Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskaopener-festivaldawid-podsiadlorzeszowskie-juwenaliato-krakow-tworzy-metamorfozy
Home Artysta Aloe Blacc

Aloe Blacc

Aloe BlaccOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Aloe Blacc to amerykański piosenkarz R&B-soulowy, raper i muzyk. Urodził się w 1979 r. jako Egbert Nathaniel Dawkins III w południowokalifornijskim hrabstwie Orange.

 

W domu słyszał gatunki takie jak cumbia, merengue i salsa, później także hip hop. W szkole podstawowej rozpoczął naukę gry na trąbce, a także tworzył pierwsze piosenki, co kontynuował do szkoły średniej.

Aloe Blacc rozwój kariery

W 1996 roku wydał swój pierwszy singiel jako Aloe, na składance pt. „Imaginary Friends” wraz z Exile. Aloe i Exile kontynuowali współpracę jako Emanon i w 2004 roku wydali płytę „The Waiting Room”. W tamtym okresie Aloe czerpał inspirację z klasycznych artystów soulowych, takich jak Donny HathawayMarvin Gaye, a także z rocka folkowego. W 2003 roku Blacc rozpoczął karierę solową, wydając swój debiutancki minialbum zatytułowany „The Aloe Blacc EP”, a rok później – „The Aloe Blacc EP 2: Me & My Music”. W 2006 roku szef wytwórni Stones Throw Records Chris Mank (znany jako Peanut Butter Wolf), podpisał z nim kontrakt na wydanie pierwszej płyty studyjnej pt. „Shine Through”, która ukazała się w tym samym roku.

 

Blacc nie tylko został autorem i producentem wszystkich utworów, ale odpowiedzialny był także za ich miks. Krążek zyskał zainteresowanie mediów oraz pozytywne oceny krytyków muzycznych i recenzentów. We wrześniu 2010 roku ukazał się drugi album studyjny Blacca zatytułowany „Good Things”, który został wydany przez wytwórnię Stones Throw Records. Wydawnictwo osiągnęło duży sukces komercyjny, otrzymując certyfikat złotej płyty m.in. w Wielkiej Brytanii, Niemczech, Australii, Nowej Zelandii i we Francji. Singiel promujący album, „I Need A Dollar” zapewnił wokaliście rozpoznawalność na całym świecie, został wykorzystany jako melodia przewodnia amerykańskiego serialu „Jak to się robi w Ameryce” oraz gry komputerowej „Fight Night Champion”.

Aloe Blacc koncerty

Aloe Blacc to charyzmatyczny artysta pełen energii. Jego utwory śpiewa cały świat, a sam artysta jest jednym z najbardziej popularnych wykonawców na świecie. Koncerty Aloe Blacc to wydarzenia, które przyciągają rzesze jego fanów, którzy chcą się dobrze bawić w rytm najlepszych utworów. Podczas wydarzeń muzycznych z jego udziałem można usłyszeć największe przeboje z jego repertuaru jak między innymi Wake me up czy My way.

Aloe Blacc w Polsce

Aloe Blacc w Polsce wystąpił w 2018 roku w Sopocie. Był jedną z gwiazd koncertu TOP of the TOP. Artysta nie zawiódł polskich fanów, którzy wyczekują kolejnych wydarzeń z jego udziałem. Bilety na koncert Aloe Blacc wyprzedały się w szybkim tempie.

 

Źródło zdjęcia: Universal Music Polska

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też