Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaagnieszka-chylinskaopener-festivalheilungdawid-podsiadlo
Home Artysta Azealia Banks

Azealia Banks

Azealia BanksOpisWydarzeniaFani lubią też

Opis

Azealia Amanda Banks to amerykańska raperka, wokalistka, autorka piosenek i aktorka. Urodziła się w 1991 roku w Nowym Jorku. Jako nastolatka pasjonowała się aktorstwem, jednak nie udało jej się odnieść sukcesu w tej dziedzinie. Zaczęła więc rapować i tworzyć piosenki R&B. Rzuciła liceum, by rozwijać karierę muzyczną.

 

W 2008 roku pod pseudonimem Miss Bank$ wrzuciła do sieci swój singiel „Gimme a Chance”. Następnie krótko współpracowała z wytwórnią XL Recordings. Nie od razu udało jej się przebić do świata muzycznego – aby się utrzymać przez pewien czas tańczyła w nocnym klubie. W maju 2012 roku wydała EP-kę zatytułowaną „1991”, która została dobrze przyjęta przez krytyków, a singiel „212” cieszył się dużą popularnością w Europie.

 

Jej debiutancki album studyjny pod tytułem „Broke with Expensive Taste” ukazał się w listopadzie 2014 roku. Utrzymany jest w klimacie hip house i dance-pop, z wpływami gatunków takich jak punk, trance, trap, UK garage czy R&B. Zajął 30. miejsce notowania Billboard 200. Pochodzą z niego między innymi single „Yung Rapunxel”, „Heavy Metal and Reflective”, „Chasing Time” oraz „Ice Princess”.

Azealia Banks w Polsce wystąpiła dwukrotnie – w 2013 roku na festiwalu FreeForm w Warszawie oraz w 2017 roku w gdańskim klubie B90.

W kwietniu 2018 roku artystka wydała singiel „Anna Wintour”, zapowiadający płytę „Fantasea II: The Second Wave”. 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

Fani lubią też

Zobacz też