Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Maria Winiarska

Maria Winiarska

Maria WiniarskaOpisWydarzeniaMaria Winiarska - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Maria Winiarska jest polską aktorką telewizyjną, teatralną i dubbingową. Urodziła się w Skierniewicach w 1951 roku. Ukończyła Liceum Jana Zamoyskiego w Warszawie w 1969 roku. Aktorka jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie, którą ukończyła w 1973 roku. W swojej karierze występowała w duecie z siostrą, Barbarą Winiarską. Prywatnie jest żoną aktora Wiktora Zborowskiego, którego poznała na studiach. Jest mamą dwóch córek, Zofii i Hanny. Maria Winiarska przez początkowe życie zawodowe szła nierozerwalnie z siostrą Barbarą, która wybrała taką samą ścieżkę kariery. Wspólnie tworzyły znany duet Siostry Winiarskie, co wpływało na ich częste, wspólne występy na scenach teatru, a także w produkcjach filmowych i serialowych. Siostry razem osiągnęły wiele sukcesów scenicznych, jednak Barbara po urodzeniu chorego dziecka musiała zrezygnować ze swojej kariery. Po tym wydarzeniu Maria kontynuowała pracę w rolach pojedynczych. 

Maria Winiarska - kariera

Maria zadebiutowała w 1974 przed kamerami występując w serialu "Pierwsza lepsza, czyli nauka zbawienna". Jednak, po rezygnacji siostry Barbary z życia scenicznego, Maria przez długi czas występowała głównie w rolach epizodycznych lub drugoplanowych. Aktorka najbardziej pamiętną rolę zagrała w serialu "Klan"jako Alicja, przyjaciółka Krystyny Lubicz. Dzięki tej roli szybko zyskała sympatię widzów. Kolejne lata przynosiły Marii coraz więcej produkcji. Wcieliła się w postać spikerki na lotnisku w kultowej komedii "Miś". Pojawiała się również w wielu serialach i filmach odgrywając charakterystyczne role w produkcjach takich jak: "Siedlisko", "Prosto w serce", "Moja wojna, moja miłość", "Hela w opałach", "Kryminalni", czy też "Fitness club".  Po śmierci siostry, Maria wycofała się na dłuższy czas z życia zawodowego. Po powrocie zagrała w wielu znanych produkcjach takich jak "M jak miłość", "Barwy szczęścia", "Przyjaciółki" czy też "Na wspólnej". 

 

Aktorka wcieliła się w postać Danuty w spektaklu "Metoda na wnuczka", odgrywanym w Teatrze Kamienica. W Teatrze Capitol gra w spektaklu "Klimakterium 2, czyli menopauzy szał".

Maria Winiarska - współpraca

Aktorka wyróżnia się współpracą z aktorami, takimi jak: 

 • Wiktor Zborowski,
 • Krystyna Kołodziejczyk,
 • Maciej Michalski,
 • Wojciech Machnicki, 
 • Paweł Deląg, 
 • Grażyna Barszczewska,
 • Andrzej Grabarczyk,
 • Filip Bobek,
 • Cezary Morawski,
 • Paweł Wawrzecki,
 • Piotr Gąsowski.

Najnowszą produkcją, w której wystąpiła Maria Winiarska jest film "Druga połowa", gdzie aktorka wcieliła się w postać starszej kobiety w przychodni. Film powstał pod reżyserią Łukasza Wiśniewskiego i swoją premierę miał w 2021 roku. 

Maria Winiarska - polski dubbing

Aktorka dubbingowała w swojej karierze kilka różnych postaci. Jej głos usłyszeć można w produkcjach: "Wampirek" (2000); "Maska" (1995-1997); "Księżniczka łabędzi" (1994); "Nowe przygody Madeline" (1995) oraz "Batman przyszłości" (1999-2001).

Maria Winiarska - gościnnie

Aktorka gościnnie pojawiła się w znanych serialach, takich jak: "O mnie się nie martw" (jako Elżbieta); "Druga szansa" (jako aptekarka); "Barwy szczęścia" (jako kuracjuszka Wiesława); "39 i pół" (jako Repelecka); "Kryminalni" (jako Sąsiadka Tukewiczów); "Hela w opałach" (jako Żona Władka); "Na Wspólnej" (jako Krystyna Budzyńska); "Radiostacja Roscoe" (jako koleżanka Audrey/Pani Mitchell); "Ile jest życia" (jako dziewczyna rozmawiająca z Jakuszynem); "M jak miłość" (jako właścicielka cukierni, Ola Kaczkowska) oraz w "Na dobre i na złe" (jako Matuszkowa, matka Kostka).

Wydarzenia

Maria Winiarska - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Maria Winiarska?

Miejscowości, w których Maria Winiarska wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Kutno, Zambrów, Tczew, Andrychów, Bytom, Lubań, Gdynia, Koszalin, Inowrocław, Bolesławiec, Legnica, Sieradz, Łódź, Głogów, Toruń.

W którym roku Maria Winiarska poznała męża, Wiktora Zborowskiego?
Maria Winiarska poznała męża w czasie studiów, w 1969 roku. Zostali parą po trzech latach znajomości, a już cztery lata później pobrali się. Do teraz tworzą udane i zgrane małżeństwo.
Czy celebrytka i aktorka Zofia Zborowska jest córką Marii Winiarskiej?
Tak, Zofia Zborowska urodziła się w 1987 roku i jest córką Marii Winiarskiej i Wiktora Zborowskiego. Zofia rozpoczęła swoją karierę wczesnym dzieciństwem, za sprawą znanych rodziców. Do dzisiaj Zofia udziela się w mediach społecznościowych i występuje w teatrze Capitol.
Czy Maria Winiarska udziela się w świecie social-mediów?
Tak, aktorka od 2016 roku aktywnie działa w social mediach. Na Instagramie zyskała status influencerki, gdzie dzieli się swoim życiem. Aktorka dzięki platformie Instagram przeżywa swoją drugą młodość i nabiera pewności siebie.
Z jakich produkcji najbardziej znana jest Maria Winiarska?
Aktorka najbardziej znana jest z produkcji takich jak Miś, Przyjaciółki, czy też Klan, gdzie zyskała duże grono fanów. Aktorka uznana jest za postać sympatyczną, dlatego też z łatwością zwiększa grono swoich fanów.
W jakim teatrze występuje obecnie Maria Winiarska?
Obecnie Marię Winiarską można zobaczyć w teatrze Capitol, gdzie wciela się w postać Pameli w spektaklu Klimakterium 2, czyli menopauzy szał. Spektakl powstał pod reżyserią Krzysztofa Jaślara i Elżbiety Jodłowskiej. W Teatr Kamienica występuje w spektaklu Metoda na wnuczka, który powstał pod reżyserią Emiliana Kamińskiego.

Fani lubią też

Zobacz też