Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Dariusz Wieteska

Dariusz Wieteska

Dariusz WieteskaSzczegółyOpisWydarzeniaDariusz Wieteska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
37 lat
data urodzenia:
09.01.1987
miejsce urodzenia:
Warszawa
dyscyplina:
Aktor serialowy, filmowy i teatralny
social media:

Opis

Dariusz Wieteska to urodzony 9 stycznia 1987 roku w Warszawie polski aktor występujący w produkcjach filmowych i telewizyjnych oraz sztukach teatralnych. Szerszej publiczności dał się poznać jako ratownik medyczny i kierowca karetki Piotr Strzelecki w serialu "Na sygnale". Prywatnie mąż aktorki Urszuli Zawadzkiej-Wieteski.  

Dariusz Wieteska: pochodzenie i wykształcenie

Dariusz Wieteska urodził się 9 stycznia 1987 roku w Warszawie. Wychował się we wsi Gortatowice. Aktor ma dwie starsze siostry Ewelinę i Karolinę. Jako dziecko był ministrantem i występował w kościele podczas ślubów jako perkusista w zespole. Mariusz Wieteska jest absolwentem Szkoły Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich w Warszawie, którą ukończył w 2010 roku. Prywatnie jest mężem aktorki Urszuli Zawadzkiej-Wieteski, która także jest jej absolwentką. 

Dariusz Wieteska: kino i telewizja

Dariusz Wieteska po raz pierwszy pojawił się w telewizji w 2010 roku w serialu "Klan". Zagrał epizodyczną rolę gościa w hotelu. W 2011 roku wystąpił w serialu "Na Wspólnej" jako operator Radek oraz jako lekarz w "Instynkcie".

Przełomowym krokiem dla telewizyjnej kariery aktora było pojawienie się w roli ratownika medycznego Piotra Strzeleckiego w serialu "Na sygnale", w którym gra od 2014. W tym samym roku wystąpił również w pierwszym odcinku serialu "Na krawędzi 2" w roli barmana. W latach 2014-2021 zagrał kilka epizodycznych ról w serialu "Ojciec Mateusz".

Wystąpił w odcinku 152 jako barman, odcinku 172 jako Leszek Topol, epizodzie 187 jako przechodzień oraz odcinku 339 jako asystent trenera. W 2015 roku aktor pojawił się w filmie "Słaba płeć", a także jako ratownik medyczny Piotr Strzelecki w odcinku 605 serialu "Na dobre i na złe". Rok później wystąpił w filmach "Rozmowy z babcią" oraz "7 rzeczy, których nie wiecie o facetach" (jako pracownik sklepu zoologicznego).

Powtórnie pojawił się również w serialu "Na dobre i na złe" w roli Piotra Strzeleckiego. W następnych latach wystąpił również w serialach "Barwy szczęścia", "W rytmie serca", "Zakochani po uszy" (jako policjant Tomek), "Komisarz Alex" (jako pracownik biura), "Przyjaciółki" (jako Łukasz) oraz ponownie w "Na dobre i na złe" i "Ojcu Mateuszu"

Dariusz Wieteska: teatr

Jeszcze w trakcie studiowania w Szkole Aktorskiej Haliny i Jana Machulskich Dariusz Wieteska zaczął występować w spektaklach teatralnych. W 2007 roku wystąpił w spektaklu "Zabawa jak nigdy". Następnie pojawił się w 2008 roku w "Czwartej siostrze"  (jako Iwan Pawłowicz), "Trzech siostrach" (jako Czebutykin) oraz "Czarownicach z Salem" (jako pastor Hale).  W 2009 roku aktor wystąpił w spektaklu "Szedłem prosto dalej" w roli Jana Pradery.

W 2008 roku aktor pojawił się również jako Hrabia w "Korowodzie" w Tatrze Rampa w Warszawie. Rok później wystąpił w "Fantazjach Juliusza Słowackiego" w rolach Jana, Kajetana oraz Kirkora w Teatrze Królewskim w Warszawie.

W 2010 roku aktor zagrał w w spektaklu "Tiramisu" w Teatrze Rampa w Warszawie w roli Desperado oraz w spektaklu "Matematyka miłości" w roli Carbonettiego w Teatrze Nowym w Łodzi. W 2011 wystąpił jako Alfred w spektaklu "Mąż i żona" w Teatrze Zwierciadło w Łodzi.

Dariusz Wieteska: ciekawostki

Dariusz Wieteska jest nie tylko dobrym aktorem filmowym, teatralnym i telewizyjnym. Ma też mnóstwo umiejętności, które mogą mu się przydać nie tylko w życiu codziennym, ale i grze aktorskiej. Dariusz Wieteska potrafi śpiewać, grać na gitarze oraz perkusji. Uczył się szermierki oraz wspinaczki. Jest dobry w pływaniu i grach zespołowych, takich jak siatkówka oraz koszykówka. W 2010 roku wystąpił w reklamie sieci sklepów Komfort oraz Samsunga Galaxy A.

Zobacz też: Marcin Dorociński, Michał Milowicz, Magdalena Zawadzka, Małgorzata Ostrowska - Królikowska, Kaja Paschalska, Karolina Chapko, Jan Wieczorkowski, Zbigniew Zamachowski, Aldona Orman, Joanna Liszowska, Grażyna Zielińska, Monika Fronczek, Andrzej Niemirski, Paweł Orleański, Magdalena Wróbel, Łukasz Simlat, Krzysztof Rymszewicz, Rafał Iwaniuk, Katarzyna Bujakiewicz, Andrzej Konopka,

 

Wydarzenia

Dariusz Wieteska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Dariusz Wieteska?

Miejscowości, w których Dariusz Wieteska wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Oświęcim.

Kiedy urodził się Dariusz Wieteska?
Dariusz Wieteska urodził się 9 stycznia 1987 roku w Warszawie.
Jaką szkołę ukończył aktor?
Dariusz Wieteska w 2010 roku ukończył Szkołę Aktorską Haliny i Jana Machulskich w Warszawie.
Jakie są najbardziej znane role aktora?
Dariusz Wieteska zyskał popularność dzięki roli ratownika medycznego Piotra Strzeleckiego w serialu "Na sygnale" W tej samej roli pojawił się również w kilku odcinkach serialu "Na dobre i na złe".
W jakich programach wystąpił aktor?
Mariusz Wieteska wziął udział w kilku programach telewizyjnych. W 2018 roku wystąpił w "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami", a w 2019 w "Dance Dance Dance". W pierwszym z nich razem ze swoją partnerką Kasią Vu Manh dotarł do ćwierćfinału. W programie zatańczyli m.in. rumbę i sambę.
Jakie języki obce zna aktor?
Aktor zna język angielski oraz rosyjski.

Fani lubią też

Zobacz też