Chełm, Pruszków, Szczecin, Płock, Kielce, Bydgoszcz, Toruń, Nowy Sącz, Kartuzy, Świdnica, Łódź czy też Poznań.

Michał Bajor - dotychczasowy dorobek muzyczny

Michał wydał już wiele popularnych albumów muzycznych, które spotkały się z bardzo pozytywnym odbiorem ze strony wymagającej publiczności. Są to następujące krążki:

 • "Nowe piosenki",
 • "Michał Bajor '93",
 • "Kings and Queens",
 • "Michał Bajor '95",
 • "Uczucia...",
 • "Kocham jutro",
 • "Twarze w lustrach",
 • "Za kulisami",
 • "Inna bajka",
 • "Piosenki Marka Grechuty i Jonasza Kofty",
 • "Od Piaf do Garou",
 • "Moje podróże",
 • "Moja miłość",
 • "Kolor Cafe: Przeboje włoskie i francuskie",
 • "No, a ja?".

W tym miejscu warto również wspomnieć o największych utworach muzycznych z udziałem Michała Bajora. Na szczególne wyróżnienie zasługują przede wszystkim takie utwory, jak: "Nie chce więcej", "Taka miłość w sam raz", "Panie, który jesteś", "Moja miłość największa", "Ty i Ja", "Nasza niebezpieczna miłość", "Barwa Twoich słów", "Czekanie me to Ty", "Ogrzej mnie" czy też "Co ma przeminąć, to przeminie". 

Michał Bajor - kariera teatralna i filmowa

Najwyższa pora na krótkie przeanalizowanie kariery teatralnej oraz filmowej Michała Bajora, a jest o czym opowiadać. Michał grał m.in. w takich spektaklach, jak: "Do piachu", "Po Hamlecie", "Opera za trzy grosze", "Śmierć Dantona", "Syn marnotrawny", "Trans-Atlantyk", "Czerwony Stoliczek", "Evita", "Quo Vadis" oraz "Świętokrzyska Golgota". Należy do tego dorzucić wspaniałe produkcje filmowe, a konkretniej: "Wieczór u Abdona", "W biały dzień", "Bez końca", "Przeznaczenie", "Na srebrnym globie", "Alchemik", "Historia niemoralna" czy też "To nie tak jak myślisz, kotku". 

Michał Bajor - powiązani artyści i współpraca

Z uwagi na swoje wieloletnie doświadczenie aktorskie oraz muzyczne, Michał współpracował już z wieloma wspaniałymi artystami, wśród których znaleźli się: Włodzimierz Korcz, Piotr Rubik, Wojciech Młynarski, Janusz Stokłosa, Kayah, Alicja Majewska oraz Irena Santor. 

Michał Bajor - najcenniejsze nagrody

W gablocie Michała Bajora znajduje się już wiele cennych nagród i wyróżnień, dlatego też warto wspomnieć chociaż o kilku nagrodach, obok których żaden artysta nie przeszedłby obojętnie:

 • Nagroda Artystyczna Młodych im. Stefana Wyspiańskiego 1985,
 • Srebrny As 1994,
 • Srebrny Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" 2005,
 • Medal "Labor Omnia Vincit" 2015,
 • Platynowa Telekamera 2018.

Nie da się ukryć, że to jeden z najbardziej utytułowanych artystów w całej Polsce, od którego młodzież może czerpać rozmaite wzorce. Trudno wyobrazić sobie bez niego współczesną scenę muzyczną.

 

Źródło zdjęcia: PAP

 

 

Wydarzenia

Michał Bajor - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Michał Bajor?
Gdzie i kiedy urodził się Michał Bajor?
Michał Bajor urodził się 13 czerwca 1957 roku w Głuchołazach.
Jakie albumy muzyczne oraz utwory ma na swoim koncie Michał Bajor?
Michał Bajor ma na swoim koncie następujące albumy: "Nowe piosenki", "Michał Bajor '93", "Kings and Queens", "Michał Bajor '95", "Uczucia...", "Kocham jutro", "Twarze w lustrach", "Za kulisami", "Inna bajka", "Piosenki Marka Grechuty i Jonasza Kofty", "Od Piaf do Garou", "Moje podróże", "Moja miłość", "Kolor Cafe: Przeboje włoskie i francuskie" oraz "No, a ja?". Dochodzą do tego popularne utwory: "Nie chce więcej", "Taka miłość w sam raz", "Panie, który jesteś", "Moja miłość największa", "Ty i Ja", "Nasza niebezpieczna miłość", "Barwa Twoich słów", "Czekanie me to Ty", "Ogrzej mnie" czy też "Co ma przeminąć, to przeminie".
W jakich spektaklach teatralnych i produkcjach filmowych grał Michał Bajor?
Michał Bajor zagrał m.in. w takich spektaklach, jak: "Do piachu", "Po Hamlecie", "Opera za trzy grosze", "Śmierć Dantona", "Syn marnotrawny", "Trans-Atlantyk", "Czerwony Stoliczek", "Evita", "Quo Vadis" oraz "Świętokrzyska Golgota". Jeśli chodzi o produkcje filmowe trzeba wspomnieć o następujących tytułach: "Wieczór u Abdona", "W biały dzień", "Bez końca", "Przeznaczenie", "Na srebrnym globie", "Alchemik", "Historia niemoralna" czy też "To nie tak jak myślisz, kotku".
Jakimi nagrodami może się pochwalić Michał Bajor?
Michał Bajor może się pochwalić takimi nagrodami i wyróżnieniami, jak: Nagroda Artystyczna Młodych im. Stefana Wyspiańskiego 1985, Srebrny As 1994, Srebrny Medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis" 2005, Medal "Labor Omnia Vincit" 2015 oraz Platynowa Telekamera 2018.

Fani lubią też

Zobacz też