Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskaprojekt-warszawa
Home Artysta Fertile Hump

Fertile Hump

Fertile HumpOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Każdy fan rocka, z pewnością doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak trudno jest znaleźć artystę, który swoją muzyką przeniesie słuchacza w zupełnie nowe, nieznane mu dotąd rejony swojej wyobraźni. Jeśli zatem uwielbiasz klasyczne rockowe ballady, a bluesowe dźwięki nie są Ci obce, mamy dla Ciebie doskonałą wiadomość. Otóż utwory zespołu Fertile Hump mogą przypaść Ci do gustu. Jesteś zainteresowany? Nie czekaj ani chwili dłużej i już teraz dowiedz się, kim są Fertile Hump.

Fertile Hump — wszystko, co musisz o nich wiedzieć

Fertile Hump to zespół, którego styl można określić jako nieco eklektyczny. Śmiało można bowiem stwierdzić, że warszawscy artyści wchodzący w skład Fertile Hump nie boją się łączyć wielu z pozoru niejednorodnych elementów. Słuchając ich najpopularniejszych utworów można zauważyć wyraźne inspiracje punkiem, rockiem, a także bluesem. Ich niestandardowy styl nie jest jednak niespójny, a wszystkie z pozoru niepasujące do siebie części składowe zdają się idealnie komponować oraz łączyć tworząc przy tym muzykę, która ma niemal terapeutyczne działanie.

 

Za stworzenie Fertile Hump odpowiada trójka młodych oraz niezwykle zdolnych artystów: Magda Kramer, Tomek Szkiela oraz Maciek Misiewicz. Choć każdego z nich bez dwóch zdań można nazwać indywidualistą, na scenie zawsze dają popis muzyczny, który można opisać trzema słowami: współpraca, jedność oraz harmonia. Magda Kramer, czyli wokalistka zespołu Fertile Hump odpowiedzialna również za gitarowe brzmienia, ma charakterystyczny głos, o którym trudno jest zapomnieć. Mówiąc o wokalu, warto również zaznaczyć, że w niektórych utworach Fertile Hump pojawia się także Tomek Szkiela, który podobnie jak Magda gra na gitarze. Ostatnim członkiem tego magicznego trio jest Maciek Misiewicz znany między innymi z zespołu Hard to Breath, który czaruje swoich słuchaczy grą na perkusji.

 

Niemal wszystkie utwory warszawskiego trio Fertile Hump, mają melancholijny wydźwięk. Zarówno ich teksty, jak i melodia obecna w piosenkach zespołu Fertile Hump przywołują wspomnienia oraz odblokowują momenty, w których chcielibyśmy się znaleźć.

Fertile Hump — albumy warte uwagi

Jak twierdzą twórcy, Fertile Hump to zespół, który powstał całkowicie przypadkiem, kiedy to pewnej nocy Magda (wokalistka) oraz Tomek (wokal i gitara) zaczęli śpiewać. Była to noc jak ich wiele, jednak szybko okazało się, że już wkrótce ich piosenki będzie słyszał ktoś więcej niż tylko ściany kuchni w ich mieszkaniu. Tomek Szkiela twierdzi, że to właśnie noc, podczas której wspólnie śpiewali z Magdą była przełomem w ich karierze. Po tym, jak wytwórnia Instant Classic chciała wydać ich piosenki, para zdecydowała się na poszukanie trzeciej osoby, która będzie odpowiedzialna za perkusje. Wybór padł na Maćka Misiewicza, który ochoczo zgodził się wstąpić do zespołu.

 

Ich debiutancka EP-ka ujrzała światło dzienne 30 listopada 2015 roku. EP-ka ta składa się z czterech piosenek, których tekst odzwierciedla życie oraz historie przytrafiające się autorom.

 

Na kolejny album nie trzeba było długo czekać, ponieważ pojawił się już w 2016 roku. Album ten nosi tytuł "Dead Heart" i liczy aż dwanaście utworów. Album cieszył się bardzo dobrym odbiorem zarówno wśród fanów, jak i u nowych słuchaczy.

Najpopularniejsze utwory Fertile Hump

Do najpopularniejszych utworów zespołu Fertile Hump z pewnością można zaliczyć Kitchen Blues, który otwiera wyżej wspomniany album "Dead Heart". Będąc przy tym utworze, warto zwrócić szczególną uwagę na jego tytuł, który jest bezpośrednim odwołaniem do kuchni, która stała się punktem zapalnym do powstania zespołu.

 

Kolejnym utworem, który warto przesłuchać jest "Wooden Heal". Choć piosenka trwa zaledwie trzy minuty, jej rytmiczność oraz charakterystyczne brzmienia gitary, przywołują na myśl klasyczne bluesowo-rockowe kawałki z lat świetności dwudziestego wieku. Wyrazisty wokal Magdy oraz solówki gitarowe w wykonaniu Tomka sprawiają, że słuchacze na nowo odnajdują się w starym dobrym rocku. Cały utwór jest niejako zwieńczone przez doskonale zagraną perkusję.

Fertile Hump — media społecznościowe

Fertile Hump prowadzi swoją oficjalną stronę na Facebooku, na której regularnie wrzuca posty, z których można dowiedzieć się między innymi o najnowszych wydarzeniach, w których trio bierze udział, a także o planach związanych z dalszych rozwojem zespołu. Warto zatem obserwować ich na Facebooku, by nie przegapić żadnych nowości. Jeśli zależy Ci na tym, by wiedzieć co dzieje się z Twoimi ulubionymi artystami, możesz również obserwować ich na popularnych platformach streamingowych takich jak Deezer lub Spotify.

 

 

 

Poznaj innych artystów, z którymi wystąpi Fertile Hump: Bitamina, Transgresja, Made in Warsaw, Voo Voo, Maria Peszek, Tipsy Train, O.S.T.R., KSU, Trupa Trupa, Muniek Staszczyk, Alcoholica, Fabryka Snów, Punched Orange, Dylan.pl, The Postman - Beatlesi z Polkowic, 4 Szmery, Pidżama Porno, Łydka Grubasa, Topinambur,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Skąd pochodzi zespół Fertile Hump?
Fertile Hump to zespół pochodzący z Polski, a dokładnie z Warszawy
Kto wchodzi w skład Fertile Hump?
Fertile Hump to trio, w skład którego wchodzi Magda Kramer, Tomek Szkiela oraz Maciek Misiewicz.
Jaki tytuł nosi album wydany przez Fertile Hump?
Album wydany przez Fertile Hump nosi tytuł ,,Dead Heart".
Kto jest odpowiedzialny za wokal w Fertile Hump?
Wokalistami są Magda Kramer oraz Tomek Szkiela.
Od kiedy istnieje zespół Fertile Hump?
Zespół istnieje od 2015 roku.

Fani lubią też

Zobacz też