Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskadawid-podsiadlo
Home Artysta Pharrell Williams

Pharrell Williams

Pharrell WilliamsOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Pharrell Williams to amerykański raper, wokalista i producent muzyczny. Urodził się w 1973 roku w Virginia Beach. Jako nastolatek grał w szkolnym zespole. Na początku lat 90. wraz z trójką przyjaciół założył grupę „The Neptunes”, grającą R&B. Występując w lokalnym konkursie talentów przyciągnęli uwagę producenta Teddy'ego Rileya, który rozpoczął z nimi współpracę.  W 1994 roku Chad Hugo i Williams przekształcili grupę „The Neptunes” w duet producencki. Zaczęli produkować coraz większe hity i współpracować z gwiazdami takimi jak Jay-Z, P. Diddy czy Busta Rhymes. Mieli także spory wpływ między innymi na karierę Justina Timberlake'a.

W 2001 roku odnieśli sukces dzięki piosence wykonywanej przez Britney Spears - „I'm A Slave 4 U” oraz „Hot in Herre” z repertuaru Nelly. W 2003 roku wydali składankę „The Neptunes Present...Clones”. W Stanach płyta pokryła się złotem i trafiła na pierwsze miejsce listy Billboard 200. Rok później otrzymali dwie nagrody Grammy za utwór „Justified” z repertuaru Justina Timberlake'a.

Williams ma na koncie dwa solowe albumy. Pierwszy z nich - „In My Mind” ukazał się w 2006 roku. Gościnnie wystąpili na nim między innymi Gwen Stefani,  Kanye West oraz Snoop Dogg. Drugi - „Girl” pochodzi z 2014 roku. Tym razem pojawili się na nim Justin Timberlake, Miley Cyrus, Daft Punk oraz Alicia Keys. Album odniósł międzynarodowy sukces, pokrywając się platyną w Wielkiej Brytanii, Francji oraz Polsce.

Największym solowych hitem Pharrella Williamsa jest piosenka „Happy”. Została napisana do filmu animowanego „Minionki rozrabiają”. Trafiła na 1. miejsce list przebojów w Stanach, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Irlandii i 20 innych krajach, a także ma niemal 370 milionów odtworzeń na YouTube.  

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy urodził się Pharrell Williams?
Pharrell Williams, urodzony 5 kwietnia 1973 roku w Virginia Beach jest amerykańskim producentem muzycznym, piosenkarzem oraz założycielem wytwórni płytowej Star Trak Entertainment.
Jaką muzykę tworzy Pharrell Williams?
Pharrell Williams tworzy muzykę z pogranicza gatunków takich jak pop, r&b, rock oraz hip-hop.
Jak rozpoczęła się kariera muzyczna Pharrella Williamsa?
Pharrell Williams na początku lat 90. był współzałożycielem zespołu The Neptunes. Grupa brała udział w szkolnym konkursie talentów, dzięki czemu została dostrzeżona pzzez Teddy'ego Rileya. Po ukończeniu nauki w szkole grupa podpisała kontrakt z producentem.
Jaki był pierwszy album nagrany przez Pharrella Williamsa?
Pierwszym albumem Pharrella Williamsa jest "In My Mind", którego premiera miała miejsce 25 lipca 2006 roku. Na płycię pojawili się tacy goście jak Gwen Stefani, Snoop Dogg, Jay-Z czy Kanye West.
W jakich zespołach występował Pharrell Williams?
Pharrell Williams był członkiem takich zespołów jak The Neptunes, N.E.R.D oraz Child Rebel Soldier.

Fani lubią też

Zobacz też