Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Piotr Cyrwus

Piotr Cyrwus

Piotr CyrwusOpisWydarzeniaPiotr Cyrwus - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Piotr Cyrwus to urodzony w 1961 roku w Nowym Targu polski aktor filmowy i teatralny, prezenter telewizyjny. W 1990 roku został nagrodzony za wykonanie monodramu Zapiski oficera Armii Czerwonej na podstawie książki S. Piaseckiego na Ogólnopolskim Festiwalu Teatru Jednego Aktora w Toruniu.

Piotr Cyrwus w telewizji i teatrze

Piotra Cyrwusa można było zobaczyć na antenie TV Wisła, gdzie był prowadzącym teleturniej Oczko. Szerszej publiczności dał się poznać dzięki roli Ryszarda Lubicza w serialu TVP 1 Klan. W tą rolę wcielała się od 1997 do 2012 roku, dzięki niej zdobył dużą popularność.

 

Aktor występował również w wielu produkcjach filmowych takich jak między innymi Pan Tadeusz z 1999 roku, Sala samobójców. Hejter czy W lesie dziś nie zaśnie nikt.

 

Piotr Cyrwus udziela się również w sprawach dotyczących zwierząt. W 2012 roku wystąpił w kampanii na rzecz Fundacji Przytul Psa. W 2016 roku współtworzył charytatywne kampanie reklamowe Mafia dla psa i Więzienna micha, które zachęcały do wsparcia fundacji zajmujących się dokarmianiem i opieką nad bezpańskimi psami i kotami.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, CC-BY-SA 2.0

Wydarzenia

Piotr Cyrwus - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Piotr Cyrwus?

Miejscowości, w których Piotr Cyrwus wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Tczew, Kraków, Poznań, Bolesławiec, Gdańsk, Płock, Wrocław.

Fani lubią też

Zobacz też