Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejjuwenalia-bialystokdawid-podsiadlo
Home Artysta Nicki Minaj

Nicki Minaj

Nicki MinajSzczegółyOpisWydarzeniaNicki Minaj - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
41 lat
data urodzenia:
08.12.1982
dyscyplina:
Amerykańska raperka, piosenkarka, autorka tekstów piosenek, modelka
social media:

Opis

Nicki Minaj (właściwie Onika Tanya Maraj) urodziła się grudnia 1982 r., jej korzenie sięgają Trynidadu i Tobago.  Jest popularną amerykańską raperką, wokalistką, autorką tekstów piosenek, a także modelką i aktorką.

Rozwój kariery Nicki Minaj

Rozgłos i uznanie zdobyła na przełomie lat 2007 - 2009, kiedy to ukazały się jej mixtape'y oraz gdy w 2009 roku podpisała kontrakt płytowy z wytwórnią Young Money Entertainment - od tamtej pory jej kariera rozkwitła z prędkością światła.

 

Dwa pierwsze albumy studyjne Nicki Minaj Pink Friday (2010) oraz Pink Friday: Roman Reloaded (2012) osiągnęły wielki sukces, zdobywając szczyt listy przebojów w Stanach Zjednoczonych. Albumy promowały wielkie hity raperki Super Bass oraz Starships. Warto zaznaczyć, ze w 2010 roku Nicki została pierwszą solową, żeńską artystka, która miała równocześnie aż 7 singli na opiniotwórczej liście Billboard Hot 100!

 

W 2014 roku ukazał się trzeci studyjny album Nicki Minaj The Pinkprin i byl promowany utworem Anaconda - zdobył 2 miejsce na wyżej wspomnianej liście i był to jak dotąd najwyżej notowany utwór.

 

Minaj to pierwsza artystka dodaną do listy MTV's Annual Hottest MC List, określana mianem  najbardziej wpływowej raperki świata - potwierdza to dodanie Nicki do listy stu najbardziej wpływowych ludzi na świecie magazynu Time. 

 

Nicki Minaj rozpoznawana jest dzieki swojemu wyjątkowemu stylowi rapowania -  znana jest z szybkiego flow oraz zamieniania się w swoje alter ego, posiadające inny styl życia czy mowy (gwara brytyjska). We wczesnym etapie kariery Nicki była rozpoznawana także dzięki charakterystycznemu stylowi ubierania się - kolorowe ubrania i peruki.

 

Przez całą dotychczasową karierę raperka zdobyła dziesięć nominacji do nagrody Grammy, wygrała sześć statuetek American Music Awards, siedem statuetek BET Awards oraz wiele innych wyróżnień. Nicki Minaj promowała znane marki takie jak MAC Cosmetics, Pepsi czy Adidas. Do dziś sprzedała ponad 20 mln singli na świecie jako solistka, 60 mln jako gość, i 5 mln albumów.

Nicki Minaj w telewizji

Nicki Minaj w 2012 roku zadebiutowała jako aktorka, uzyczajac swojego głosu postaci Steffie  z filmu animowanego Epoka Lodowcowa 4: Wędrówka Kontynentów. Później wystąpiła w komedii Inna kobieta (2014) oraz Barbershop 3: The Next Cut (2016). Natomiast w 2013 roku była jurorką dwunastej edycji Amerykańskiego Idola.

Nicki Minaj koncerty

 

Nicki Minaj jest jedną z najbardziej popularnych wokalistek na świecie. Koncerty Nicki Minaj są popularne na całym świecie. To wielkie show, które przepełnione są pozytywnymi emocjami.

Wydarzenia

Nicki Minaj - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Nicki Minaj?

Miejscowości, w których Nicki Minaj wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Fani lubią też

Zobacz też