Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejagnieszka-chylinskadawid-podsiadlo
Home Artysta Patricia Kazadi

Patricia Kazadi

Patricia KazadiOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Patrycja Kazadi, a właściwie Patricia Tshilanda Kazadi, to jedna z najpopularniejszych artystek dzisiejszych czasów. Oprócz wyjątkowej, niepowtarzalnej urody, młoda kobieta uzdolniona jest pod wieloma względami. Doskonała gra aktorska, głos, wybitne umiejętności kompozytorskie, talent do prowadzenia wielu programów telewizyjnych, jak również samodzielne pisanie tekstów- to wszystko sprawia, że Patrycja Kazadi uważna jest za jedną z najwybitniejszych twórców współczesnego świata artystycznego. Przyjrzyjmy się barwnej postaci z bliska.

Historia Patricii Kazadi

Patrycja Kazadi urodziła się 17 marca 1988 roku w Warszawie. Pochodzenie kongijskie sprawia, że artystka wyróżnia się niezwykle oryginalną, nietypową urodą. Już od najmłodszych lat obcowała ze sztuką- Mama Patricii jest zawodową tancerką. Przez dwa lata młoda artystka uczęszczała do XXXVII LO w Warszawie. Egzamin dojrzałości Patricia Kazadi złożyła jednak w Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym nr 81 SGH, w 2007 roku. Pomimo swojej miłości do sztuki, Patricia wybrała dla siebie studia na Politechnice Warszawskiej. Tu jednak brakowało jej trochę szczęścia w zaliczeniu wszystkich przedmiotów, przez co artystka przeniosła się do Szkoły Głównej Handlowej, jednak los i przeznaczenie miał dla niej inny plan. Patricia Kazadi doskonale odnalazła się w Autorskiej Szkole Muzyki Rozrywkowej i Jazzu II stopnia im. Krzysztofa Komedy w Warszawie. To tam ukończyła klasę fortepianu. Oprócz tego, rozwijając swoje pasje i umiejętności, młoda artystka przez dwa lata intensywnie trenowała taniec współczesny. 

Dorobek artystyczny 

Patricia Kazadi, jak wielu młodych artystów, debiutowała w znanym programie Szansa na Sukces, w 2002 roku, prezentując utwór Szwagierkolaska. Oprócz tego, w 2007 i 2009 roku, Patricia wzięła udział w programie muzycznym "Jak oni śpiewają". To jednak nie był koniec medialnej kariery. W 2010 roku artystka wzięła udział w programie Taniec z gwiazdami, a w 2019 roku w programie tanecznym Dance dance dance

W 2011 roku młoda artystka, prezentując utwór "Hałas", pojawiła się na 48. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W 2013 roku światło dzienne ujrzał pierwszy singiel Patrici Kazadi - "Przerywam sen". Tego samego roku ukazał się jej pierwszy album studyjny "Trip", nagrywany w Los Angeles, Paryżu czy Zurychu. W 2015 roku piosenkarka z utworem Na zawsze wzięła udział w Super Premierach w ramach 52. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. W tym samym roku wydała swój drugi album muzyczny Dark Pop, a w 2018 roku Christmasland. W 2021 roku artystka wydała utwór Natural oraz Wyobraźnia

Kiedy Patricia Kazadi pokazała szerokiej grupie widzów, producentów oraz innych twórców swoje niezwykłe uzdolnienie oraz umiejętności, przyszedł czas, by to ona stanęła w roli prowadzącej. Niezwykłą popularność przyniosło jej prowadzenie programu "You Can Dance - Po prostu tańcz", w którym brała udział w latach 2011-2012, 2015-2016. W roku 2013- 2014 młoda artystka prowadziła także program "X Factor"

Oprócz działań na polu muzycznym oraz udziału w wielu programach rozrywkowych, Patricia Kazadi wzięła udział także w wielu produkcjach serialowych oraz filmowych. Do najbardziej popularnych zaliczyć można: "Daleko od noszy", "Egzamin z życia", "Fala zbrodni", "Londyńczycy", "Na wspólnej", "Ranczo", "Jak pozbyć się cellulitu", "Bodo", "Komisarz Alex", "Komisarz Mama" i inne. 

W 2020 roku Patrycja Kazadi zawiesiła swoją działalność i aktywność medialną, pozostając przy pracy w teatrze oraz koncertach muzycznych. Podała także do publicznej wiadomości, że zmaga się z depresją i potrzebuje odpoczynku. 

Współpraca z innymi artystami 

Patricia Kazadi w związku z udziałem w wielu z różnorodnych projektach, nawiązała współpracę z wieloma innymi twórcami. Na polu muzycznym, podczas pracy nad swoim pierwszym singlem, artystka nawiązała współpracę z Maurym. Oprócz tego na planie programów, filmów czy seriali Patricia pracowała m.in. z Michałem Pirógiem, Augustinem Egurrolą, Romą Gąsiorowską, Tomaszem Sapryką, Markiem Kaliszukiem, Mateuszem Damięckim, Krzysztofem Globiszem i innymi. 

Nagrody Patricii Kazadi

Patricia Kazadi w 2009 roku uzyskała Statuetkę Serca od Fundacji Polsat, przyznaną za wykonanie utworu zespołu Spice Girls "Wannabe"

W 2012 roku  uzdolniona artystka uzyskała nominację do nagrody Viva Comet 2012 w kategorii Debiut roku. 

W 2016 roku uhonorowana została statuetką Osobowości roku, wręczaną przez magazyn "Osobowości i Sukcesy". 

Źródło zdjęcia: PAP

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Czy Patricia Kazadi ma rodzeństwo?
Patricia Kazadi posiada dwójkę rodzeństwa- Victorie oraz Williama.
Kim są rodzice Patricii Kazadi?
Mama Patricii Kazadi jest polską tancerką. Ojciec, Jofa Kazadi, pochodzi z Demokratycznej Republiki Konga.
Ile wzrostu ma Patricia Kazadi?
Patricia Kazadi mierzy 170 cm.
Który program rozrywkowy przyniósł artystce największą popularność?
Patricia Kazadi największą popularność zyskała prowadzać słynny program You Can Dance- Po prostu tańcz.
Ile albumów muzycznych wydała Patricia Kazadi?
W swoim dorobku Patricia Kazadi ma trzy albumy muzyczne.

Fani lubią też

Zobacz też