Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Andrzej Kłak

Andrzej Kłak

Andrzej KłakOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Andrzej Kłak to polski aktor, występujący zarówno w produkcjach filmowych, jak i serialach telewizyjnych, a także na scenie teatralnej. Urodził się on 1982 roku w Zapolicach. Współpracował on z takimi znanymi postaciami ze świata filmu, jak Katarzyna Raduszyńska, Monika Strzępka, Krzysztof Garbaczewski, Piotr Kruszczyński czy Agnieszka Grochowska. Znany jest przede wszystkim z takich seriali, jak "Pierwsza Miłość" i "Świat według Kiepskich", a także produkcji filmowych - między innymi "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" czy "Hiacynt". Za dotychczasowe dokonania zdobył w 2021 roku Złote Lwy w kategorii Nagrody Indywidualne - najlepsza drugoplanowa rola męska za "Prime Time"

Początki kariery Andrzeja Kłaka

Andrzej Kłak rozwijał swój talent już od przedszkola, występując w dziecięcych przestawieniach teatralnych. Zainteresowanie to stało się pasją, która zapewniła mu dobry początek w karierze aktorskiej. W roku 2008 mężczyzna stał się absolwentem Wydziału Aktorskiego wrocławskiej filii Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Pierwszym poważniejszym występem Andrzeja Kłaka był studencki występ w etiudzie szkolnej pod tytułem "Nalewka". Po ukończeniu studiów, aktor występował na scenie Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, odgrywając role w takich spektaklach, jak "Opętani" czy "Niech żyje wojna!!!".

Andrzej Kłak i dalszy rozwój jego kariery  

Dynamiczny rozwój kariery Andrzeja Kłaka nastąpił wówczas, gdy rozpoczął swoje występy z Teatrem Polskim we Wrocławiu. Największą rozpoznawalność aktor zdobył dzięki roli w spektaklu "Termopile polskie", a także trzeciej części "Dziadów". Publiczność kinowa i telewizyjna pamięta go również z roli Akadiusza Lipki z trzecią go odcinka serialu "Ultraviolet". Wystąpił także w takich produkcjach filmowych, jak między innymi "Kowalscy kontra Kowalscy", "Polska niepodległa – historia w ożywionych obrazach", a nawet "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa".

Andrzej Kłak - filmografia

Filmografia Andrzeja Kłaka mieści filmy różnych gatunków, a wśród nich najważniejsze to:

 • "V dalyokom sorok pyatom... Vstrechi na Elbe" (2015)
 • "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" (2017)
 • "Relax" (2018)
 • "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" (2019)
 • "Wenus z Willendorfu" (2020)
 • "Hiacynt" (2021)
 • "Cudak" (2021)
 • "Piękna łąka kwietna" (2022)

Andrzej Kłak w przeciągu całej swojej dotychczasowej kariery dostał również angaż w kilku serialach:

 • "Stolik" (2016)
 • "Artyści" (2016)
 • "1983" (2018)
 • "Rojst" (2018)
 • "Król" (2020)
 • "Kuchnia" (2021)
 • "Lulu" (2023)

 

Zobacz też: Michał Mikołajczak, Joanna Koroniewska, Katarzyna Grabowska, Aneta Zając, Bartosz Żukowski, Kazimierz Mazur, Marta Wierzbicka, Barbara Kurdej-Szatan, Maja Ostaszewska, Marcin Dorociński, Karolina Sawka, Ludmiła Warzecha, Artur Pontek, Tomasz Borkowski, Zbigniew Suszyński, Andrzej Kłak, Lucyna Malec, Agnieszka Matysiak, Natalia Krakowiak,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Jakie nagrody w ciągu lat swojej kariery zdobył Andrzej Kłak?
Andrzejowi Kłakowi przyznawano Nagrodę miesięcznika „Teatr” im. Aleksandra Zelwerowicza za najlepszą kreację aktorską oraz Nagrodę Aktorską za rolę Ojca w przedstawieniu „Zwyczajne szaleństwa”. Zdobył również Złote Lwy w kategorii Nagrody Indywidualne za najlepszą drugoplanowa rola męska w "Prime Time"
Jaka rola filmowa stała się debiutem aktorskim Andrzeja Kłaka?
Andrzej Kłak po raz pierwszy w telewizji pojawił się w roku 2007. Wystąpił wówczas w popularnym polskim serialu "Pierwsza miłość", odgrywając epizodyczną rolę Chudego.
Czy Andrzej Kłak ma żonę i dzieci?
Andrzej Kłak nie dzieli się swoim życiem prywatnym z mediami oraz nie udziela wielu informacji na temat swojej rodziny. Od roku 2019 pozostaje w związku małżeńskim z Anną Ilczuk, która również jest polską aktorką filmową i telewizyjną. W roku 2014 przyszła na świat jego pierwszą córka - Zosia.
Od którego roku Andrzej Kłak jest aktywny w branży aktorskiej?
Lata początków aktywności Andrzeja Kłaka w branży aktorskiej są datowane na rok 2002, kiedy to zadebiutował na scenie teatralnej.
Z jakimi teatrami związany był Andrzej Kłak?
Andrzej Kłak związany był z następujący teatrami: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, Teatr Polski we Wrocławiu i Teatr Powszechny w Warszawie.

Fani lubią też

Zobacz też