Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadlofame-mma
Home Artysta Pull The Wire

Pull The Wire

Pull The WireOpisWydarzeniaPull The Wire - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Zespół Pull The Wire rozpoczął działalność w 2006 roku. Z początku tio, a później, po zmianach składu, pięcioosobowa załoga przyjaciół z Żyrardowa robi to, co lubi najbardziej – tworzy muzykę i gra koncerty. Porusza się w stylistyce punk rocka, czerpiąc inspiracje z Kalifornii, Wysp Brytyjskich oraz kapel z polskiego podwórka. Grupa gra mocno, dynamicznie i melodyjnie, bo to najlepiej sprawdza się na występach na żywo. 

Pull The Wire - informacje o zespole

Od samego początku zespół starał się dotrzeć ze swoją twórczością do jak największej liczby słuchaczy. Brał udział w festiwalach i przeglądach zespołów – odnotował kilka sukcesów, między innymi 3. miejsce na warszawskim festiwalu Dobra Strona Rocka oraz wyróżnienie dla najlepszego perkusisty festiwalu Rock On Powstanie 44.

 

Demo zarejestrowane w 2011 roku otworzyło grupie drogę na scenę Pokojowej Wioski Hare Kryszny. Innym sukcesem sukcesem było zajęcie 3. miejsca na IV edycji festiwalu Śliwka Fest, który odbył się 16 sierpnia 2014 roku. Ponadto jury pod przewodnictwem Tomasza "Titusa" Pukackiego, uhonorowało formację nagrodą dodatkową ufundowaną przez Jamm Art. i HPG Promotion Group w postaci mini trasy koncertowej.

 

 

Coraz częściej pojawiało się pytanie: kiedy płyta? Odpowiedź na to pytanie była prosta: jak najszybciej! Premiera albumu "W Polsce jest ogień" odbyła się 12 września 2014.

 

W kwietniu 2015 roku wraz z 23 innymi grupa została zaproszona do zagrania koncertów Eliminacyjnych do Przystanku Woodstock.

 

Po obejrzeniu naszego koncertu w warszawskiej Fabryce Trzciny a następnie we wrocławskim Starym Klasztorze, jury zdecydowało, że zagramy na Dużej Scenie Przystanku Woodstock 2015. Woodstockowy koncert musiał przypaść do gustu publiczności, gdyż Pull The Wire do samego końca znajdował się w czołówce konkursu o Złotego Bączka, gdzie publiczność wybiera najlepszy koncert minionego festiwalu. Ostatecznie przegrał niewielką liczbą głosów z zespołem Decapitated.

 

Mimo iż Złoty Bączek nie trafił w ich ręce, to Woodstock 2016 nie odbył się bez udziału grupy - ich koncert był finałem wszystkich występów w Pokojowej Wiosce Kryszny (Scena Viva Kultura).

 

Po tym występie zespół przeżył poważną reorganizację. Rozstał się z Łysym (perkusja), pożegnał ich Wookie (wokal). W ich miejsce pojawił się nowy garowy, Marek, oraz Pyza, który stanął za mikrofonem. Debiut sceniczny nowych członków zespołu odbył się podczas czwartej edycji Czad Festiwalu. Zespół skupił się na koncertach klubowych, występując między innymi z Acid Drinkers i, jako jedyny młody zespół, pojawił się na XXX-leciu Sexbomby na koncercie w warszawskiej Stodole.

 

Późna wiosna i lato 2017. roku to liczne występy plenerowe – juwenalia, kolejny wyjazd na Woodstock Ukraine – ale także intensywna praca przy nagraniach nowego albumu, zatytułowanego "Negatyw". Premiera płyty miała miejsce 30 września 2017. roku w warszawskim klubie Chwila. "Negatyw" to 12 utworów, gdzie numery o charakterze poważnym i agresywnym przenikają się z kawałkami przepełnionymi humorem i wesołymi, chwytliwymi melodiami. Wydawnictwo promował singiel "Życie w trasie", do którego nakręcono teledysk obrazujący przygody, jakie zespół przeżywa podczas wyjazdów na koncerty. Trasa promująca płytę liczyła kilkadziesiąt koncertów w całej Polsce.

 

"Negatyw" ponownie przykuł uwagę jury Eliminacji do Przystanku Woodstock w 2018 roku. Zespół dotarł do finałowych koncertów i dostał kolejną szansę na występ na scenie Viva Kultura (Pokojowa Wioska Kryszny). Zima 2019. roku to czas kolejnych zmian w zespole. Pull The Wire kończy współpracę z Pyzą, a rolę wokalisty przejmuje Marszal, nie rezygnując przy tym z grania na gitarze. Czteroosobowy skład nie przerywa koncertów i postanawia jak najszybciej nagrać nowy materiał. 

Wydarzenia

Pull The Wire - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Pull The Wire?

Miejscowości, w których Pull The Wire wystąpi w najbliższym czasie: Gdańsk, Poznań, Kraków, Płock.

Fani lubią też

Zobacz też