Na czasie

voucher-kinowy-heliosopener-festivalhans-zimmerskoki-narciarskiegala-kswbody-worlds-vital
Home Artysta Marcin Mroczek

Marcin Mroczek

Marcin MroczekOpisWydarzeniaMarcin Mroczek - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Marcin Mroczek jest polskim aktorem niezawodowym oraz tancerzem. Urodził się w Siedlcach w 1982 roku. Największą popularność przyniosła mu rola w serialu telewizyjnym emitowanym na TVP 2 - "M jak miłość". Gra w nim Piotra Zduńskiego od 2000 roku. W 2008 roku brał udział w 2. Konkursie Tańca Eurowizji i zwyciężył. Marcin Mroczek zatańczył wtedy w parze z utalentowaną Edytą Herbuś (aktorka, tancerka). 

 

Swoją przygodę w tańcem Marcin Mroczek rozpoczął już jako dziecko. Należał do zespołu tanecznego Caro Dance (zespół tańca współczesnego z Siedlec. Należy do International Dance Organisation, czyli Międzynarodowej Organizacji Tańca). 

Marcin Mroczek - kariera

Jego pierwszą rolę była postać Piotra Zduńskiego w serialu "M jak miłość". Aktor gra w nim nieprzerwanie od 2000 roku. W tym czasie podejmował także inne wyzwania. Odegrał rolę Zdobka w filmie pełnometrażowym zatytułowanym "Stara baśń. Kiedy słońce było bogiem" z 2000 roku. Rok później zagrał tę samą rolę w serialu o tytule "Stara baśń"

Lata 2005-2006 oznaczały dla niego udział w dwóch programach rozrywkowych. Marcin Mroczek wygrał wtedy pierwszą edycję "Show!Time". Tworzył także parę taneczną z Edytą Herbuś w czwartej edycji "Tańca z gwiazdami" emitowanego na kanale TVN. Para dotarła do półfinału. W 2007 roku wziął udział w programie "Tanci z zirkamy" (ukraiński odpowiednik "Tańca z gwiazdami" emitowany na kanale 1+1). Tańczył wtedy z Hanną Pełypenko. 

Sukces taneczny

Marcin Mroczek reprezentował Polskę w 2. Konkursie Tańca Eurowizji. Tańczył wtedy z Edytą Herbuś. 6 września 2008 roku para wystąpiła w finale w Glasgow. Polscy tancerze zdobyli wtedy 154 punkty i zajęli pierwsze miejsce w konkursie. Zatańczyli wtedy rumbę, cha-chę i jazz. Utwory, do których tańczyli to dwie piosenki Michaela Jacksona: "Whatever Happens" oraz "Black od White". Pokonali Rosję, która zajęła drugie miejsce o 33 punkty.

Inne przedsięwzięcia

Marcin Mroczek ma brata bliźniaka - Rafała, z którym w 2009 roku wziął udział w kampanii reklamowej dla Panoramy Firm, czyli największej internetowej wyszukiwarki firm w Polsce.

 

Artysta na swoich mediach społecznościowych pokazuje, jak to jest być ojcem dwóch pociech rok po roku. Ma dwóch synów i łączy ich wychowywanie z pracą aktora i tancerza. Artysta ma nawet poświęcony tej roli profil na Instagramie: @tata_na_medal. Na drugim profilu artysta pisze o tym, że jest nie tylko aktorem, ale także podróżnikiem i dzieli się zdjęciami ze swojego życia. Udziela się także charytatywnie i udostępnia ważne dla niego zbiórki finansowe dla najbardziej potrzebujących.

 

W mediach społecznościowych opowiada także o swoich poprzednich zawodach. Wcześniej pracował w biurze projektowym. Oprócz tego współpracuje z różnymi markami i tworzy reklamy na jego profilu na Instagramie. Ze swoimi synami brał udział m.in. w kampanii dla marki Danio. Współpracuje także z Teatrem - Fabryka Marzeń. 

Z kim najczęściej pracuje Marcin Mroczek?

W swojej karierze aktorskiej Marcin Mroczek najczęściej współpracuje ze swoim bratem bliźniakiem - Rafałem Mroczkiem. Aktorzy brali udział w pięciu wspólnych produkcjach. Aktor współpracuje także z Danielem Olbrychskim, Wiktorem Zborowskim, Maciejem Kozłowskim, Andrzejem Grąziewiczem, Mariuszem Jakusem, Mariuszem Drężkiem, Tomirą Kowalik, Jeżym Braszką, Januszem Sadowskim, Janem Jangą-Tomaszewskim, Maciejem Chorzelskim, Michałem Chorosińskim i innymi.

 

Źródło zdjęcia: FOTON/PAP

Wydarzenia

Marcin Mroczek - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Marcin Mroczek?

Miejscowości, w których Marcin Mroczek wystąpi w najbliższym czasie: Białystok, Dąbrowa Górnicza, Rybnik, Jasionka, Warszawa, Ostrołęka, Poznań, Pruszków, Kraków, Olsztyn.

Kiedy Marcin Mroczek obchodzi urodziny?
Marcin Mroczek przyjmuje życzenia urodzinowe 18 lipca.
Czy Marcin Mroczek skończył szkołę aktorską?
Nie. Artysta uczył się na Wydziale Inżynierii Lądowej Politechniki Warszawskiej.
W jakich serialach Marcin Mroczek wystąpił gościnnie?
Marcin Mroczek pojawił się gościnnie w ósmym odcinku dziewiątego sezonu serialu "O mnie się nie martw". W 2021 roku wcielił się w postać Remka.
Gdzie Marcin Mroczek wystąpił we własnej osobie?
Artysta wystąpił we własnej osobie w kilku programach. Są to m.in. "Kuba Wojewódzki" w 2002 roku, "Szymon Majewski Show" w 2011 roku, "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami" w 2005 roku, "Koło fortuny" w 2017 roku oraz "Fort Boyard" w 2021 roku.

Fani lubią też

Zobacz też