Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalrzeszowskie-juwenaliajuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskasun-festival
Home Artysta Jeremi Przybora

Jeremi Przybora

Jeremi PrzyboraOpisWydarzeniaJeremi Przybora - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Jeremi Przybora (1915 - 2004) to polski poeta, pisarz oraz satyryk, aktor. Razem z Jerzym Wasowskim współtworzył kultowy Kabaret Starszych Panów i Kabaret Jeszcze Starszych Panów.

O Jeremim Przyborze

Jeremi Przybora oprócz prozy był autorem opowiadań, które były kolejnymi częściami jego wspomnień. Jego mistrzami byli między innymi Tadeusz Boy-Żeleński, Konstanty Ildefons Gałczyński i Stanisław Lem.

 

Jeremi Przybora pochodził z rodziny szlacheckiej. Edukacje odbywał w ewangelickim Gimnazjum im. Mikołaja Reja w Warszawie, później studiował w Szkole Głównej Handlowej oraz na Uniwersytecie Warszawskim.

 

Jeremi Przybora udzielał się również w Polskim Radiu oraz w Rozgłośni Pomorskiej Polskiego Radia w Bydgoszczy, gdzie współtworzył cykl audycji satyrycznych „Pokrzywy nad Brdą”. Gdy ponownie wrócił do stolicy pracował w redakcji rozrywki, gdzie stworzył Radiowy Teatrzyk „Eterek”. Lektor Polskiej Kroniki Filmowej, autor tekstów piosenek, książek, pisał libretta teatralnych spektakli. Jego piosenki zdobyły serca całej Polski.

Koncerty Jeremiego Przybory

Jeremi Przybora do dzisiaj jest inspiracją dla wielu twórców. Artyści również starają się, aby jego wyjątkowa twórczość była ciągle żywa. Koncert Jeremiego Przybory zaprezentowany przez zdolnych artystów jest okazją do przypomnienia sobie kultowych piosenek jego autorstwa. Jednym z nich jest koncert Osiecka, Młynarski, Przybora, podczas którego uczestniczy przenoszą się do świata wybitnych polskich twórców piosenek, którą są zabawne i błyskotliwe.

Wydarzenia

Jeremi Przybora - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Jeremi Przybora?

Miejscowości, w których Jeremi Przybora wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Fani lubią też

Zobacz też