Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Katarzyna Grabowska

Katarzyna Grabowska

Katarzyna GrabowskaSzczegółyOpisWydarzeniaKatarzyna Grabowska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
33 lata
data urodzenia:
08.03.1991
miejsce urodzenia:
Kraków
dyscyplina:
Aktorka teatralna, serialowa i filmowa
social media:

Opis

Katarzyna Grabowska to zdobywająca coraz większą popularność aktorka młodego pokolenia. Sympatię widzów w dużej mierze zawdzięcza wcieleniu się w jedną z głównych bohaterek serialu "Zakochani po uszy", Joannę Popiel. 

Katarzyna Grabowska i rodzina

Katarzyna Grabowska urodziła się 8 marca 1991 roku w Krakowie. Pochodzi ze znanej rodziny, której członkowie również związali swoją karierę z występami na scenie i branżą filmową. Jej ojcem jest słynny ze swoich ról telewizyjnych, kinowych oraz teatralnych Andrzej Grabowski. Matką Katarzyny Grabowskiej jest aktorka sceniczna Anna Tomaszewska. Katarzyna ma także starszą siostrę Zuzannę, która również jest aktorką. Zuzanna Grabowska od 2013 roku jest żoną Pawła Domagały, znanego polskiego aktora i piosenkarza. Wspólnie wychowują dwie córeczki Hanię i Basię, dla których Katarzyna Grabowska jest ciocią.

Katarzyna Grabowska i mąż

Katarzyna Grabowska w 2018 roku zawarła związek małżeński z Damianem Kulcem, aktorem, z którym poznała się na planie serialu "Komisarz Alex". Wspólnie zagrali także w serialu "Zakochani po uszy". W 2021 roku para doczekała się swojego pierwszego dziecka, córki Jagody. 

Kariera aktorska Katarzyny Grabowskiej

W 2015 roku Katarzyna Grabowska ukończyła studia na Wydziale Aktorskim Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łódź. Już przed obroną dyplomu aktorka pojawiała się w epizodycznych rolach na małym ekranie. Można ją zobaczyć w takim produkcjach jak "Pitbull", "Pierwsza Miłość", "Komisarz Alex" czy "Na dobre i na złe". W 2012 roku zagrała rolę barmanki Zuzy u boku Michała Żurawskiego w krótkometrażowym filmie fabularnym "Mechanizm Obronny". Kolejnym filmem, w którym zagrała Katarzyna Grabowska, jest obraz "Czułość" z 2016 roku w reżyserii Wacława Mikłaszewskiego. Wystąpiła w nim w roli aktorki Magdaleny u boku m.in. Justyny Wasilewskiej i Pawła Domagały. Kariera Katarzyny Grabowskiej nabrała tempa po dołączeniu do obsady serialu "M jak Miłość". Jednak największą popularność przyniosła aktorce jedna z głównych ról w serialu "Zakochani po uszy". Od 2019 roku wciela się w postać lekarza weterynarii Joanny Popiel. Wraz z nią w serialu można zobaczyć Michała Meyera oraz Kamilę Kamińską. 

Katarzyna Grabowska na deskach teatru

Już od 2014 roku Katarzyna Grabowska związana jest z Teatrem Powszechnym w Łodzi. Na jego scenie zagrała role w kilkunastu sztukach, m.in. "Brancz", "Szkoła Żon", "Żona potrzebna od zaraz", "Dziewczyna jak ta" czy "Punkt widzenia". Wiele z nich zostało wyreżyserowanych przez Ewę Pilawską, która jest jednocześnie dyrektorem Teatru. Katarzynę Grabowską można było zobaczyć również w sztuce "Chory z urojenia"  wystawianej w Teatrze 6. Piętro. W warszawskim Teatrze Kamienica na zmianę z Zofią Zborowską wciela się w rolę studentki Sarah w przedstawieniu "Lekko nie będzie" reżyserowanym przez Tomasza Sapryka. Wśród obsady można znaleźć znanych aktorów, takich jak Jan Jankowski, Julia Rosnowska czy Milena Staszuk.

Katarzyna Grabowska - nagroda

W 2017 roku Katarzyna Grabowska otrzymała nagrodę im. Wiesława Nowickiego przyznawaną przez Towarzystwo Przyjaciół Łodzi wraz z Fundacją im. Wiesława Nowickiego. Nagroda ta jest wyróżnieniem i wyrazem wsparcia rozwoju młodych łódzkich talentów w dziedzinie sztuki, a w szczególności filmu i teatru.

 

 

Zobacz też: Paulina Gałązka, Elżbieta Romanowska, Piotr Zelt, Olga Bołądź, Michał Żebrowski, Olga Borys, Dorota Stalińska, Janusz Józefowicz, Katarzyna Grabowska, Jan Frycz, Jan Wieteska, Marta Bryła, Andrzej Niemirski, Marta Burdynowicz, Gabriela Muskała, Jakub Przebindowski, Natalia Piotrowska-Paciorek, Rafał Królikowski, Agnieszka Matysiak, Paweł Okraska,

Wydarzenia

Katarzyna Grabowska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Katarzyna Grabowska?

Miejscowości, w których Katarzyna Grabowska wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Olsztyn.

Kiedy zadebiutowała Katarzyna Grabowska?
Katarzyna Grabowska swój debiut aktorski zaliczyła w 2007 roku niewielką rolą w jednym z odcinków serialu Pitbull. W kolejnych latach gościła w epizodycznych rolach wielu serialowych produkcji, takich jak Pierwsza Miłość czy Komisarz Alex. Większą popularność zdobyła w 2016 roku, wcielając się w postać Olgi Góreckiej w serialu "M jak Miłość".
Jaka jest najgłośniejsza rola Katarzyny Grabowskiej?
Widzowie pokochali Katarzynę Grabowską za jej rolę Joanny Popiel w serialu "Zakochani po uszy".
Jak się nazywa najnowsza produkcja z udziałem Katarzyny Grabowskiej?
Najgłośniejsza rola Katarzyny Grabowskiej jest zarazem ostatnią produkcją, w jakiej można było ją zobaczyć. Serial "Zakochani po uszy" premierę najnowszych odcinków miał w 2021 roku. Katarzyna Grabowska występuje również w spektaklu "Lekko nie będzie" na deskach Teatru Kamienica.
Ile wzrostu na Katarzyna Grabowska?
Aktorka Katarzyna Grabowska jest osobą średniego wzrostu. Mierzy 165 cm wysokości.
Czy Katarzyna Grabowska ma dzieci?
Jesienią 2021 roku w wieku 30 lat Katarzyna Grabowska urodziła pierwsze dziecko. Swojej córce dała na imię Jagoda.
Jakie nagrody otrzymała Katarzyna Grabowska?
Katarzyna Grabowska została w 2017 roku wyróżniona nagrodą im. Wiesława Nowickiego przyznaną przez Towarzystwo Przyjaciół Łodzi wraz z Fundacją im. Wiesława Nowickiego.
Czy Katarzyna Grabowska jest obecna w mediach społecznościowych?
Tak, Katarzyna Grabowska prowadzi popularne konto na Instagramie (@kasiagrabowska), które obserwuje ok. 130 tysięcy osób. Aktorka dzieli się swoimi przemyśleniami oraz kadrami z prywatnego życia, na których często goszczą mąż i mała córeczka.

Fani lubią też

Zobacz też