Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Zofia Zborowska

Zofia Zborowska

Zofia ZborowskaSzczegółyOpisWydarzeniaZofia Zborowska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Szczegóły

wiek:
37 lat
data urodzenia:
17.05.1987
miejsce urodzenia:
Warszawa
dyscyplina:
aktorka
social media:

Opis

Zofia Zborowska to polska aktorka znana przede wszystkim z licznych ról w filmach i serialach. Zobaczymy ją w takich popularnych produkcjach jak "Ojciec Mateusz", "Na dobre i na złe", "Barwy szczęścia", "Miłość na wybiegu" czy "Miłość, seks & pandemia". Ponadto jej występy można także podziwiać na deskach teatralnych w stolicy.

Biografia Zofii Zborowskiej

Zofia Zborowska urodziła się 17 maja 1987 roku w Warszawie. Jest córką dwójki aktorów: Marii Winiarskiej i Wiktora Zborowskiego. Można więc było przypuszczać, że pójdzie w ślady rodziców i również zwiąże się z teatrem. Tak też się stało. Zofia już od najmłodszych lat uczyła się śpiewu, jazzu, baletu, a później stepowania. Dzięki ciężkim treningom aż 3 razy zdobyła mistrzostwo Polski. To pozwoliło się jej na dobre oswoić ze sceną oraz szerszą publicznością, co zaowocowało w trakcie jej późniejszego życia.

 

Zofia Zborowska już zaledwie w wieku 7 lat miała swój debiut przed kamerą. Wystąpiła w 5 odcinkach serialu "Mordziaki". Następnie 4 lata później wzięła udział w filmie wojennym "Złoto dezerterów". Jej prawdziwa kariera i liczne propozycje aktorskie rozpoczęły się jednak dopiero po 2010 roku. To wtedy Zofia Zborowska skończyła Akademię Teatralną w Warszawie i stała się dyplomowaną aktorką. Następnie studiowała także w Instytucie Lee Strasberga w Los Angeles.

 

Obecnie Zofia Zborowska gra głównie w filmach, serialach oraz na deskach teatralnych Teatru Capitol w Warszawie. Podkłada także głos w produkcjach dla dzieci oraz grach. Można ją usłyszeć m.in. w "Wiedźminie 3: Dziki Gon" czy "Ralph Demolka".

 

Występowała także w programie Polsatu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", gdzie zajęła drugie miejsce. Prywatnie jest żoną polskiego siatkarza Andrzeja Wrony i od 2019 roku posługuje się zarówno swoim, jak i jego nazwiskiem. W 2021 roku aktorka urodziła córeczkę, której para dała na imię Nadzieja.

Zofia Zborowska - dorobek artystyczny

Debiut Zofii Zborowskiej miał miejsce w 1994 roku, kiedy jako mała dziewczynka zagrała w serialu "Mordziaki". Jej kariera nabrała jednak tempa dopiero w okolicach 2010 roku. Wówczas aktorka ukończyła Akademię Teatralną w Krakowie, co otworzyło jej drogę do licznych zleceń. Od tamtej pory grała w takich filmach i serialach jak m.in.:

 • "Miłość na wybiegu";
 • "Daleko od noszy. Szpital futpolowy";
 • "Ojciec Mateusz";
 • "Sierpowe niebo. 63 dni chwały";
 • "Słaba płeć?"
 • "Na dobre i na złe";
 • "Druga szansa";
 • "Barwy szczęścia";
 • "Miłość, seks & pandemia".

Podkładała także głos m.in. w następujących filmach:

 • "Avengers: Potęga i moc";
 • "Ralph Demolka";
 • "Let It Shine";
 • "Rechotek";
 • "Sekretne życie zwierzaków domowych";

oraz grach komputerowych:

 • "League of Legends";
 • "Wiedźmin 3: Dziki Gon";
 • "Gwint: Wiedźmińska Gra Karciana".

