Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Pola Gonciarz

Pola Gonciarz

Pola GonciarzOpisWydarzeniaPola Gonciarz - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Pola Gonciarz to aktorka młodego pokolenia, która swą karierę rozpoczynała w warszawskiej szkole baletowej. Od kilku lat można ją zobaczyć w roli Blanki Consalidy w serialu "Na dobre i na złe". Ponadto wystąpiła w produkcjach takich jak "Wesele 2", "Komisarz Mama", "Asymetria" oraz "Gwiazdeczka".

Początek kariery

Aktorka urodziła się w 1998 roku w Warszawie i już od dziecka była związana z tańcem i śpiewem. Co więcej, jako 3-latka wystąpiła w serialu "Na dobre i na złe", gdzie dwukrotnie zagrała dziecko. Nikogo więc nie zdziwiło, że Pola Gonciarz wybrała się do Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. I to właśnie tam po raz pierwszy zetknęła się z aktorstwem. Jeszcze jako uczennica regularnie brała udział w spektaklach baletowych. W dodatku nie byle gdzie, bo na deskach Opery Narodowej oraz Teatru Wielkiego w Warszawie. W 2017 roku pojawiła się m.in. w przedstawieniu baletowym "Śnieżka jako Zła królowa".

Kariera telewizyjna i studia aktorskie

W 2014 roku Pola Gonciarz powróciła na ekrany telewizorów – ponownie za sprawą serialu "Na dobre i na złe". Z kolei w 2017 roku poza baletem aktorka udzielała się także m.in. w konkursie "Młody Tancerz Roku", w którym zdobyła nagrodę publiczności. Kiedy więc Pola Gonciarz w 2018 roku dostała się na studia w Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, miała już na swoim koncie kilka sukcesów. Na uczelni  aktorka wybrała specjalizację wokalno-aktorską.

Dalsze sukcesy

Los sprzyjał Poli Gonciarz – w kolejnych latach aktorka zaczęła występować na scenie "Och- Teatru". Pola wystąpiła m.in. w roli Iskry w przedstawieniu muzycznym "Huśtawka", którego premiera odbyła się w 2019 roku. Aktorka pojawiła się również na scenie Teatru Collegium Nobilium, gdzie zagrała Lolę w spektaklu dyplomowym "Bliżej chmur. Zaraz spadam", którego premiera odbyła się w 2022 roku. Ponadto w tym samym roku wystąpiła również gościnnie w serialu "Komisarz mama" oraz "Komisarz Alex".

Nagrody i wyróżnienia

Pola Gonciarz jest utalentowana nie tylko tanecznie czy aktorsko, ale i muzycznie. Swoje wokalne umiejętności aktorka zaprezentowała w  2019 roku, kiedy wzięła udział w 56. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Za występ Pola otrzymała nagrodę Dziennikarzy i Fotoreporterów. Na tym jednak jeszcze nie koniec jej sukcesów. W 2021 roku aktorka wzięła udział w Festiwalu Twórczości Niezapomnianych Artystów Polskich "Pejzaż bez Ciebie” w Toruniu, a w 2022 roku wystąpiła na 40. Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi. To właśnie tam otrzymała Wyróżnienie zbiorowe dla zespołu aktorskiego za spektakl "Bliżej Chmur. Zaraz spadam", którą wyreżyserowała Ewa Konstancja Bułhak.

 

Zobacz też: Krzysztof Ibisz, Kazimierz Mazur, Kaja Paschalska, Janusz Józefowicz, Agnieszka Kaczorowska-Pela, Andrzej Grabowski, Tomasz Dedek, Marian Opania, Anita Sokołowska, Anna Czartoryska, Tomasz Steciuk, Krzysztof Zarzecki, Ewa Złotowska, Edyta Jungowska, Jarosław Boberek, Anna Sroka-Hryń, Monika Mazur, Kamil Wodka, Marcin Perchuć, Wojciech Brzeziński,

 

Wydarzenia

Pola Gonciarz - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Pola Gonciarz?

Miejscowości, w których Pola Gonciarz wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa.

Gdzie i kiedy urodziła się Pola Gonciarz?
Pola Gonciarz pochodzi z Warszawy, gdzie urodziła się w 1998 roku, a następnie wychowała i studiowała.
Pierwsza rola ekranowa Poli Gonciarz?
Po raz pierwszy Pola pojawiła się w telewizji w jednym z odcinków serialu "Na dobre i na złe". Od 2014 roku aktorka gra Blankę, córkę Wiktorii. Mało kto wie jednak o tym, że po raz pierwszy w tym serialu aktorka wystąpiła już w 2001 roku. W jednym z odcinków zagrała w nim małą dziewczynkę.
Gdzie uczyła się Pola Gonciarz?
Aktorka uczęszczała do Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Romana Turczynowicza w Warszawie. Natomiast od 2018 roku Pola Gonciarz jest studentką Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Pola wybrała specjalizację Aktorstwo i Wokalistyka.
W jakim serialu zagrała Pola Gonciarz?
Poza emitowanym na TVP2 serialu "Na dobre i złe", w którym aktorka gra od 2014 roku, Pola wystąpiła m.in. w "Komisarz mama" (2022) oraz "Komisarz Alex" (2022).
W jakich filmach zagrała Pola Gonciarz?
Na wielkim ekranie aktorkę można oglądać m.in. w "Asymetria" (2020), Gwiazdeczka" (2020) oraz "Wesele" (2021) w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego.

Fani lubią też

Zobacz też