Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaprojekt-warszawaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo
Home Artysta Paradise Lost

Paradise Lost

Paradise LostOpisWydarzeniaParadise Lost - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Grupa  na muzycznej scenie istnieje już od 1988 roku i praktycznie przez cały ten okres działała w stałym składzie (Nick Holmes - voc, Greg Mackintosh -g, Aaron Aedy -g, Steve Edmondson -b), jedyne zmiany w line - upie zespołu dotyczyły stanowiska perkusisty (obecnie Waltteri Väyrynen).

W czerwcu 2015 roku ukazał się ostatni, czternasty już w dorobku studyjny album grupy, "The Plague Within", płyta wyjątkowa poczynając od okładki, autorstwa polskiego znakomitego artysty, Zbigniewa M. Bielaka, po zawartość muzyczną. Na albumie, który spotkał się z rewelacyjnym przyjęciem fanów i mediów, zespół śmiało sięga do swoich korzeni, a Holmes udowadnia, że mimo długiej przerwy nie zapomniał, jak się growluje. 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Paradise Lost - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Paradise Lost?

Miejscowości, w których Paradise Lost wystąpi w najbliższym czasie: Gdańsk.

Kiedy powstał zespół Paradise Lost?
Zespół Paradise lost powstał w 1998 roku w Halifax w Anglii. Jest zaliczany do pionierów death doom metalu, tworząc muzykę właśnie w tym gatunku.
Kto jest założycielem zespołu Paradise Lost?
Założycielami zespołu są Nick Holmes, Greg Mackintosh, Steven Edmondson, Aaron Aedy oraz Matt Archer.
Jaki był pierwszy album, wydany przez zespół Paradise Lost?
Pierwszym, debiutanckim albumem, wydanym przez grupę Paradise Lost był "Lost Paradise". Swoją premierę miał miejsce w 1990 roku pod szyldem wytwórni Peacville Records.
Który z albumów był przełomowy w karierze Paradise Lost?
Za przełomowy moment zespołu Paradise Lost uznaje się moment, w którym został wydany ich drugi album pod tytułem "Gothic" Został on uznany za kanon gatunku, który nazwano gothic metal.
Jakie nagrody otrzymał zespół Paradise Lost za swoją działalność muzyczną?
Zespół Paradise Lost w 2013 roku został odznaczony nagrodą Metal Hammer Golden Gods Awards (jest to nagroda muzyczna przyznawana przez brytyjskie czasopismo Metal Hammer) w kategorii "Inspiratnion Award".

Fani lubią też

Zobacz też