Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Anna Terpiłowska

Anna Terpiłowska

Anna TerpiłowskaOpisWydarzeniaAnna Terpiłowska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Anna Terpiłowska to urodzona 28 grudnia 1987 roku w Sztokholmie polska aktorka, która występuje w filmach, serialach i teatrze. W swojej karierze aktorskiej występowała również w rolach dubbingowych. Jest znana z takich seriali jak "Papiery na szczęście", czy "Na dobre i na złe". 

Anna Terpiłowska: pochodzenie i wykształcenie

Anna Terpiłowska urodziła się 28 grudnia 1987 roku w stolicy i największym mieście Szwecji, Sztokholmie. Aktorka jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Ukończyła ją w 2011 roku. 

Anna Terpiłowska: kino i telewizja

W kinie i telewizji Anna Terpiłowska występuje od kilkunastu lat. W 2010 roku pojawiła się w filmie "Mała matura 1947". Rok później zagrała bibliotekarkę w filmie "Zniknięcie". Następnie pojawiła się w "Piątym Stadionie". W 2013 roku zagrała studentkę Anitę Rozwadowską w serialu "Lekarze" oraz Olę w komedii "Ambassada".

W 2015 aktorka wystąpiła jako nauczycielka w "Obcym niebie". W latach 2015 i 2018 pojawiła się w serialu "O mnie się nie martw" jako mecenas Magdalena Gadomska. W 2015 roku zagrała także w "Dniu w Warszawie" jako Ela oraz "Na Wspólnej" jako Lena Sosnowska.

W 2016 roku zagrała rolę Marty Budzyńskiej w serialu "Wmiksowani.pl" oraz Julię w "Komisji morderstw". W 2017 pojawiła się w filmie "Gotowi na wszystko. Exterminator" jako Kaśka. Rok później aktorka zagrała rolę Tamary w serialu "Na dobre i na złe". Pojawiła się także jako Lea Sokołowska w serialu "Komisarz Alex". W 2019 roku wystąpiła w "Koronie królów" jako Estera oraz filmie "Za marzenia" jako reżyserka paradokumentu. W 2020 roku aktorka pojawiła się jako Monika w serialu "Przyjaciółki", a rok później w "Papierach na szczęście" zaczęła grać rolę Agaty.

Anna Terpiłowska: dubbing

Aktorka znana jest również z ról dubbingowych. Podkładała swój głos m.in. takim postaciom jak Alfida ("Królowa Śniegu 3: Ogień i lód"), Grace ("Mój przyjaciel smok"), Jane Porter ("Tarzan: Legenda"), Fay ("Potworna rodzinka"), Anna ("Ciekawski George: Królewska małpka"), Kelnerka ("Scooby-Doo i Batman: Odważniaki i straszaki") oraz Patty Fisco ("Timmy Fiasco: Błędy się zdarzają").

Anna Terpiłowska: teatr

Anna Terpiłowska poza telewizją i filmem pojawia się również w sztukach teatralnych. W latach 2012-2013 była związana z Teatrem im. Juliusza Słowackiego w Krakowie. W latach 2013-2015 pracowała jako aktorka w Teatrze Syrena w Warszawie, w którym ponownie zaczęła występować w roku 2019.

 

Wystąpiła w takich sztukach teatralnych jak: "Śluby" (jako Aniela/Anioł), "Damy i huzary" (jako panna Aniela), "Ziemia obiecana" (jako Anka), "Witkacy - Jedyne wyjście" (jako Suffretka Nunberg), "Peer Gynt" (jako Anitra, Dziewczyna kowala), "Hallo Szpicbródka" (jako Anita), "Skaza" (jako Anna Barton), "Kariera Nikodema Dyzmy" (jako Mańka), "Czarownice z Eastwick" (jako Marge), "Bem! Powrót Człowieka-Armaty" (jako Dr Krwawicz, Drakula, Hurysa, Warszawianka i Prostytutka), "Rodzina Addamsów" (jako Morticia), "Rock of Ages" (jako kelnerka), "Kapitan Żbik i żółty saturator" (jako Marzena), "Legendy warszawskie", a także "Bitwa o tron. Musicalowy talent show" (jako Stefan Batory).  

Anna Terpiłowska: ciekawostki

Aktorka użyczyła głosu Prisscili w grze "Wiedźmin 3". Lubi podróżować. Zwiedziła m.in. Włochy i Szwecję, w której spędziła pierwsze lata swojego życia. Lubi również morsować.

 

Zobacz też: Barbara Kurdej-Szatan, Grzegorz Damięcki, Zofia Zborowska, Bartosz Żukowski, Jakub Sasak, Andrzej Grabowski, Joanna Moro, Łukasz Nowicki, Maciej Radel, Aleksandra Szwed, Dawid Czupryński, Małgorzata Pieczyńska, Dorota Nowakowska, Barbara Wrzesińska, Damian Aleksander, Waleria Gorobets, Roman Gancarczyk, Anna Gzyra, Tomasz Steciuk, Mirosław Baka,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Anna Terpiłowska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Anna Terpiłowska?

Miejscowości, w których Anna Terpiłowska wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Kiedy urodziła się Anna Terpiłowska?
Anna Terpiłowska urodziła się 28 grudnia 1987 roku. Przyszła na świat w stolicy Szwecji - Sztokholmie.
Jaką szkołę ukończyła aktorka?
Anna Terpiłowska jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie.
Jakie są najbardziej znane role aktorki?
Anna Terpiłowska wystąpiła w takich produkcjach jak: ""Gotowi na wszystko. Exterminator", "Na dobre i na złe", "Przyjaciółki' oraz "Papiery na szczęście".
Jakie języki obce zna Anna Terpiłowska?
Aktorka poza językiem polskim dobrze posługuje się także szwedzkim i angielskim.
Czym poza aktorstwem interesuje się Anna Terpiłowska?
Poza aktorstwem Anna Terpiłowska jest znana także z występów na scenie jako wokalistka. W swojej karierze występowała również w musicalach.

Fani lubią też

Zobacz też