Zofia Zborowska jest wszechstronną aktorką, która świetnie sprawdza się nie tylko przed kamerą, ale także na deskach teatralnych. Można ją zobaczyć przede wszystkim w Teatrze Capitol w Warszawie, ale nie tylko. Występowała także w Teatrze Kamiennica, Och-Teatr, WojArt Agencja Artystyczna oraz w Operze Krakowskiej. Ponadto w 2015 roku wzięła udział w produkcji Polsatu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Nie tylko wygrała jeden z odcinków, ale także zajęła drugie miejsce w całym sezonie, co jest bardzo dobrym wynikiem i świadczy o doskonałych umiejętnościach Zofii Zborowskiej.

Z kim współpracuje Zofia Zborowska?

Zofia Zborowska jest rozpoznawalną polską aktorką, dlatego współpracuje z największymi gwiazdami filmowymi oraz teatralnymi. Dobrze wykorzystała popularność rodziców, co sprawia, że obecnie otrzymuje wiele intratnych propozycji. Grała obok takich postaci jak Artur Żmijewski, Sonia Bohosiewicz, Patrycja Kazadi, Tomasz Karolak, Anna Mucha, Tomasz Dedek, Olga Bołądź, Piotr Adamczyk, Katarzyna Figura czy Piotr Głowacki. Do swoich produkcji zapraszają ją znani reżyserowie, m.in. Patryk Vega czy Krzysztof Lang. Ponadto Zofia Zborowska na stałe współpracuje z Teatrem Capitol w Warszawie oraz występuje gościnnie na mniej popularnych scenach.

 

Źródło zdjęcia: Wikipedia, fot. Ja Fryta, CC-BY-SA 4.0

 

Zobacz też: Piotr Pręgowski, Weronika Książkiewicz, Agnieszka Kaczorowska-Pela, Piotr Grabowski, Emilia Komarnicka-Klynstra, Marcin Mroczek, Jakub Sasak, Marzena Kipiel-Sztuka, Małgorzata Ostrowska - Królikowska, Alżbeta Lenska, Rafał Szałajko, Tomasz SteciukMarta Burdynowicz, Wojciech Paszkowski, Waldemar Błaszczyk, Bartłomiej Kasprzykowski, Krzysztof Hulboj, Weronika Bochat-Piotrowska, Andrzej Pieczyński,

Wydarzenia

Zofia Zborowska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Zofia Zborowska?

Miejscowości, w których Zofia Zborowska wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Katowice, Kraków, Gdańsk.

Ile lat ma Zofia Zborowska?
Zofia Zborowska urodziła się 17 maja 1987 roku. W 2022 roku kończy więc 34 lata.
Ile wzrostu ma Zofia Zborowska?
Zofia Zborowska ma 177 cm wzrostu.
Skąd pochodzi Zofia Zborowska?
Zofia Zborowska urodziła się i wychowała w Warszawie.
Kiedy debiutowała Zofia Zborowska?
Zofia Zborowska pierwszy raz przed kamerą pojawiła się w 1994 roku, mając zaledwie 7 lat. Jej debiut miał miejsce w serialu "Mordziaki".
Jak nazywa się najnowszy film z udziałem Zofii Zborowskiej?
Zofia Zborowska wzięła udział w głośnej produkcji Patryka Vegi "Miłość, seks & pandemia". Film miał swoją premierę 4 lutego 2022 roku.
Czy Zofia Zborowska ma męża?
Zofia Zborowska wyszła za mąż w 2019 roku. Poślubiła Andrzeja Wronę - polskiego siatkarza. Dwa lata później para doczekała się dziecka. Córeczka aktorki ma na imię Nadzieja.
Jak Zofia Zborowska stała się popularna?
Zofia Zborowska jest córką dwóch polskich aktorów: Marii Winiarskiej i Wiktora Zborowskiego. Rodzice wprowadzili ją w świat filmu i teatru, co świetnie wykorzystała.

Fani lubią też

Zobacz też