Na czasie

voucher-kinowy-heliosagnieszka-chylinskaopener-festivaldawid-podsiadlorzeszowskie-juwenaliato-krakow-tworzy-metamorfozy

SLASH

SLASH SzczegółyOpisWydarzeniaSLASH - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
58 lat
data urodzenia:
23.07.1965
miejsce urodzenia:
Stoke-on-Trent, Wielka Brytania
zespół/zespoły aktualne:
Guns N’ Roses
dyscyplina:
gitarzysta rockowy
social media:

Opis

Slash, a właściwie Saul Hudson urodzony w Hampstead, w Londynie brytyjsko - amerykański gitarzysta. Żywa legenda rocka, ikona sceny muzycznej i jeden z najwybitniejszych oraz najbardziej rozpoznawalnych rockowych gitarzystów wszech czasów. Jego utwory, styl gry na gitarze i występy w takich zespołach jak Guns N' Roses, Slash's Snakepit, Velvet Revolver, a także solowa działalność inspirowały i dostarczały rozrywki milionom ludzi na całym świecie. Ojciec Slasha jest Brytyjczykiem, matka natomiast Amerykanką z afrykańskimi korzeniami. Po rozwodzie rodziców zamieszkał z tatą, jednak z czasem przeniósł się do matki i jej rodziny, do Los Angeles. Swoją pierwszą gitarę otrzymał będą w szkole średniej, rozwijając swoje zdolności.

Swój przydomek "Slash" artysta otrzymał od przyjaciela rodziny i aktora Seymoura Cassela. Jak wspominał aktor - Zawsze się gdzieś śpieszył, przeskakując od jednej rzeczy do drugiej. W Mieście Aniołów poznał m.in Stevena Adlera, Duffa McKagana oraz Axla Rose'a i Izzy'ego Stradlina. To właśnie z ostatnią dwójką Slash podpisał swój pierwszy kontrakt płytowy jako Guns'N'Roses. Po tym wydarzeniu kariera artysty nabrała tempa, a wizerunek Slasha stał się rozpoznawalny na całym świecie.

Slash Guns N Roses

Magazyn "Time" umieścił go na pozycji #2 na swojej liście 10 Najlepszych Gitarzystów Gitary Elektrycznej Wszech Czasów, a jego riff do utworu "Sweet Child o'Mine" uplasował się na pierwszej pozycji w kategorii 100 Najlepszych Riffów wg magazynu "Total Guitar", natomiast Gibson dwie ze swoich gitar sygnował jego imieniem. W 2007 r. gwiazda Slasha została umieszczona tuż obok gwiazd Jimmy'ego Page'a i Jimi Hendrixa na Hollywood Walk of Fame. Z samym tylko Guns N' Roses Slash sprzedał ponad 100 mln płyt na całym świecie. Artysta brał także udział w projektach takim muzyków jak np. Michael Jackson, Ray Charles czy Stevie Wonder.

SLASH koncerty

W 2010 roku Slash zadebiutował solowym albumem zatytułowanym "Slash". Na tym krążku pojawiło się grono znakomitych gości, wśród których m.in. znaleźli się: Myles Kennedy z Alter Bridge, Chris Cornell, Fergie, Dave Grohl, Lemmy Kilmister, Duff McKagan, Ozzy Osbourne i Iggy Pop. Za produkcję albumu odpowiedzialny był Eric Valentine, a jako część zespołu Slasha udział w sesji wzięli: basista Chris Chaney (Jane's Addiction) oraz perkusista Josh Freese (A Perfect Circle, Nine Inch Nails). Płyta odniosła niesamowity sukces i wkrótce po premierze Slash wraz z Mylesem Kennedym wyruszył na światową trasę koncertową, a towarzyszyli im jeszcze: gitarzysta Bobby Schneck, basista Todd Kerns oraz perkusista Brent Fitz.

W 2012 roku ukazał się drugi album artysty, "Apocalyptic Love", który znalazł się na czwartej pozycji listy Billboardu i tym samym był najwyżej notowanym rockowym krążkiem w tym zestawieniu. W ramach promocji tego albumu artysta po raz pierwszy wystąpił w Polsce w wypełnionym do granic możliwości katowickim Spodku, (13 luty, 2013 r.). Z tego albumu pochodzą także takie przeboje jak "You're A Lie" "Standing In The Sun". W kolejnym roku Slash zadebiutował w świecie filmu, artysta został koproducentem oraz współautorem ścieżki dźwiękowej horroru "Nothing Left To Fear", który wyprodukowany został przez jego firmę producencką SLASHfiction.

We wrześniu 2014 roku ukazał się kolejny albumu Slasha - "World On Fire", a w ramach promocji tej płyty artysta dał w Polsce dwa fenomenalne koncerty (TAURON Arena Kraków, 2014 r.; Atlas Arena, Łódź, 2015 r.). Płyta nagrana została w sprawdzonym w boju towarzystwie, Slasha tradycyjnie już wspomagali: Myles Kennedy, Todd Kerns i Brent Fitz. Nad produkcją albumu czuwał Michael "Elvis" Baskette (m.in. Alter Bridge, Incubus). Na albumie znalazło się 16 kompozycji, które udowodniły, że artysta znajduje się w swojej życiowej formie. W tym samym roku Slash wraz z zespołem nagrał "LIVE AT THE ROXY 9/25/14", zapis tego niezwykłego koncertu wydany został na DVD, Blu - Rayu, 3 LP oraz 2 CD. Artysta zaangażował się także w produkcję kolejnego horroru, "The Hell Within". W 2016 roku Slash wyruszył w trasę koncertową „Not in This LifetimeTour” ze swoim macierzystym zespołem, Guns N' Roses, która zakończyła się 29 listopada 2018 roku w Johannesburgu w Południowej Afryce.

SLASH w Polsce

"Living The Dream" to najnowszy krążek Slasha i spółki, który ukazał się już 21 września 2018 roku (płyta w różnych formatach dostępna jest na stronie www.slashonline.com). Produkcję płyty artysta powierzył sprawdzonemu przy okazji albumu "World On Fire" fachowcowi, Michaelowi "Elvisowi" Baskette, a barwną okładkę płyty stworzył wybitny artysta Ron English. Na płycie debiutuje także gitarzysta rytmiczny, który przez ostatnie kilka lat towarzyszył Konspiratorom w trasie, Frank Sidoris. Na albumie znajduje się 12 numerów, firmowanych elektryzującymi i dynamicznymi riffami oraz lirycznymi solówkami, które są już znakiem firmowym Slasha. "W stosunku do 'World on Fire' na pewno dokonał się tutaj pewien naturalny postęp" - tak o nowej płycie mówi sam Slash - "Myślę, że ta płyta jest trochę bardziej urozmaicona, niektóre pomysły są po prostu nieprzewidywalne. Jednocześnie album ten ma też wyraźniejszą strukturę, utwory są krótsze i szybciej przechodzimy tutaj do istoty rzeczy niż ostatnim razem".

Wydarzenia

SLASH - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi SLASH ?

Miejscowości, w których SLASH wystąpi w najbliższym czasie: Katowice.

Fani lubią też

Zobacz też