Na czasie

voucher-kinowy-helioswystawa-legoporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Marcin Mroczek

Marcin Mroczek

Marcin MroczekOpisWydarzeniaMarcin Mroczek - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Marcin Mroczek jest polskim aktorem niezawodowym oraz tancerzem. Urodził się w Siedlcach w 1982 roku. Największą popularność przyniosła mu rola w serialu telewizyjnym emitowanym na TVP 2 - "M jak miłość". Gra w nim Piotra Zduńskiego od 2000 roku. W 2008 roku brał udział w 2. Konkursie Tańca Eurowizji i zwyciężył. Marcin Mroczek zatańczył wtedy w parze z utalentowaną Edytą Herbuś (aktorka, tancerka). 

 

Swoją przygodę w tańcem Marcin Mroczek rozpoczął już jako dziecko. Należał do zespołu tanecznego Caro Dance (zespół tańca współczesnego z Siedlec. Należy do International Dance Organisation, czyli Międzynarodowej Organizacji Tańca). 

Marcin Mroczek - kariera

Jego pierwszą rolę była postać Piotra Zduńskiego w serialu "M jak miłość". Aktor gra w nim nieprzerwanie od 2000 roku. W tym czasie podejmował także inne wyzwania. Odegrał rolę Zdobka w filmie pełnometrażowym zatytułowanym "Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem" z 2000 roku. Rok później zagrał tę samą rolę w serialu o tytule "Stara baśń"

Lata 2005-2006 oznaczały dla niego udział w dwóch programach rozrywkowych. Marcin Mroczek wygrał wtedy pierwszą edycję "Show!Time". Tworzył także parę taneczną z Edytą Herbuś w czwartej edycji "Tańca z gwiazdami" emitowanego na kanale TVN. Para dotarła do półfinału. W 2007 roku wziął udział w programie "Tanci z zirkamy" (ukraiński odpowiednik "Tańca z gwiazdami" emitowany na kanale 1+1). Tańczył wtedy z Hanną Pełypenko. 

Sukces taneczny

Marcin Mroczek reprezentował Polskę w 2. Konkursie Tańca Eurowizji. Tańczył wtedy z Edytą Herbuś. 6 września 2008 roku para wystąpiła w finale w Glasgow. Polscy tancerze zdobyli wtedy 154 punkty i zajęli pierwsze miejsce w konkursie. Zatańczyli wtedy rumbę, cha-chę i jazz. Utwory, do których tańczyli to dwie piosenki Michaela Jacksona: "Whatever Happens" oraz "Black od White". Pokonali Rosję, która zajęła drugie miejsce o 33 punkty.

Inne przedsięwzięcia

Marcin Mroczek ma brata bliźniaka - Rafała, z którym w 2009 roku wziął udział w kampanii reklamowej dla Panoramy Firm, czyli największej internetowej wyszukiwarki firm w Polsce.

 

Artysta na swoich mediach społecznościowych pokazuje, jak to jest być ojcem dwóch pociech rok po roku. Ma dwóch synów i łączy ich wychowywanie z pracą aktora i tancerza. Artysta ma nawet poświęcony tej roli profil na Instagramie: @tata_na_medal. Na drugim profilu artysta pisze o tym, że jest nie tylko aktorem, ale także podróżnikiem i dzieli się zdjęciami ze swojego życia. Udziela się także charytatywnie i udostępnia ważne dla niego zbiórki finansowe dla najbardziej potrzebujących.

 

W mediach społecznościowych opowiada także o swoich poprzednich zawodach. Wcześniej pracował w biurze projektowym. Oprócz tego współpracuje z różnymi markami i tworzy reklamy na jego profilu na Instagramie. Ze swoimi synami brał udział m.in. w kampanii dla marki Danio. Współpracuje także z Teatrem - Fabryka Marzeń. 

Z kim najczęściej pracuje Marcin Mroczek?

W swojej karierze aktorskiej Marcin Mroczek najczęściej współpracuje ze swoim bratem bliźniakiem - Rafałem Mroczkiem. Aktorzy brali udział w pięciu wspólnych produkcjach. Aktor współpracuje także z Danielem Olbrychskim, Wiktorem Zborowskim, Maciejem Kozłowskim, Andrzejem Grąziewiczem, Mariuszem Jakusem, Mariuszem Drężkiem, Tomirą Kowalik, Jeżym Braszką, Januszem Sadowskim, Janem Jangą-Tomaszewskim, Maciejem Chorzelskim, Michałem Chorosińskim i innymi.

 

Źródło zdjęcia: FOTON/PAP

Wydarzenia

Marcin Mroczek - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Marcin Mroczek?

Miejscowości, w których Marcin Mroczek wystąpi w najbliższym czasie: Warszawa, Poznań, Łódź, Kraków.

Kiedy Marcin Mroczek obchodzi urodziny?
Marcin Mroczek przyjmuje życzenia urodzinowe 18 lipca.
Czy Marcin Mroczek skończył szkołę aktorską?
Nie. Artysta uczył się na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.
W jakich serialach Marcin Mroczek wystąpił gościnnie?
Marcin Mroczek pojawił się gościnnie w ósmym odcinku dziewiątego sezonu serialu "O mnie się nie martw". W 2021 roku wcielił się w postać Remka.
Gdzie Marcin Mroczek wystąpił we własnej osobie?
Artysta wystąpił we własnej osobie w kilku programach. Są to m.in. "Kuba Wojewódzki" w 2002 roku, "Szymon Majewski Show" w 2011 roku, "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami" w 2005 roku, "Koło fortuny" w 2017 roku oraz "Fort Boyard" w 2021 roku.

Fani lubią też

Zobacz też