Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Marek Kaliszuk

Marek Kaliszuk

Marek KaliszukOpisWydarzeniaMarek Kaliszuk - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Marek Kaliszuk to urodzony 15 stycznia 1980 roku w Olsztynie polski aktor znany z ról filmowych, teatralnych i musicalowych. Jest również piosenkarzem, który ma na swoim koncie kilka singli. Marek Kaliszuk jest znany z takich seriali jak "M jak miłość" oraz "Pierwsza miłość", a także filmów "Serce nie sługa", a także "Miłość jest wszystkim". Wystąpił także w musicalach.

Marek Kaliszuk: pochodzenie i wykształcenie

Marek Kaliszuk jest synem Moniki i Romualda. Jako dziecko uczył się gry na fortepianie. Występował również w Reprezentacyjnym Zespole Pieśni i Tańca "Warmia" z Olsztyna. Jest absolwentem Państwowego Policealnego Studium Wokalno-Aktorskiego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Ukończył również Wydział Wokalno-Aktorski Gdańskiej Akademii Muzycznej.

Marek Kaliszuk: kino i telewizja

Marek Kaliszuk od lat występuje w kinie i telewizji. Już w 2000 roku pojawił się w epizodycznej roli w serialu "Lokatorzy". Od 2005 do 2008 roku grał rolę Bogdana w serialu "M jak miłość". W 2006 roku aktor wystąpił w serialach "Egzamin z życia" oraz "Niania". Rok później pojawił się w kilku odcinkach serialu "Sąsiedzi". W 2009 roku wystąpił w "Klanie" jako prywatny detektyw. Następnie grał w filmie "Milczenie jest złotem" (jako Grześ), serialu "Pierwsza miłość" (jako Robert Szymczak), "Na dobre i na złe" (jako Mark Komperda), "Hotel 52" (jako Adrian), "Ojciec Mateusz" (jako Bartek), "2XL" (jako Jurek Kojder), "To nie koniec świata" (policjant Jacek Kotek), "Dwoje we troje" (jako Michał), "Bodo" (jako Szwarc), "Serce nie sługa" (jako drag queen), "Na sygnale" (aktor Krzysztof), "Miłość jest wszystkim" (jako Marek), "Stulecie Winnych" (jako wokalista), "O mnie się nie martw" (jako Przemek Wesołowski), "Komisarz Mama" (jako Mateusz Błoch) oraz "Gorzko, gorzko!" (jako wiceprezes). 

Marek Kaliszuk: teatr

Marek Kaliszuk od ponad 20 lat występuje również w teatrze. Jest związany z Teatrami Muzycznymi w Gliwicach oraz Gdyni. W 2001 roku pojawił się w musicalu "Hair". Kolejno występował w spektaklach i musicalach: "Jesus Christ Superstar" (jako Simon Zealotes), "Sen nocy letniej" (jako Demetriusz), "Evita", "Footloose. Wrzuć luz!" (jako Ren McCormack), "Wichrowe Wzgórza" (jako Edgar), "Pinokio" (jako Pinokio i Kruk), "Klatka wariatek" (jako Chantal oraz Phedra), "Drakula" (jako Steven), "Na szkle malowane" (jako Zbójnik Przemyślny), "Chicago" (jako porucznik Harrison), "Koleżanki" (jako Bernard), "42nd Street" (jako Billy Lawlor), "Fame" (jako Nick Piazza), "Francesco" (jako Angelo Tankred), "Skrzypek na dachu" (jako Fiedek), "Piękna i Bestia" (jako Pan Świecznik), "Lalka" (jako Subiekt Lisiecki), "Spamalot, czyli Monty Python i Święty Graal" (jako Herbert), "Grease" (jako Danny Zuko), "Shrek" (jako Świnka), "Przebudzenie Wiosny" (jako Moritz Stiefel), "Przygody Sindbada Żeglarza" (jako Sindbad), "Piaskownica", "Dajcie mi tenora" (jako Maks) oraz "Wieczór panieński plus" (jako Krystian).

Marek Kaliszuk: ciekawostki

Aktor wystąpił w programach "Taniec z gwiazdami" i "Twoja twarz brzmi znajomo". W "Tańcu z gwiazdami" razem z tancerką Niną Tyrką zajął 7 miejsce. Zdecydowanie lepiej poszło mu w programie "Twoja twarz brzmi znajomo", w którym zwyciężył w 2. edycji. Kolejną pasją Marka Kaliszuka obok aktorstwa jest śpiewanie. Ma na swoim koncie kilka singli o tytułach: "I Won't Stop", "Naprzeciw", "Bez Ciebie nie ma mnie", "Aua" oraz "This moment". Pojawił się także w teledysku do piosenki "Wszystkiego na raz" Libera oraz Natalii Szroeder. W 2013 roku wziął udział w kampanii społecznej Klubu Gaja o nazwie "Jeszcze żywy karp".

 

Zobacz też: Joanna Moro, Paulina Holtz, Marieta Żukowska, Piotr Grabowski, Mikołaj Roznerski, Emilia Komarnicka-Klynstra, Bartłomiej Topa, Łukasz Nowicki, Andrzej Grabowski, Aneta Zając, Natalia Krakowiak, Wojciech Malajkat, Monika Mariotti, Jakub Pruski, Karolina Gorczyca, Olga Paszkowska, Marta Bryła, Agnieszka Matysiak, Lesław Żurek, Michał Piela,

 

Wydarzenia

Marek Kaliszuk - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Marek Kaliszuk?
Kiedy urodził się Marek Kaliszuk?
Marek Kaliszuk urodził się 15 stycznia 1980 roku w Olsztynie.
Jaką szkołę ukończył aktor?
Marek Kaliszuk ukończył Państwowe Policealne Studium Wokalno-Aktorskie im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Jest także absolwentem Wydziału Wokalno-Aktorskiego Gdańskiej Akademii Muzycznej.
Jakie są najbardziej znane role aktora?
Aktor jest znany z takich seriali jak "M jak miłość" oraz "Pierwsza miłość". Pojawił się w wielu rolach musicalowych m.in. w "Hair", "Evicie" oraz "Footloose-wrzuć luz".
Jakiego programu aktor był jurorem?
Marek Kaliszuk pojawił się jako juror w 2. edycji programu "Śpiewajmy razem. All Together Now".
Z czego jest znany Marek Kaliszuk poza aktorstwem?
Pasją aktora jest śpiewanie. Ma na swoim koncie występy w wielu musicalach, a także kilka singli. Od 2015 występuje również jako solista w programie "Jaka to melodia?".

Fani lubią też

Zobacz też