Na czasie

voucher-kinowy-heliosrzeszowskie-juwenaliaopener-festivaljuwenalia-politechniki-lubelskiejdawid-podsiadlo3-majowka
Home Artysta Joanna Balasz

Joanna Balasz

Joanna BalaszOpisWydarzeniaFAQFani lubią też

Opis

Joanna Balasz to polska aktorka filmowa i teatralna, która swój debiut na szklanym ekranie miała w 2015 roku. Wystąpiła wówczas w popularnym serialu "Na Wspólnej". Zarówno on, jak i ukończone studia na warszawskiej Akademii Teatralnej, stały się dla niej furtką do kariery.

Historia Joanny Balasz

Joanna Balasz urodziła się w 1991 roku. Po ukończeniu szkoły średniej nie od razu zdecydowała się na studia aktorskie. W wywiadach przyznaje, że najpierw chciała być policjantką. Podjęła je dopiero mając 22 lata i ukończyła w 2018 roku. Aktualnie może się pochwalić dyplomem Wydziału Aktorskiego Akademii Teatralnej w Warszawie.

Aktorka z rozpoczęciem kariery nie czekała jednak do ukończenia studiów. Swój debiut przed kamerą zaliczyła już w 2015 roku. To właśnie wtedy otrzymała propozycję zagrania w popularnym serialu "Na Wspólnej", gdzie wcieliła się w koleżankę Tomka. Można było ją zobaczyć w 2331. odcinku. W tym samym roku zagrała jeszcze w filmie "Ostatni klaps".

Największą rozpoznawalność przyniosła Joannie Balasz rola, którą otrzymała dwa lata później. Od 2017 do 2019 roku aktorka grała postać Rozalii w "Wojennych dziewczynach", co sprawiło, że miała szansę się pokazać przed większą publicznością. Potem wzięła także udział m.in. w "Zawsze warto", "Barwach szczęścia" oraz "Pierwszej miłości".

Poza filmami i serialami Joanna Balasz gra także w teatrze. Swoją ścieżkę zawodową związała przede wszystkim z Teatrem Capitol w Warszawie.

W wywiadach Joanna Balasz przyznaje, że reżyserowie i osoby odpowiedzialne za castingi dostrzegają w niej "pazur". Widzą, że za ładną dziewczyną kryje się także osobowość, dlatego chętnie zapraszają ją do bardziej wymagających czy "ostrych" ról. Mówi o sobie: "gdy trzeba, potrafię tupnąć nogą". 

Joanna Balasz - największe sukcesy

Joanna Balasz nie ma na swoim koncie jeszcze żadnych nagród branżowych. Wszystkie ewentualne wyróżnienia wciąż są jeszcze przed nią. Za niewątpliwy sukces należy jednak uznać jej liczne role w popularnych filmach i serialach oraz występy na deskach teatralnych. W dobie ogromnej konkurencji w branży artystycznej aktorka dostaje kolejne angaże, co świadczy o jej talencie i dobrym warsztacie.

Najpopularniejsze filmy, seriale i spektakle Joanny Balasz

Joanna Balasz wystąpiła m.in. w:

 • filmach:
  • "Ostatni klaps", gdzie zagrała rolę asystentki Marka,
  • "Plan B", gdzie zagrała rolę dziewczyny w klubie,
  • "Miłość jest wszystkim", gdzie zagrała rolę siostry Wandy — Romę,
  • "Nina", gdzie zagrała rolę dziewczyny Loli,
 • serialach:
  • "Na Wspólnej", gdzie zagrała rolę koleżanki Tomka,
  • "O mnie się nie martw", gdzie zagrała rolę striptizerki Anity,
  • "Wojenne dziewczyny", gdzie zagrała rolę Rozalii,
  • "Barwy Szczęścia", gdzie zagrała rolę masażystki Teresy,
  • "Na dobre i na złe", gdzie zagrała rolę żony Kamila — Mai,
 • spektaklach teatralnych:
  • "Akt równoległy", gdzie zagrała rolę Helen.

Z kim współpracuje Joanna Balasz?

Na planie filmowym i deskach teatralnych Joanna Balasz współpracowała m.in. z:

 • Marią Peszek, Elizą Rycembel, Andrzejem Konopką (w ramach filmu "Nina"),
 • Romą Gąsiorowską, Kingą Preis, Marcinem Dorocińskim, Grażyną Barszczewską (w ramach filmu "Plan B"),
 • Aleksandrą Adamską, Agnieszką Grochowską, Michałem Czarneckim, Julią Wyszyńską, Joanną Kulig (w ramach filmu "Miłość jest wszystkim"),
 • Michałem Milewiczem, Zbigniewem Buczkowskim, Markiem Włodarczykiem, Mariuszem Pujszo (w ramach filmu "Ostatni klaps"),
 • Olafem Lubaszenko, Władysławem Grzywną, Kazimierzem Mazurem, Błażejem Michalskim (w ramach spektaklu "Akt równoległy").

Zobacz też: Piotr Nowak, Joanna Jarmołowicz, Jan Frycz, Wiktoria Gąsiewska, Małgorzata Ostrowska - Królikowska, Michał Żebrowski, Małgorzata Potocka, Anna Czartoryska, Katarzyna Skrzynecka, Piotr Głowacki, Patricia Kazadi, Joanna Niemirska, Stanisław Banasiuk, Sławomir Orzechowski, Wojciech Błach, Łukasz Konopka, Katarzyna Sowińska, Małgorzata Lewińska, Krzysztof Czeczot, Dariusz Wnuk,

 

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Brak aktualnych wydarzeń

Kliknij „Obserwuj”, a prześlemy do Ciebie wiadomość o wydarzeniach artysty/ki.

FAQ

Kiedy urodziła się Joanna Balasz?
Joanna Balasz urodziła się w 1991 roku.
Jaką szkołę skończyła Joanna Balasz?
Joanna Balasz skończyła studia na Wydziale Aktorskim w Akademii Teatralnej w Warszawie.
Jak rozpoczęła się kariera Joanny Balasz?
Joanna Balasz po raz pierwszy przed okiem kamery pojawiła się w 2015 roku, czyli jeszcze zanim ukończyła studia na Akademii Teatralnej. Wystąpiła wówczas w serialu "Na Wspólnej", a dokładniej w jego 2331. odcinku, gdzie wcieliła się w rolę koleżanki Tomka.
Z kim występowała Joanna Balasz?
Na planie filmowym i deskach teatralnych Joanna Balasz współpracowała m.in. z: Marią Peszek, Elizą Rycembel, Andrzejem Konopką, Romą Gąsiorowską, Kingą Preis, Marcinem Dorocińskim, Grażyną Barszczewską, Aleksandrą Adamską, Agnieszką Grochowską, Michałem Czarneckim, Julią Wyszyńską, Joanną Kulig, Michałem Milewiczem, Zbigniewem Buczkowskim, Markiem Włodarczykiem, Mariuszem Pujszol, Olafem Lubaszenko, Władysławem Grzywną, Kazimierzem Mazurem czy Błażejem Michalskim.
Jakie są najpopularniejsze produkcje, w których wystąpiła Joanna Balasz?
Joanna Balasz wystąpiła m.in. w następujących filmach i serialach: "Ostatni klaps", "Plan B", "Miłość jest wszystkim", "Nina", "Na Wspólnej", "O mnie się nie martw", "Wojenne dziewczyny", "Barwy Szczęścia" czy "Na dobre i na złe".

Fani lubią też

Zobacz też