Newsletter

Na czasie

drift-mastersopener-festivalred-hot-chili-peppersmiuosh-zespol-slaskhans-zimmergala-ksw

Wszystkie wydarzenia w mieście

Home Artysta Andrzej Kłak

Andrzej Kłak

Andrzej KłakOpisWydarzeniaAndrzej Kłak - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Andrzej Kłak to polski aktor, występujący zarówno w produkcjach filmowych, jak i serialach telewizyjnych, a także na scenie teatralnej. Urodził się on 1982 roku w Zapolicach. Współpracował on z takimi znanymi postaciami ze świata filmu, jak Katarzyna Raduszyńska, Monika Strzępka, Krzysztof Garbaczewski, Piotr Kruszczyński czy Agnieszka Grochowska. Znany jest przede wszystkim z takich seriali, jak "Pierwsza Miłość" i "Świat według Kiepskich", a także produkcji filmowych - między innymi "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" czy "Hiacynt". Za dotychczasowe dokonania zdobył w 2021 roku Złote Lwy w kategorii Nagrody Indywidualne - najlepsza drugoplanowa rola męska za "Prime Time"

Początki kariery Andrzeja Kłaka

Andrzej Kłak rozwijał swój talent już od przedszkola, występując w dziecięcych przestawieniach teatralnych. Zainteresowanie to stało się pasją, która zapewniła mu dobry początek w karierze aktorskiej. W roku 2008 mężczyzna stał się absolwentem Wydziału Aktorskiego wrocławskiej filii Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie. Pierwszym poważniejszym występem Andrzeja Kłaka był studencki występ w etiudzie szkolnej pod tytułem "Nalewka". Po ukończeniu studiów, aktor występował na scenie Teatru Dramatycznego im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, odgrywając role w takich spektaklach, jak "Opętani" czy "Niech żyje wojna!!!".

Andrzej Kłak i dalszy rozwój jego kariery  

Dynamiczny rozwój kariery Andrzeja Kłaka nastąpił wówczas, gdy rozpoczął swoje występy z Teatrem Polskim we Wrocławiu. Największą rozpoznawalność aktor zdobył dzięki roli w spektaklu "Termopile polskie", a także trzeciej części "Dziadów". Publiczność kinowa i telewizyjna pamięta go również z roli Akadiusza Lipki z trzecią go odcinka serialu "Ultraviolet". Wystąpił także w takich produkcjach filmowych, jak między innymi "Kowalscy kontra Kowalscy", "Polska niepodległa – historia w ożywionych obrazach", a nawet "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa".

Andrzej Kłak - filmografia

Filmografia Andrzeja Kłaka mieści filmy różnych gatunków, a wśród nich najważniejsze to:

 • "V dalyokom sorok pyatom... Vstrechi na Elbe" (2015)
 • "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej" (2017)
 • "Relax" (2018)
 • "Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa" (2019)
 • "Wenus z Willendorfu" (2020)
 • "Hiacynt" (2021)
 • "Cudak" (2021)
 • "Piękna łąka kwietna" (2022)

Andrzej Kłak w przeciągu całej swojej dotychczasowej kariery dostał również angaż w kilku serialach:

 • "Stolik" (2016)
 • "Artyści" (2016)
 • "1983" (2018)
 • "Rojst" (2018)
 • "Król" (2020)
 • "Kuchnia" (2021)
 • "Lulu" (2023)

 

Zobacz też: Michał Mikołajczak, Joanna Koroniewska, Katarzyna Grabowska, Aneta Zając, Bartosz Żukowski, Kazimierz Mazur, Marta Wierzbicka, Barbara Kurdej-Szatan, Maja Ostaszewska, Marcin Dorociński, Karolina Sawka, Ludmiła Warzecha, Artur Pontek, Tomasz Borkowski, Zbigniew Suszyński, Andrzej Kłak, Lucyna Malec, Agnieszka Matysiak, Natalia Krakowiak,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Andrzej Kłak - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Andrzej Kłak?

Miejscowości, w których Andrzej Kłak wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Jakie nagrody w ciągu lat swojej kariery zdobył Andrzej Kłak?
Andrzejowi Kłakowi przyznawano Nagrodę miesięcznika „Teatr” im. Aleksandra Zelwerowicza za najlepszą kreację aktorską oraz Nagrodę Aktorską za rolę Ojca w przedstawieniu „Zwyczajne szaleństwa”. Zdobył również Złote Lwy w kategorii Nagrody Indywidualne za najlepszą drugoplanowa rola męska w "Prime Time"
Jaka rola filmowa stała się debiutem aktorskim Andrzeja Kłaka?
Andrzej Kłak po raz pierwszy w telewizji pojawił się w roku 2007. Wystąpił wówczas w popularnym polskim serialu "Pierwsza miłość", odgrywając epizodyczną rolę Chudego.
Czy Andrzej Kłak ma żonę i dzieci?
Andrzej Kłak nie dzieli się swoim życiem prywatnym z mediami oraz nie udziela wielu informacji na temat swojej rodziny. Od roku 2019 pozostaje w związku małżeńskim z Anną Ilczuk, która również jest polską aktorką filmową i telewizyjną. W roku 2014 przyszła na świat jego pierwszą córka - Zosia.
Od którego roku Andrzej Kłak jest aktywny w branży aktorskiej?
Lata początków aktywności Andrzeja Kłaka w branży aktorskiej są datowane na rok 2002, kiedy to zadebiutował na scenie teatralnej.
Z jakimi teatrami związany był Andrzej Kłak?
Andrzej Kłak związany był z następujący teatrami: Teatr Dramatyczny im. Jerzego Szaniawskiego w Wałbrzychu, Teatr Polski we Wrocławiu i Teatr Powszechny w Warszawie.

Fani lubią też

Zobacz też

SzczecinPoznańKielceToruńRzeszówOpoleLublinŁódźŚląskieWarszawaTrójmiastoBydgoszczWrocławGliwiceBiałystokZielona GóraKrakówGdańskKatowiceOlsztyn