Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta NLE Choppa

NLE Choppa

NLE ChoppaSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

wiek:
21 lat
data urodzenia:
01.11.2002
miejsce urodzenia:
Memphis, Stany Zjednoczone
dyscyplina:
Raper i autor tekstów
social media:

Opis

NLE Choppa to młody amerykański artysta, który pomimo swojego wieku i stawiania pierwszych kroków w branży muzycznej, już dziś cieszy się ogromną popularnością i zainteresowaniem wśród szerokiego grona fanów na całym świecie. Jak wygląda jego historia? Jakim dorobkiem artystycznym może poszczycić się artysta? Przyjrzyjmy się barwnej postaci z bliska. 

NLE Choppa i jego krótka historia

NLE Choppa to pseudonin muzyczny, który nadał sobie Bryson Lashun Potts. Artysta urodził się 1 listopada 2002 roku w Memphis, Tennessee w Stanach Zjednoczonych. Pomimo swoich zainteresowań muzycznych, muzyk uzyskał także gruntowne wykształcenie, kończąc renomowane uczelnie i szkoły, takie jak m.in.: Cordova High School czy  Southern Lehigh High School.

Jest dziś uznawany za jednego z najbardziej popularnych raperów oraz autorów tekstów. Na scenie muzycznej poczynania NEL Choppa możemy podziwiać od 2018 roku. Rapper nawiązał stałą współpracę z takimi wytwórniami muzycznymi jak m.in.: "Warner Records", "No Love Records" czy "UnitedMasters". Już od samego początku jego kariera przybrała niezwykle dynamicznego tempa i rozmachu. Pierwsze, wydane kawałki młodego artysty zostały wyświetlone blisko milion razy na najbardziej popularnych platformach. Dziś NEL Choppa znany jest szerokiej grupie publiczności, przede wszystkim za swój niespotykany głos, wyjątkową charyzmę oraz doskonałe poczucie rytmu.

W związku z troską o dobro swoich najbliższych, młody rapper nie podaje do publicznej wiadomości żadnych informacji dotyczących swojego życia prywatnego, rodziny, przyjaciół oraz najbliższych mu osób. 

Dorobek artystyczny

Dorobek artystyczny, który ma na swoim koncie NEL Choppa, jest niezwykle różnorodny i interesujący. Młody rapper na swoim koncie ma już parę płyt. Do najważniejszych w jego karierze artystycznej z całą pewnością należy: 

 • "The Goat",
 • "Do It Again",
 • "Cottonwood",
 • "Top Shotta",
 • "Me vs. Me".

Nic więc dziwnego, że NLE Choppa cieszy się tak dużą popularnością i uznaniem wśród szerokiego grona odbiorców muzyki hip- hop. Na szczególną uwagę i wyróżnienie zasługują takie kawałki młodego rapera jak m.in.:

 • "Capo",
 • "Walk Em Down",
 • "Camelot",
 • "Final Warning",
 • "Slut Me Out",
 • "In the UK",
 • "Self Estem",
 • "Beat Box 4",
 • "Famous Hoes",
 • "Champions",
 • "Ice Spice".

oraz wiele innych. Tak szeroki dorobek artystyczny, pomimo krótkiej obecności na scenie muzycznej, jest naprawdę imponujący. 

Współpraca z innymi artystami

NLE Choppa jest artystą, który otwarty jest na wiele różnorodnych propozycji współpracy na polu muzycznym.  Na szczególną uwagę zasługuje remix, który nagrał NLE Choppa wraz z Blueface. Co więcej, młody, kreatywny artysta współpracował także z takimi artystami jak Ruff Rydas czy Roddy Ricch

Twórca powiązany jest na tle muzycznym ze Smokepurpp oraz Lil Loaded. Współautorami piosenek, w których udział bierze młody raper, są m.in.: BlocBoy JB, FreshDuzIt, Moneybagg Yo, Budo czy Macklemore.

Największe osiągnięcia 

NLE Choppa został uznany za jednego z najwybitniejszych raperów na całym świecie. Doceniany jest nie tylko przez swoich fanów i miłośników muzyki hip- hop, ale także przez ekspertów i profesjonalnych muzyków. W związku z tym NLE Choppa uzyskał nominację do prestiżowej nagrody BET Hip Hop Award, w kategorii Debiut roku.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Który singiel NLE Choppa jest najpopularniejszym?
NLE Choppa ma na swoim koncie wiele znanych kawałków, jednak artysta zasłynął przede wszystkim z utworu Shotta Flow.
Jakie największe wyróżnia zrobił NLE Choppa?
NLE Choppa, w 2019 roku, za utwór Shotta Flow zajął zajął 36. miejsce w rankingu Bilboard Hot 100.
Jaką nazwę nosi najważniejsza płyta NLE Choppa?
Najważniejszy krążek w dorobku młodego artysty nosi nazwę Top Shotta, który wydany został w 2020 roku.
Współpraca z którym artystą była dla NLE Choppa najbardziej znaczącą?
Na samym początku swojej kariery NLE Choppa podjął współpracę z BlocBoy JB, co pomogło w uzyskaniu dużej popularności.
W tworzeniu jakiej płyty NEL Choppa wziął udział gościnnie?
NEL Choppa wziął udział gościnnie w tworzeniu płyty Malika Montany.

Fani lubią też

Zobacz też