Pharrell Williams

Pharrell Williams

Pharrell Williams to amerykański raper, wokalista i producent muzyczny. Urodził się w 1973 roku w Virginia Beach. Jako nastolatek grał w szkolnym zespole. Na początku lat 90. wraz z trójką przyjaciół założył grupę „The Neptunes”, grającą R&B. Występując w lokalnym konkursie talentów przyciągnęli uwagę producenta Teddy'ego Rileya, który rozpoczął z nimi współpracę.  W 1994 roku Chad Hugo i Williams przekształcili grupę „The Neptunes” w duet producencki. Zaczęli produkować coraz większe hity i współpracować z gwiazdami takimi jak Jay-Z, P. Diddy czy Busta Rhymes. Mieli także spory wpływ między innymi na karierę Justina Timberlake'a.

W 2001 roku odnieśli sukces dzięki piosence wykonywanej przez Britney Spears - „I'm A Slave 4 U” oraz „Hot in Herre” z repertuaru Nelly. W 2003 roku wydali składankę „The Neptunes Present...Clones”. W Stanach płyta pokryła się złotem i trafiła na pierwsze miejsce listy Billboard 200. Rok później otrzymali dwie nagrody Grammy za utwór „Justified” z repertuaru Justina Timberlake'a.

Williams ma na koncie dwa solowe albumy. Pierwszy z nich - „In My Mind” ukazał się w 2006 roku. Gościnnie wystąpili na nim między innymi Gwen Stefani,  Kanye West oraz Snoop Dogg. Drugi - „Girl” pochodzi z 2014 roku. Tym razem pojawili się na nim Justin Timberlake, Miley Cyrus, Daft Punk oraz Alicia Keys. Album odniósł międzynarodowy sukces, pokrywając się platyną w Wielkiej Brytanii, Francji oraz Polsce.

Największym solowych hitem Pharrella Williamsa jest piosenka „Happy”. Została napisana do filmu animowanego „Minionki rozrabiają”. Trafiła na 1. miejsce list przebojów w Stanach, Wielkiej Brytanii, Kanadzie, Irlandii i 20 innych krajach, a także ma niemal 370 milionów odtworzeń na YouTube.  

Pharrell Williams - Często zadawane pytania

  • Pharrell Williams, urodzony 5 kwietnia 1973 roku w Virginia Beach jest amerykańskim producentem muzycznym, piosenkarzem oraz założycielem wytwórni płytowej Star Trak Entertainment.
  • Pharrell Williams tworzy muzykę z pogranicza gatunków takich jak pop, r&b, rock oraz hip-hop.
  • Pharrell Williams na początku lat 90. był współzałożycielem zespołu The Neptunes. Grupa brała udział w szkolnym konkursie talentów, dzięki czemu została dostrzeżona pzzez Teddy'ego Rileya. Po ukończeniu nauki w szkole grupa podpisała kontrakt z producentem.
  • Pierwszym albumem Pharrella Williamsa jest "In My Mind", którego premiera miała miejsce 25 lipca 2006 roku. Na płycię pojawili się tacy goście jak Gwen Stefani, Snoop Dogg, Jay-Z czy Kanye West.
  • Pharrell Williams był członkiem takich zespołów jak The Neptunes, N.E.R.D oraz Child Rebel Soldier.
pokaż więcej... zwiń

Fan Alert

rozwiń zwiń

Pharrell Williams
Powiadom mnie o sprzedaży biletów na wydarzenia tego artysty
Zapisałeś się do fanalertu
Jesteś zapisany do tego fanalertu

Podając adres e-mail i wysyłając nam go jednocześnie wyraźnie potwierdzasz, że zgadzasz się na przesyłanie przez eBilet Polska sp. z o.o. informacji handlowych drogą elektroniczną zawartych w przesyłanym przez nas materiale marketingowym, a dotyczących produktów i usług naszych oraz naszych partnerów biznesowych. W celu świadczenia usługi będziemy przetwarzać Twoje dane osobowe w zakresie podanego przez Ciebie adresu e-mail. Możesz w każdym momencie cofnąć zgodę bez podawania przyczyny, lecz bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania przed jej cofnięciem. Pełną informację RODO, w tym o przysługujących Ci prawach do zapomnienia, sprostowania, przeniesienia, dostępu, sprzeciwu znajdziesz w Polityce prywatności
Regulamin świadczenia usług drogą elektroniczną dostępny jest tutaj
Dbamy o Twoją prywatność

Dzięki wykorzystaniu rozwiązań takich, jak pliki cookies i pokrewne technologie oraz przetwarzaniu Twoich danych, możemy zapewnić, że wyświetlane treści lepiej odpowiedzą na Twoje potrzeby. Wyrażając zgodę na przetwarzanie danych, sprawiasz że łatwiej będzie odnaleźć Ci w eBilet dokładnie to, czego akurat szukasz i potrzebujesz. Administratorami Twoich danych będzie eBilet Polska sp. z o.o., jak również nasi Zaufani partnerzy: Facebook polityka prywatności, Google Advertising Products polityka prywatności, lista partnerów, z którymi stale współpracujemy. Przetwarzamy Twoje dane zgodnie z Polityką prywatności, w tym ze względu na następujące potrzeby: przechowywanie informacji na urządzeniu lub dostęp do nich, spersonalizowane reklamy, spersonalizowane treści, pomiar reklam i treści, opinie odbiorców i opracowanie produktu. Wyrażenie zgody jest dobrowolne.
Więcej informacji znajdziesz: https://www.ebilet.pl/polityka-prywatnosci/