Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Mariusz Kałamaga

Mariusz Kałamaga

Mariusz KałamagaOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Mariusz Kałamaga to artysta kabaretowy, prezenter radiowy i telewizyjny oraz stand-uper. Urodził się w 1981 roku w Bytomiu. Studiował animację społeczno-kulturalną na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie, gdzie poznał pozostałych członków kabaretu Łowcy.B. Kałamaga występował w grupie w latach 2002-2014. W międzyczasie wraz z Piotrem Bałtroczykiem i Jerzym Kryszakiem współprowadził program „Piotr Bałtroczyk na żywo”.

Kałamaga był liderem i najbardziej wyrazistą postacią kabaretu Łowcy.B, prezentującego humor abstrakcyjny. Grupa zdobyła wiele nagród i wyróżnień na najważniejszych festiwalach i przeglądach kabaretowych, w tym Tytuł Świra 2003 w kategorii Najbardziej Absurdalny Kabaret czy I miejsce i tytuł DebeŚciaKa roku podczas III Dąbrowskiej Ściemy Kabaretowej.

W 2017 roku wziął udział w siódmej edycji programu „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”. Obecnie występuje jako solowy artysta i konferansjer.

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy urodził się Mariusz Kałamaga?
Mariusz Kałamaga, urodzony 8 listopada 1981 roku w Bytomiu, jest polskim artystom kabaretowym oraz prezenterem radiowym i telewizyjnym.
Czy Mariusz Kałamaga występował w telewizji?
Mariusz Kałamaga w latach 2008-2009 współprowadził program "Piotr Bałtorczyk na żywo". Przeprowadzał w nim rozmowy z zaproszonymi gośćmi w barze "U Piotra". Był prowadzącym programów rozrywkowych telewizji Polsatu takich jak: "Tylko nas dwoje", "Stand up. Zabij mnie śmiechem" czy "Śpiewajmy razem. All Together Now".
Czy Mariusz Kałamaga brał udział w programie "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami"?
Mariusz Kałamaga od 3 do 31 marca 2017 roku brał udział w siódmej edycji programu. Jego partnerką była Walerjia Żurawlewa, z którą odpadł w piątym odcinku, zajmując 7. miejsce.
Jakie nagrody za swoją działalność otrzymał Mariusz Kałamaga?
Mariusz Kałamaga w 2009 roku zdobył nagrodę "Świry" w kategorii artysta.

Fani lubią też

Zobacz też