Na czasie

wystawa-legovoucher-kinowy-heliosporwaniew-lozku-z-rabusiemdawid-podsiadloopener-festival
Home Artysta Agnieszka Kaczorowska-Pela

Agnieszka Kaczorowska-Pela

Agnieszka Kaczorowska-PelaOpisWydarzeniaAgnieszka Kaczorowska-Pela - Często zadawane pytaniaFani lubią też

Opis

Agnieszka Kaczorowska-Pela to polska aktorka, tancerka, prezenterka telewizyjna, choreografka oraz osobowość medialna. Urodziła się 16 lipca 1992 roku w Warszawie. Jako tancerka w 2010 roku została młodzieżową mistrzynią świata. Zawody dotyczyły tańców latynoamerykańskich. Agnieszka Kaczorowska-Pela wygrała także trzecią edycję polskiego programu "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami" w 2015 roku. 

Dzieciństwo i młodość

Agnieszka Kaczorowska-Pela ma dwoje rodzeństwa i jest najmłodsza. Jej siostra ma na imię Joanna, a brat - Piotr. Gdy miała 10 lat ich rodzice wzięli rozwód. Aktorka uczyła się w 21. warszawskim Społecznym Liceum Ogólnokształcącym im Jerzego Grotowskiego. Była także studentką w warszawskiej Szkole Wyższej Psychologii Społecznej.

Kariera taneczna

Agnieszka zaczęła trenować taniec towarzyski, gdy miała zaledwie 6 lat. Na początku tańczyła z Janem Boreckim i Karolem Gawłem. Zmieniło się to w latach 2007-2009, gdy jej partnerem w tańcu stał się Paweł Milcarz.

 

Para zatańczyła w stylu latynoamerykańskim na młodzieżowych mistrzostwach Polski w 2009 roku i wygrała konkurs. Od 2009 do 2010 roku tańczyła w parze z Pawłem Tekielą. Razem zdobyli tytuł młodzieżowych mistrzów Polski oraz młodzieżowych mistrzów świata. Tańczyli także w stylu latynoamerykańskim. Agnieszka Kaczorowska-Pela zajęła także trzecie miejsce podczas mistrzostw Europy. Od 2010 do 2011 roku jej partnerem tanecznym został Kostiantyn Samarski, który reprezentuje najwyższą możliwą klasę taneczną na arenie międzynarodowej w tańcach standardowych oraz latynoamerykańskich.

 

Od 2014 do 2018 roku tańczyła w polskim programie telewizyjnym "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami". Miała wtedy kilku partnerów tanecznych: Rafała Maślaka, Antka Smykiewicza, Krzysztofa Wieszczka, Michała Malinowskiego, Nikodema Rozbickiego oraz Łukasza Kadziewicza. W trzeciej edycji, w której tańczyła z Krzysztofem Wieszczkiem, zwyciężyła w finale.  

 

Artystka miała także możliwość stworzenia choreografii do sztuki Marcina Szczygielskiego zatytułowanej "Single po japońsku". Reżyserem był Olaf Lubaszenko. 

Kariera aktorska

Aktorka zaczęła swoją karierę aktorską jeszcze w 1999 roku, gdy miała zaledwie 7 lat. Zagrała rolę Bożeny w serialu emitowanym na TVP1 pt. "Klan" i w tym serialu gra do dziś (październik 2022). Miała okazję wystąpić także w kilku odcinkach "Na dobre i na złe" w latach 2016, 2017 oraz 2019. 

Inne osiągnięcia

Agnieszka Kaczorowska-Pela występowała w różnych programach telewizyjnych, m.in talk-showach. W 2005 roku wystąpiła w "Rozmowach w toku". W programie "Kuba Wojewódzki" pojawiła się dwa razy: w 2013 i 2015 roku. W 2015 roku wystąpiła także w "20m2", a w 2018 roku wzięła udział w programie "Gwiazdy Cejrowskiego"

 

Artystka była jedną z prowadzących koncerty plenerowe. W 2015 roku prowadziła "Radiowy przebój roku - Super hit FM". W latach 2016-2017 była prowadzącą "Roztańczony PGE Narodowy". W 2017 roku prowadziła "Wrocław w rytmie Disco". Miała także okazję prowadzenia sylwestrowych wydarzeń Polsatu w latach 2015-2017. Została także prowadzącą program "Będę Mamą" w 2019 roku. 

 

Agnieszka Kaczorowska-Pela ma konto na Instagramie, na którym pokazuje, jak wygląda bycie mamą. Na zdjęciach można zobaczyć jej córki - Gabrielę i Emilię oraz męża. Agnieszka nie wstydzi się karmić piersią w miejscach publicznych. Należy ona do grona kobiet, które zajmują się promowaniem karmienia piersią. Edukuje także na temat raka piersi, szczególnie w październiku. Zachęca do badań profilaktycznych. Artystka stara się ze wszelkich sił wspierać młode mamy w ich codzienności.

Źródło zdjęcia: PAP/StrefaGwiazd

Wydarzenia

Aktualne
Wybrane dla Ciebie
Zakończone

Agnieszka Kaczorowska-Pela - Często zadawane pytania

Gdzie wystąpi Agnieszka Kaczorowska-Pela?

Miejscowości, w których Agnieszka Kaczorowska-Pela wystąpi w najbliższym czasie: Kraków.

Czy Agnieszka Kaczorowska-Pela zdobyła jakieś nagrody?
Agnieszka Kaczorowska-Pela została nominowana w kategorii "gwiazda social media" Plejada "Top Ten" w 2015 roku. Rok później została nominowana do nagrody Gwiazdy Plejady, tym razem w kategorii "metamorfoza roku".
Czy Agnieszka Kaczorowska-Pela ma męża i dzieci?
Tak. Artystka w 2017 roku poznała Macieja Pelę, który także jest tancerzem. Para wzięła ślub we wrześniu 2018 roku. 26 lipca 2019 na świat przyszła ich pierwsza córka - Emilia, a 28 lipca 2021 roku Agnieszka urodziła drugą córeczkę - Gabrielę.
Kogo Agnieszka Kaczorowska-Pela zagrała w serialu "Na dobre i na złe"?
Aktorka pojawiła się na planie serialu w latach 2016-2019 i zagrała wtedy Sarę. Można ją zobaczyć w odcinkach 628, 680 oraz 729.
Czy Agnieszka Kaczorowska-Pela uczy tańca?
Od 2017 do 2020 roku Agnieszka Kaczorowska-Pela prowadziła własną szkołę tańca. Szkoła nosiła nazwę "Danceworld by Agnieszka Kaczorowska" i świetnie prosperowała. Niestety, gdy nadeszła pandemia Covid-19, artystka była zmuszona zamknąć działalność taneczną.
Czy Agnieszka Kaczorowska-Pela występowała w teatrze?
Na deskach teatru Agnieszka zadebiutowała dopiero w 2016 roku. Odegrała wtedy rolę Anny w sztuce Olafa Lubaszenki pt. "Kochanie na kredyt". Rok później wystąpiła w następnym spektaklu zatytułowanym "Karol - musical o życiu Jana Pawła II".

Fani lubią też

Zobacz też