Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival

Jan Wieteska

Jan WieteskaOpisWydarzeniaJan Wieteska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Jan Wieteska to polski aktor młodego pokolenia, który mimo krótkiej kariery, już ma na swoim koncie role w najbardziej rozpoznawalnych produkcjach. Popularność zdobył dzięki roli w "Sexify". Po emisji serialu rozpisały się o nim media, nazywając go polskim Timothée Chalamet, a na ulicy zaczepiają go przechodnie. Od sezonu 2022/23 w zespole Teatru Ateneum im. Stefana Jaracza w Warszawie.    

Historia Jan Wieteski

Jan Wieteska jest jednym z tych aktorów, który na długo przed dorosłością wiedział, że chce obrać artystyczną ścieżkę kariery. Już jako licealista chodził na spektakle dyplomowe studentów Akademii Teatralnej w Warszawie. Po napisaniu matury sam został przyjęty w jej szeregi. Ogromny sukces odniósł jeszcze przed otrzymaniem dyplomu ukończenia studiów. Już do tej pory wziął udział w wielu znanych produkcjach. Szersza publiczność usłyszała o nim w momencie, kiedy światło dzienne ujrzał serial "Sexify". Aktor wcielił się w nim w rolę pracownika sex-shopu. Opinię publiczną uderzyło nie tylko wykonanie postaci przez Jana Wieteskę, ale także jego nietuzinkowa uroda. W wywiadach przyznaje, że od czasu do czasu jest zaczepiany na ulicy.

 

Jan Wieteska zaczyna się także pojawiać na deskach teatrów. Wystąpił już w sztuce "Szklarnia" w Teatrze Collegium Nobilium jako Krzak Róży. Ma również na swoim koncie rolę syna w spektaklu "To wiem na pewno", który jest wystawiany w Teatrze Ateneum. W drugim ze wspomnianych teatrów pracuje na co dzień obok takich aktorów jak Agata Kulesza, Przemysław Bluszcz czy Paulina Gałązka.

 

Poza projektami aktorskim Jan Wieteska prowadzi także konto na Instagramie, które jest dla niego formą promocji oraz komunikacji z fanami. Śledzi go tam kilkadziesiąt tysięcy osób. Aktor wykorzystuje je nie tylko do wzrostu zainteresowania swoją osobą, ale także zarabiania. Przykładowo podjął współpracę z marką eobuwie, Reserved oraz Pumą.

 

Nie da się ukryć, że pomimo młodego wieku kariera Jana Wieteski rozwija się bardzo szybko. Niewielu aktorów na tym etapie życia pozostaje zauważonych. Pomimo tego artystę cechuje duża powściągliwość. Sam o sobie mówi, że jest spokojny i dużo się stresuje. Jednocześnie cieszy się, że już teraz tyle osób docenia jego pracę, ponieważ włożył w nią dużo wysiłku. Podkreśla w wywiadzie dla Glamour, że jednak wciąż jeszcze dużo do zrobienia przed nim, ponieważ ma wiele celów i marzeń. Myśląc o przyszłości, bardzo się jednak cieszy i z otwartością czeka na to, co przyniesie.

Najpopularniejsze filmy i seriale Jana Wieteski

Jan Wieteska wystąpił m.in. w:

 • filmach:
  • "Zadra", gdzie zagrał rolę klienta kawiarni,
 • serialach:
  • "Sexify", gdzie zagrał rolę Adama — pracownika sex-shopu,
  • "Planeta Singli. Osiem historii", gdzie zagrał rolę Lennoxa,
  • "Barwy szczęścia", gdzie zagrał rolę Dawida,
  • "O mnie się nie martw", gdzie zagrał rolę Tymona,
  • "Oko za oko", gdzie zagrał rolę ucznia Antoniego,
  • "Ojciec Mateusz", gdzie zagrał rolę Fabiana Wieczorka,
  • "Na Wspólnej", gdzie zagrał rolę Leszka Grajewskiego.

Z kim współpracuje Jan Wieteska?

Na planie filmowym i deskach teatralnych Jan Wieteska współpracował m.in. z:

 • Antonim Sztabą, Jakubem Gierszałem, Magdaleną Wieczorek, Sebastianem Delą, Walerią Gorobets (w ramach filmu "Zadra"),
 • Izabelą Kuną, Bartłomiejem Topą, Piotrem Witkowskim, Rafałem Królikowskim, Hanną Konarowską, Filipem Pławiakiem (w ramach serialu "Planeta Singli. Osiem historii"),
 • Aleksandrą Skrabą. Piotrem Packiem, Kamilem Wodką, Małgorzatą Foremniak, Sandrą Drzymalską, Marią Sobocińską (w ramach serialu "Sexify"),
 • Agatą Kuleszą, Przemysławem Bluszczem, Pauliną Gałązką (w ramach pracy w Teatrze Ateneum).

Zdjęcie dzięki uprzejmości Teatru Ateneum.

 

Zobacz też: Weronika Książkiewicz, Michał Koterski, Adriana Kalska, Wojciech Zieliński, Marzena Rogalska, Dominika Gwit, Radosław Pazura, Barbara Kurdej-Szatan, Tadeusz Borowski, Aneta Zając, Wojciech Solarz, Agnieszka Przekupień, Marek Włodarczyk, Katarzyna Maciąg, Maciej Pawlak, Halina Bednarz, Krystian Pesta, Anna Mrozowska, Joanna Kołaczkowska, Stanisław Brudny,

 

Wydarzenia

Jan Wieteska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Jan Wieteska?

Miejscowości, w których Jan Wieteska wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Gdańsk.

Kiedy urodził się Jan Wieteska?
Jan Wieteska urodził się 13 listopada 1999 roku.
Skąd pochodzi Jan Wieteska?
Jan Wieteska pochodzi z Warszawy.
Ile wzrostu ma Jan Wieteska?
Jan Wieteska ma 183 cm wzrostu.
Kiedy rozpoczęła się kariera Jana Wieteski?
Kariera Jana Wieteski rozpoczęła się w 2017 roku.
Jak nazywał się pierwszy występ przed kamerą Jana Wieteski?
Po raz pierwszy Jan Wieteska zagrał w serialu, który nazywał się "Na Wspólnej". Aktor stworzył w nim rolę Leszka Grajewskiego.

Fani lubią też

shared.seo-section-link.seeAlso