Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Perfect

PerfectSzczegółyOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Szczegóły

miejsce powstania:
Warszawa
członkowie:
Grzegorz Markowski, Piotr Urbanek, Jacek Krzaklewski, Dariusz Kozakiewicz, Sławomir Puchała
dyscyplina:
zespół rockowy
social media:

Opis

Perfect to polski zespół rockowy, założony w 1977 roku. Liderem zespołu jest Grzegorz Markowski, którego wyjątkowa barwa głosu znana jest w całym kraju.

Koncerty Perfect

Pierwszy koncert grupy w składzie: Zbigniew Hołdys, Grzegorz Markowski, Ryszard Sygitowicz, Piotr Szkudelski , Zdzisław Zawadzki miał miejsce w sylwestra 1980 roku w warszawskim klubie Stodoła. Koncert w Warszawie zapoczątkował ich długoletnią karierę muzyczną.

 

W tym składzie Perfect stał się na początku lat osiemdziesiątych najpopularniejszą grupą rockową w Polsce. Zespół wziął udział w najważniejszych imprezach rockowych w Polsce, m.in.: Rock Arena w Poznaniu, Rock w Opolu, Festiwal Muzyki Rockowej w Jarocinie,  Rock Jamboree w Sali Kongresowej w Warszawie . Największą popularnością cieszył się do rozwiązania w 1983 roku. 

Przeboje zespołu Perfect

Z tego okresu pochodzą największe przeboje grupy: Nie płacz Ewka, Chcemy być sobą, Ale wkoło jest wesoło, Niewiele ci mogę dać, Autobiografia. W 1993 roku zespół został reaktywowany (bez udziału współzałożyciela i autora większości kompozycji Zbigniewa Hołdysa) i z trzy letnią przerwą działał do 2021 roku. Z tej okazji grupa przygotowała pożegnalną trasę koncertową.

Koncerty Perfect

Perfect mimo wielu lat na scenie cieszy się niesłabnącą popularnością. Zespół zorganizował wyjątkowy koncert z okazji 40-lecia istnienia zespołu. Koncerty Perfect będą już ostatnimi w karierze zespołu. W 2020 roku zespół ogłosił, że kończy swoją działalność muzyczną i pragnie pożegnać się z fanami. Zespół Perfect zapisał się w pamięci jako jeden z największych zespołów rockowych w Polsce.

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy powstał zespół Perfect?
Zespół Perfect powstał w 1977 roku w Warszawie.
Kto wchodzi w obecny skład zespołu Perfect?
Obecnymi członkami zespołu Perfect są Grzegorz Markowski, Dariusz Kozakiewicz, Piotr Urbanek, Jacek Krzaklewski, Piotr Szkudelski.
Jaki był pierwszy album wydany przez zespół Perfect?
Pierwszym albumem zespołu Perfect jest "Perfect", którego premiera miała miejsce w 1981 roku. Kilka utworów z tej płyty stało się klasyką muzyki rockowej. Na dzień dzisiejszy płyta sprzedała się w nakładzie ponad miliona kopii.
Kiedy zespół Perfect zakończył swoją działalność?
W 2019 roku zespół ogłosił ostatnią trasę koncertową, która ma sie odbyć w 2020 roku. Ostatnie występy trasy, którą promują hasłem "Trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść".
Jaki jest ostatni album zespołu Perfect?
Ostatnim albumem zespołu Perfect jest "Muzyka". Jest to dziewiąty album, którego premiera miała miejsce 14 października 2016 roku. Album promował utwór "Dobre dni", który miał swoją premiere 30 września 2016 roku na antenie radiowej Trójki .

Fani lubią też

Zobacz też